Tp Link Modem Wifi Şifresi Değiştirme

192.168.l.l Tp Link Modem Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır? WİFİ Şifre Değişimi. 192.168.1.1 tp link modem arayüzü girişi ile şifre değiştirme.

Tp-link modem şifre değiştirme adımına geçmeden önce modem ve bilgisayarınız arasına bir Ethernet (LAN) kablosunun takılı olup olmadığını kontrol ediniz. Bir bilgisayar kullanmıyorsanız cep telefonunuzdan veya tabletinizden bağlantı yapacaksınız aktif kullanılan wifi şifresi ile yapılabilir.

Tp– Link Kablosuz Modem WİFİ Şifre Değiştirme Adımları

Web arayüzüne bağlanmak için tarayıcınızın (Internet Explorer, Mozilla, Opera, Safari, Chrome) adres kısmına http://192.168.1.1 yazalım ve Enter tuşuna basalım. Karşınıza gelen modem giriş ekranında kullanıcı adı kısmına adminşifre kısmına admin” yazarak giriş yapalım.

Alternatif Şifreler: Ttnet İçin kullanıcı adı: admin şifre: ttnet kullanınız. Superonline: Kullanıcı adı: admin şifre: superonline

TP-Link modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menüden Arabirim Ayarları >> “Kablosuz” sekmesine ve ardından “Kablosuz Güvenliği” seçeneğini tıklıyoruz.

Açılan arayüz sayfasında “Kablosuz Şifre” bölümüne belirleyeceğimiz şifreyi yazarak değiştiriyor veya oluşturuyoruz.
B: SSI seçeneği; modem Wifi ismi, kablosuz şifre; seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Tp Link Wifi Şifre Değiştirme
Tp Link Wifi Şifre Değiştirme

Sayfanın alt bölümünde bulunan Kaydet butununa basarak ayarları kaydediyoruz ve şifremiz değişmiş oluyor.

İşlemlerin tamamlanması ile bağlantınız şifre değişimi nedeni ile kesilmektedir. Böylece yeni olarak belirlediğiniz modem Wifi adı ve Wifi şifresi ile yeni giriş yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda diğer cihazlarımızda da aynı işlemi gerçekleştirmeliyiz.

Videolu Anlatım

 

Yazar renS

Modem Arayüz Geliştirme Programlama. 192.168.1.1 Modem arayüz giriş ve WiFi Şifre Değiştirme.

4 yorumlar

  1. Çok güzel işime yaradı

  2. Cox gozel işime yaradı her kese tavsiye edirem

  3. Şifremi. Unuttum

  4. İşime yaradı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir