Modem Resetleme

Modem Resetleme nasıl yapılır? 2023 konusu ile kısa açıklama.

Superonline, tp link, zyxel, huawei, airties ve vodafone modem resetleme nasıl yapılır? Öncelikle modemde meydana gelen sorunlar basit bir kapatıp açma işlemiyle düzelmektedir. Ancak kapatıp açma işlemi başarısız olmuş ve sorununuz devam ediyorsa bir sonraki adım olan resetlemeye geçmelisiniz.

Modem resetleme işlemi sırasında modemin ayarları sıfırlanır ve fabrika ayarlarına geri dönmesini sağlarsınız. Daha sonrasında baştan başlayarak ayarları tekrar yapılandırmalısınız.

Resetlemeye karar verdiyseniz servis sağlayıcınız tarafından size verilen kullanıcı adı ve şifre bilgilerinin eksiksiz bir şekilde elinizde olduğundan emin olunuz. Resetleme tuşu denilen özel bir tuşla resetlemeye başlarsınız. Genelde modemlerin arkasında ya da altında bulunan bu tuşları kullanmanız gerekir.

Adsl Modemleri Nasıl Resetlenir?

Reset tuşuna 10 saniye kadar basmanız gerekir. Led ışıklar yanıp sönmeye başlayana kadar basmaya devam edin. Resetleme işlemi aslında bu kadar sürecektir. Işıklar yanıp sönmeye başladığında modeminiz resetlenip ayarları sıfırlanacaktır.

Kablosuz bağlantı adı, şifresi gibi birçok bilgi silinecektir. Kablosuz ağınız ise şifresiz olarak görünecektir. Modeme tekrar kablolu ya da kablosuz bir bağlantı kurduktan sonra ayarlamaları tekrar yapılandırmalısınız.

Tüm Modemlerde Reset İşlemi
Tüm Modemlerde Reset İşlemi

Modem Ayarlarının Tekrar Yapılandırılması

Modem resetlendiği zaman içerisinde ki tüm bilgiler fabrika ayarlarına geri döner. Resetleme işleminden sonra modeminize servis sağlayıcısının verdiği kullanıcı adını ve şifreyi girmeniz gerekecektir. Bu yüzden kesinlikle bu bilgileri bildiğinizden emin olun. Eğer bilgiler elinizde mevcut değilse internet sağlayıcınızı arayarak bilgilerinizi öğrenerek resetleme işlemine başlayın.

Arayüzü Kullanarak Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır?

İleri seviye olan kullanıcılar için modem arayüzü de resetleme seçeneği olarak kullanılabilir. Bu işlem için de en uygun olan modemin resetleme tuşunu kullanmaktır. Modeminizin resetlenmesi bittikten sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek kuruluma başlarsınız. Modemin özelliğine göre de kurulum yapmaya başlayabilirsiniz. Genellikle çok kısa bir sürede modeme kurulum yapmak mümkün olur.

Dikkat: İnternet bağlantınız için İnternet Kullanıcı Adı ve Şifrenizi Mutlaka Bilin Aksi Taktirde İnternete Erşim Sağlayamazsınız. Eğer Kullanıcı Adı ve Şifrenizi Bilmiyorsanız Müşteri Hizmetlerini Arayabilirsiniz. Müşteri Temsilcisi Gerçek abone sahibini İster Ona bilgileri verir bunu göz önünde bulundurun.