Tp link Modem Şifresi Nedir? Değiştirme ve Kurulum 2021

EN HIZLI DNSLER

Tp link modem şifresi nedir? . Modem arayüzü‘ne nasıl giriş yapılır?, Modem kurulumu nasıl yapılır?, Modem şifresi nasıl değiştirilir? ve Modem resetleme makalemiz ile sizlere yardımcı olacak konumuzu okumaya devam ediniz…

Tp link Modem Ip Adresi

Tp-link modem arayüzü ip adresi: 192.168. 1.1 numarası ile modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz. Yapmanız gereken internet tarayıcı adres satırına http://192.168.1.1 yazarak modem arayüz girişi yapılabilmekte.

Tp link Modem Şifresi

Tplink modem şifreleri: Kullanıcı adı:  admin Şifre  : admin  (Ttnet ten veya Türk Telekom dan alınan modemler için şifre  ttnet veya turktelekom) Turkcell Superonline’dan alınan modemlerde Kullanıcı adı: admin Şifre : superonline ‘dır.

Tp link Modem Arayüz Girişi

Google Chrome, Internet Explorer ya da Mozilla Firefox gibi bir web tarayıcısı açın. Adres satırına [ http://192.168.1.1 ] veya [ http://192.168.0.1 ] yazın ve “Enter” tuşuna basın. “Devam” düğmesine tıklayın. Karşınıza gelen “Modem Arayüzü Kullanıcı Adı” alanına küçük harflerle “admin” yazın. Parola alanına ise küçük harflerle “admin” yazın.

Modemi farklı firmalardan aldı iseniz yukarıda belirtiğimiz kullanıcı adı ve şifreleri deneyebilirsiniz.

Tp link Modem Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir ?

Buradaki konumuzu inceleyerek 2 dakika da Tp-link modem şifrenizi kolay ve hızlı şekilde anında değiştirebilirsiniz. >> Tplink Modem Wifi Şifresi Değiştirme. <<

Tp link Modem Resetleme

Tplink Modem Resetleme
Tplink Modem Resetleme

Tp link Modeminizin hemen arkasında ki resimde görüldüğü gibi . Bura daki ufak yere bir iğne, kürdan veya ataç yardımı ile 10-15 saniye basarak beklememiz gerekiyor bu süreçte Tplink modemin tüm ışıkları yanıp sönecektir.

Modeminizi resetleme işlemi bitince bütün bilgiler sıfırlanacaktır. Modem arayüzüne tekrar fabrika ayarları şifreleri ile erişebilirsiniz bunuda yukarıda size verdik .

Dikkat: Modem Resetleme işimiz bitiğine göre ve modem arayüzüne giriş yaptığımıza göre modemi yeniden kurmamız gerecektir.

Tp link Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

İlk olarak Tp-link modemin tüm bağlantılarının doğru ve takılı olduğundan emin olun. Daha sonra internet tarayıcısının adres satırına http://192.168.1.1 yazın ver enter tuşuna basın. Gelen ekrana kullanıcı adı ve şifre kısımlarını doldurun yukarıda verdik !

Ve artık Tp-link modem arayüz giriş yaptık. Burada sol üst tarafta Hızlı Kurulum Butonuna basın ve Gelen Ekranda Sihirbazı Çalıştır Butonuna Basın.

1: Açılan küçük pencerede ileri butonunu tıklayın

2: Açılan pencerede bulunduğunuz saat dilimini seçin ve ileri butonunu tekrar tıklayın.

3: Açılan bu pencerede ise PPPoE/PPPoA Seçeneğini tıklayarak İleri butonuna tekrar basalım.

4: Bu aşamada ise kullanıcı adı ve şifre alanlarına hizmet aldığınız hizmetin size verdiği kullanıcı adı ve şifreyi yazın. ( Örnek: kullnacı adı: 123456@turktelekom şire: 123456 ) Eğer bilginiz yok ise hizmet aldığınız müşteri hizmetlerini arayarak şifrenizi talep edin.

VPI : 8 – VCI : 35 Bağlantı Tipi: PPPoE LLC Ayarlayarak ileri diyoruz.

5: Bu ekran da kablosuz ağ bağlantılarını yapacağız. Wlan ayarları olarak görünür. Access Point : Etkin seçiyoruz. ( Eğer Wifi Açmak istemiyorsanız Devre Dışı seçerek adımı geçebilirsiniz. )

SSID : Buraya Wifi Adı Örneğin: Benim Evim

SSID Yayınlama : Evet ( Bu Wifi Adını Görmenizi Sağlar Örneğin: Telefondan Bir Wifiye Bağlanacaksınız Vermiş olduğunuz Adı seçerek Wifi Ağına bağlanırsınız ( Benim Evim )

Doğrulama Türü : ( WPA/PSK veya WPA/PSK2 ) Seçiyoruz.

Şifreleme: TKIP/AES Seçiyoruz.

Ön Paylaşımlı Anahtar : Yani Wifi Şifreniz: 8 Karekter Olamalı ve Tr karakter içermemelidir. (ö,ç,ü,ğ,ş ) gibi. Örnek şifre: Em8s9ks3 veya daha uzun.

Tüm ayarları yaptık dan sonra ileri butonuna tekrar basıyoruz.

6: Ekranda değişiklikler kaydedildi ekranı gelecektir ve kapat butonunu tıklıyoruz. Ve modem 30 saniye kadar sonra yeniden başlayacaktır. Ve internetiniz gelecektir.

Modem Şifreleri – Tüm Modem Şifreleri 2021

Tp Link Modem Kurulumu Videolu Anlatım

İyi netler Dileriz. ModemArayuzu.Com Ailesi.

Tp Link modem Google aramaları ile bizi buldunuz.

Superonline Modem WiFi Şifresi Değiştirme 2021 2 Previous post Superonline Modem WiFi Şifresi Değiştirme 2021
türk telekom modem şifresi Next post Türk Telekom Modem Şifresi Nedir? 2021
Subscribe
Bildir
guest
6 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bilal

çok teşekkürler eline sağlık.

Melike

Harikasınız daha ne diyeyim ki =)

Ahmet Gün

Çok Teşekkürler gerçekten işime yaradı.

Birgül

Çok Teşekkürler İyi ki varsınız. ModemArayuzu.Com

192.168.l.l Tp Link

192.168.l.l Tp link Şifre değiştirme

Berk

ya benim tplink girmiyor hep yükleniyo

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x