Modem IP Adresi Öğrenme

Modem IP adresi nasıl öğrenilir / bulunur?. Modem arayüz girişi için ilk olarak modem IP adresini öğrenmemiz gerekmektedir. Modem IP adresini bilmiyorsak modem üzerinden hiçbir işlem yapamayız.

Güncel modem IP Adresleri: 192.168.1.1 – 192.168.1.2 – 192.168.2.1 – 192.168.0.1 gibi modem markalarına göre değişiklik göstermektedir.

IP adresi kullanıcının hangi web sitelerine girdiği, hangi işlemleri yaptığı gibi özel konularda depolama sağlayan bir alan olarak bilinmektedir.

Modem IP Adresi Bulma/Öğrenme

Modem arayüzüne erişim sağlamak için IP adresine bir kaç adımda ulaşabiliriz.

Windows işletim sistemlerinde ( bilgisayarınızda): Windows Tuşu + R tuşlarına aynı anda basılarak Çalıştır menüsü açın. Bu pencerede komut kısmına cmd yazılarak Enter tuşuna basın. Windows komut sistemi dahilinde açılmış olan sayfada ipconfing komutu girilerek tekrar Enter tuşuna basın. Windows gerekli olan taramaları yaptıktan sonra Default Gateaway (Varsayılan Ağ geçidi ) kısmında IP adresini gösterilecektir.

Default Gateway 192.168.1.1
Default Gateway 192.168.1.1

Modem IP Adresi Ne İşe Yarıyor?

IP adresi modemin arayüzüne erişim sağlayabilmek için gerekli olan bir adres türüdür. Genellikle modeme erişim sağlayabilmek için IP adresi kullanıcının bilgilerinin depolanması için gerekli bir etmendir. IP adresi üzerinden yapılmış olan her işlem modemin ait olduğu şirket tarafından kayıt altına alınarak kullanıcının isteği dahilinde geri dönüş sağlanabilmektedir. IP adresinde yapılacak olan değişim sonrasında firma kayıt altına almayı durdurur ve yasak olan sitelere başka bir IP adresi üzerinden erişim sağlanabilmektedir.

Modem IP Adresi Nasıl Değiştirilir?

Modem arayüzüne erişim sağlayarak bulunan IP adresi alanından dünya üzerinde erişime açık olan IP üzerinden değişim yapılabilir. Komut işlemi üzerinden de değişim yapılabileceği gibi aynı zamanda Denetim masası üzerinden bulunacak olan IP adresinde de değişim işlemi basit ve hızlı adımlarla uygulanabilmektedir ve ya modemi kapatıp açarak IP adresinizi değiştirebilirsiniz.

Yazar RenS

Modem Arayüz Geliştirme Programlama. 192.168.1.1 Modem arayüz giriş ve WiFi Şifre Değiştirme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir