Yasaklı sitelere Giriş

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir ? – Yasaklı Sitelere Giriş

Yasaklı sitelere giriş programsız, vpn server, tunnel siteler ve en güncel giriş yöntemleri. Son yıllarda internet kullanımına ilişkin en önemli ve güncel problemler arasında bulunan yasaklı sitelere erişme konusu, basit bir çözüm yöntemi ile bertaraf edilebilir.

Ancak burada sorunu doğru tanımlamak ve çözümün mantığını doğru açıklamak önemlidir. O nedenle de basamak basamak yasaklı sitelerin neden yasak olduğunu ve bu yasakların nasıl aşılabileceğini sizlerle paylaşacağız…

Siteler Neden Yasaklanır?

Kimi WEB adresleri yayınladıkları içerikler ile devletlerin bazı kanunlarını ihlal edebilirler. Her devlet kendi kanunlarına ve hassasiyetlerine sahiptir. Kimi devletlerde cinsel içerikli siteler yasaklanırken, kimilerinde ise ulusal güvenlik bahanesiyle bilgi içerikli siteler dahi kapatılabilir. Ülkemizde de dönem dönem bunun örneklerini görebiliriz.

Facebook, Twitter, Youtube gibi sosyal medya sitelerine erişilemeyen dönemler olabildiği gibi vikipedia gibi dünyaca kullanılan bir bilgi sitesi de uzun süredir kapalıdır. Çeşitli şikayetler ya da davalardan dolayı da tedbiren bu adresler erişime engellenebilir.

Yasaklı Sitelere Nasıl Ulaşılır?

İnternet üzerinde bir adrese ulaşma konusunda engel konulması, söz konusu engelin olduğu ülkede geçerlidir. Yani kullanıcılar, farklı konumlardan bu adreslere girmeye devam edebilir. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuş ve o ülkenin yasalarına uygun şekilde yayın yapmaya devam eden bir web sitesi Türkiye’de tedbir veya kesin karar sebebiyle erişime engellenmiş olabilir.

Ancak bu erişim engeli sadece Türkiye konumundan internete girenleri ilgilendirir. Dünyanın geri kalanı söz konusu adrese girmeye devam eder. İşte yasaklı sitelere girmek için konumun değiştirilmesi, yani DNS ayarlarının yapılandırılması gerekir.

DNS Ayarlarının Yapılandırılması

Her işletim sistemine göre farklı adımlar atarak DNS ayarları değiştirilebilir. Windows 7 için farklı, MAC OS için farklı, Linux için farklı yollar izlenebilir. Ancak ortak nokta, cihazın bağlı olduğu bağlantı ayarlarında bulunan DNS adreslerinin otomatik alınmasının önüne geçilerek Google DNS, Yandex DNS, Open DNS gibi adresler üzerinden internete giriş yapılmasını sağlamaktır.

DNS Ayarı Nasıl Yapılır? konumuzu inceleyin.

DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Cihazın internet bağlantı ayarlarının içinde bulunan DNS adresleri, 4 hücreli 2 satırdan oluşur. Buradaki hücrelere alternatif DNS adresleri yazılır. Örneğin Google DNS için bu adresler 8.8.8.8 – 8.8.4.4 şeklindedir. Bu sayede internette kesintisiz ve engelsiz şekilde gezilebilir.

Güncel DNS adresleri için bu makalemizi okuyun: Güncel DNS Adresleri

En Hızlı DNS Adresleri 2022 Güncel DNS Ayarları

UYARI

Bu yazıda belirtilen konular:

Telekomünikasyon tarafından kapatılan sitelere nasıl Girilir, Yasaklı sitelere CEPTEN giriş, Bilgisayardan yasaklı Sitelere Giriş program, Telefondan yasaklı sitelere giremiyorum , İdari tedbir uygulanan sitelere nasıl girilir, Kapatılan Sitelere Giriş, Yasaklı sitelere giremiyorum olup, devletimiz (TÜRKİYE CUMHURİYETİ) tarafından yasaklanan sitelere girmeyi övmez, teşvik etmez. Yasaklı sitelere girilmesini önermez. Burada belirtilen içerik internette açıkça belirtilen kaynaklardan toplanmıştır ve kullanılması tamamen kişilerin kendi kararıdır. Doğacak herhangi bir sorun, yaptırım, sıkıntı, olaydan sitemiz (modemarayuzu.com) sorumlu tutulamaz.