Modem Arayüz Şifresini Değiştirme 2023 Nasıl yapılır? 1

Modem Arayüz Şifresini Değiştirme nasıl yapılır? İşte merak edilenler ve sorunun çözümü…

192.168.1.1 Tüm modemlerde arayüz şifesi değiştirme. Türk Telekom, Superonline, ZyXEL, Huawei, Vodafone ve Ttnet gibi modemlerin giriş arayüz şifreleri nasıl değiştirilir?

işte size bu konuda kısa ve kolay olarak anlatımını yaptık. Güncel modemlarin belli bir IP adresi vardır.

Bu IP adresi ile modeme erişim sağlarsınız genelde kullanılan IP adresleri 192.168.1.1 , 192.168.1.2, 192.168.2.1 ve 192.168.0.1 gibi devam eder.

Eğer modeminizin IP adresini bilmiyorsanız cihazın arayüne erişim sağlayamazsınız ve modem arayüz şifrenizi değiştiremezsiniz. Yukarıda verdiğimiz IP adresleri ile erişim sağlayamazsanız buradaki konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

Modem Arayüz Şifresini Değiştirme 2023 Nasıl yapılır? 2
Modem Arayüz Şifresini Değiştirme 2023 Nasıl yapılır? 3

Modem arayüzünüzü ilk kez açıyor iseniz yapmanız gereken ona yeni bir şifre vermektir. Eğer böyle bir uyarı alırsanız mutlaka şifrenizi değiştirmenizi öneririz.

MODEM ARAYÜZ ŞİFRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

Uyarı notlarımız

Modeminizin arayüz şifresini değiştirmek için gerekli prosedürleri uygulamadan önce, aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurmak önemli olacaktır ve ileride sizi büyük sorunlardan kurtaracaktır.

 • İlk olarak unutmayacağınız bir şifre belirlemek.
 • Eğer varsayılan fabrika ayarlarını geri yüklemeniz gerekiyorsa, mevcut tüm ayar bilgilerinizi yazmayı unutmayın. Hangi hizmet sağlayıcısından hizmet alıyorsanız mutlaka İnternet erişiminiz için verilen kullanıcı adı ve şifrenizi mutlaka öğrenin veya yazın. Örnek size verilen : 123456@ttnet veya 12345@superonline gibi size tanımlanan kullanıcı bilgilerinde sıfırlanacağını unutmayın.

Yukarıdaki önlemleri dikkate alarak, sonraki adımları gerçekleştirmeye hazırsınız artık başlayalım.

MODEMİNİZİN ARAYÜZ ŞİFRESİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN ADIMLAR

 1. Mevcut şifreyi artık hatırlamıyorsanız, sıfırlama tuşunu 10 saniyeden uzun süre basılı tutarak modeminizin fabrika yapılandırmasını geri yüklemeniz gerekir.
 • Düğmeye daha kısa bir süre basarsanız, modeminizin sıfırlanacağını, ancak yapılandırmaların aynı kalacağını ve fabrika standartlarına getirilmeyeceğini kesinlikle unutmayın.
 • Modem Resetleme konumuzu okuyabilirsiniz.
 • Gerçek şifreyi biliyorsanız, 3. adıma geçin.
 1. İnternet tarayıcınızı açın ve modem arayüzünün varsayılan IP adresini yazın.
 • Genellikle bu 192.168.1.1 olur veya yukarıdaki IP adreslerini deneyebilir veya konuyu okuyabilirsiniz.
 • Yukarıdaki IP adresi doğru değilse, doğru olanı nasıl bulacağınıza buradan göz atın.
 1. Orijinal fabrika ayarlarını geri yüklediyseniz (Sıfırlama-Resetleme), sadece modeminizin varsayılan arayüz şifresini ve kullanıcı adını kullanarak giriş yapın. Şifreyi biliyor ve ayarları geri yüklemediyseniz, sadece bildiğiniz bilgilerle giriş yapın.
 • Varsayılan modem arayüz şifresi, modeminizin alt yüzeyindeki etikette, kullanım kılavuzunda, resmi web sitesinde veya burada bulunabilir .
 • Modem modeline ve markasına bağlı olarak arayüz sayfası farklı olabilir. Genellikle şifreyi değiştirme seçeneği
 • Huawei Modemlerde Arayüze varsayılan şifrelerle girdiysek bu şifreyi değiştirmek için ( Bakım>Hesap ) kısmından değiştirebilirsiniz.
 • Türk Telekom Tp Link Modemlerde Varsayılan şifreler ile giriş yapıldıysa Arayüz ekranda sekmeler den ( Sistem Araçları ) kısmından şifrenizi değiştirebilirsiniz.
 •  
192.168.1.1 Tüm modemlerde arayüz şifesi değiştirme. Türk Telekom, Superonline, ZyXEL, Huawei, Vodafone ve Ttnet gibi modemlerin giriş arayüz şifreleri nasıl değiştirilir?

Modeminizin şifresini değiştirdiğinizde, kendinize yeni ve karmaşık bir şifre seçimi yaptığınızı onaylayın ( Kaydet ) . diyerek işlemi sonlandırabilirsiniz. Unutmayacağınız ve karmaşık şifre seçtiğinizden mutlaka emin olun. Örnek Şifre: ( *A13bc(- ) gibi.. İyi ve güvenli netler dileriz.