Geliştirici Seçenekleri

Telefon ve Tablette Android Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır? 2023 açıklaması.

Merhaba arkadaşlar android bir işletim sistemine sahip bir cihazınız varsa bunun android geliştirici seçeneklerinin nasıl açıldığını bu konumuzda anlatmaya çalışacağız. Samsung, Lg, Huawei ve tüm tablet serileri yani android işletim sistemine sahip tüm cihazlar.

Android telefonunuzda daha fazla kontrol sahibi olmak istiyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, öncelikle “Geliştirici Seçenekleri” sekmesine göz atmalısınız. Ancak bu sekmede birçok sistem ayarı olduğu için dikkatli olmanızı öneririz.

Android Geliştirici Seçeneklerini Neden Etkin leştirmelisiniz?

Adından da anlaşılacağı üzere Geliştirici Seçenekleri sekmesi, telefonunuzu optimize etmek ve oluşan hataları izlemek amacıyla tasarlanmış bir bölümdür.

Bu bölümde işlemci ve ram kullanımına daha detaylı bakabilir, arka planda çalışan uygulamaları sınırlayarak telefonunuzu hızlandırabilirsiniz veya telefonunuzdaki ekran animasyonlarını bu kısımdan hızlandırabilir ya da tamamen kaldırabilirsiniz. Ayrıca yeni bir yazılım, Android rom yüklemek istediğinizde de Geliştirici Seçenekleri sekmesinden izinleri ayarlamanız gerekmektedir.

Geliştirici Seçenekleri sekmesinin aktifleştirilmesi her cihazda farklı şekilde olabilir, ancak yapılması gereken işlemler kesinlikle aynıdır. Şimdi geliştirici seçenekleri nasıl açılır bakalım;

1- Öncelikle Ayarlar’ı açalım.

2- Ayarlar menüsünün en altındaki Telefon Hakkında kısmına girelim.

3- Daha sonra bu menüde Yapım numarası yazan yere 7 veya 8 defa hızlı hızlı dokunalım.

4- Eğer bu menüde Yapım numarası kısmı yok ise Yazılım Bilgileri bölümüne bakmalısınız,muhtemelen oradadır.

5- İşlemler bu kadar, artık bir geliştirici seçenekleri menüsüne sahipsiniz.

Geliştirici Seçenekleri

Bu işlemleri yaptıktan sonra Ayarlar menüsüne döndüğünüzde Geliştirici Seçenekleri kısmının açıldığını göreceksiniz.

Gelen Aramalar: android geliştirici seçenekleri açılmıyor, geliştirici seçenekleri aktif olmuyor, android 8.0 geliştirici seçenekleri, geliştirici seçenekleri oyun ayarları, geliştirici seçenekleri açma huawei.