Modem şifremi unuttum nasıl bulabilirim? 2022 Detaylar

Default Gateway 192.168.1.1

Modem şifremi unuttum nasıl bulabilirim?, modem şifresini nasıl öğrenirim? Modem şifremi ve wifi şifremi unuttum gibi baş sorunların çözümü bu yazımızda.

Tüm modemlerin varsayılan Kullanıcı adı ve Şifreleri şöyledir.

Türk Telekom Ttnet  modemler için:  varsayılan erişim şifresi “ 1234 “ ya da “ ttnet” veya “turktelekom“(mutlaka küçük harflerle olmalı) ‘dir.

SuperOnline varsayılan erişim şifresi ve kullanıcı adı  Kull: admin Şifre: superonline

Varsayılan şifreyi değiştirmiş ve yeni şifreyi unutmuşsanız  bu iki şifre ile modeminize erişemeyebilirsiniz.  Bu durumda aşağıdaki adımları izleyerek modeminizi resetlemeniz (Fabrika Ayarlarına Geri Döndürme) gerekmektedir. Modeminizi resetlediğinizde erişim şifresi yine “ 1234 “ ya da “ ttnet” olacaktır.

Resetleme işlemi (Fabrika ayarlarına dönüş) sırasıyla şöyledir:

 1. Cihaz açma / kapama tuşuna basılarak kapalı duruma getirilir.
 2. Cihaz kapalıyken arka kısmında bulunan reset tuşuna(küçük bir tuş) kalem ucu ile basılı tutulur.
 3. Reset tuşu basılıyken elimizi reset tuşundan çekmeden modem açma / kapama düğmesine basılarak tekrar açılır.
 4. Modemin tüm ışıkları sönüp yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Sn.) reset tuşuna basılı bir şekilde durur ve bu işlem olduktan sonra reset tuşundan elimizi çekeriz.
 5. Reset tuşundan elimizi çektikten sonra power – lan (10/100) -ve dsl ışıkları sabit oluncaya kadar beklenir.
 6. Sonra internet explorer sayfasından adres kısmına 192.168.1.1 yazılarak modemin arayüzüne erişilir.
 7. Karşımıza gelen şifre ekranındaki noktaları silerek (modemin resetlendiği varsayılarak) default şifre olan ttnet ya da 1234 yazıp modeme erişim sağlanır.

Notlar: Resetleme işleminin gerçekleşmesi için 1. ve 4. seçenekler yapılırken elinizin reset düğmesinden çekilmemesi gerekmektedir, aksi taktirde resetleme işlemi gerçekleşmez. Unutmayınız ki reset işleminden sonra modem üzerindeki tüm bilgiler yapmış olduğunuz ayarlar SİLİNECEKTİRve fabrika ayarlarına dönülecektir. Reset işleminden sonra giriş şifreniz fabrika ayar şifresi olan  “1234” ya da TTNET kampanyasından alınmış bir modemse “ttnet”  olacaktır.

Varsayılan Modem Şifreleri

Türk Telekom

Kullanıcı Adı: admin

Şifre: turktelekom

Ttnet Modem 

Kullanıcı Adı : admin

Şifre : admin veya ttnet

Superonline

Kullanıcı Adı: admin

Şifre: superonline

Not: Bazı modem arayüzleri sadece şifre ister. Şifre kısmına hiç bir şey yazmadan  “boş” geçin ve giriş tuşuna basın. Giriş olmuyorsa şifre kısmına sırayla deneyin( ttnet, 1234, admin, superonline, modem ismi veya internet servisi aldınız kuruluş ismi örnek: turktelekom )

 

tnet modem şifremi unuttum, modem şifremi unuttum nasıl öğrenebilirim, tp link modem şifremi unuttum, modem arayüz şifresi unuttum, zyxel modem arayüzü şifresini unuttum

17 thoughts on “Modem şifremi unuttum nasıl bulabilirim? 2022 Detaylar

 1. Ev İnternet şifresini unuttum bir türlü faal hale getiremedim. Şifre değişikliği yapamıyorum. Hangi şifreyi denetimse olmuyor
  Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim
  Saygılarımla

 2. Selam ben nurettin modemin arayüzünü girdim fakat şifre değiştirdim sonra fabrika ayarlarına geri getirdim getirdikten sonra arayüzüne giremedim turktelekom aradım sınırlamalarına söyledim erişim yapamıyoruz modeme arayın dedi modeme aradım garantisi bitmiş modem gönderelim dediler ben birdaha ara yüzüne giremiyorum

  Şifreleri ne yaptımda olmuyor yardımcı olabilirmisiniz

  1. Şifreleri sıfırladıysanız modeminvarsayılan şifresi ile girmesi gerekiyor. Eğer girmiyorsa modemi resetleyememiş olabilirsiniz, dolayısıyla unututğunuz şifreyi girmeye çalışıyor olabilisiniz

 3. kullanıcı adı ve şifre girdiğimiz yer var ya admin diye şifresini unuttum oranın değiştirmiştim nası bulucam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.