WiFi Şifre Değiştirme Türk Telekom

WiFi Şifre Değiştirme Türk Telekom

WiFi şifre değiştirme; Türk Telekom wifi şifresi nasıl değiştirilir?

192.168.1.1 ve 192.168.2.1 IP Adresi kullanarak Türk Telekom Wifi Şifresini değiştirmek mümkündür. Aşağıda vermiş olduğumuz adımları takip ederek wi-fi şifrenizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Türk Telekom modemleri Huawei, Airties, Tp link ve ZyXEL gibi modem markaları kullanılmaktadır. Bunlardan biri ile internete erişim sağlıyor iseniz uygulamamıza başlayalım.

Ip adresimizi öğrendiğimize göre modem arayüzüne giriş  yapabiliriz. burada bizden kullanıcı adı ve parola isteyecektir. 

Bilgisayarımızda İnternet tarayıcımızı açalım ve adres satırına http://192.168.1.1  veya http://192.168.2.1 yazarak enter tuşuna basalım. Ip adresi ile giriş yapamıyorsanız (Modem IP Bulma )konumuzu inceleyerek modeminizin IP adresini öğrenebilirsiniz.

WiFi Şifre Değiştirme Türk Telekom 1
192.168.1.1

Kullanıcı adı : boş veya admin (her ikisini de deneyin modemden modeme değişik olabilir).

Şifre: boş (Modem Ttnet logolu ise şifre ttnet) veya turktelekom dır.

Açılan sayfada yeni bir şifre oluşturmalıdır.
( İsteğe bağlı ) Yeni şifreyi oluşturduktan sonra modemin arayüz sayfası açılmaktadır. Sol tarafta bulunan kablosuz bölümüne tıklayalım.

Açılan sayfada, kablosuz güvenliği kısmına tıklıyoruz. Tekrar açılan sayfada kablosuz şifre yazan bölüme fare ile tıklayıp, yeni şifre  girilmelidir. Daha sonra kaydet butonuna tıklayıp, bir süre beklenmelidir. Ardından bu sayfadan çıkış yapın bu kadar.

Not: Tüm işlemler başarısız olduysa madem resetleme işlemine geçiniz onuda bu konumda anlattım.  Diğer bir konumuz  ise destek için Modem Şifreleri makalemizi de okuyabilirsiniz

Videolu Anlatımlar Markalara Göre

Tp Link Marka Modemlerde Wifi Şifre Değiştirme

Bu video için Ceylin Gözüm Arkadaşa Teşekkür Ediyoruz.

ZyXEL Modemlerde Wifi Şifre Değiştirme

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x