Zoom, Skype ve Google Meet’te görüntülü aramalar nasıl kaydedilir?

Zoom, Skype ve Google Meet'te görüntülü aramalar nasıl kaydedilir?

Görüntülü aramaların nasıl kaydedileceğini bilmek ister misiniz? Pekala, bununla ilgili birkaç yol var ve hepsi sadece birkaç tıklama alıyor. Nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Görüntülü aramaları kaydetmek, öğrenmek için iyi bir beceridir ve en iyi görüntülü sohbet uygulamalarını kullanırken ne sıklıkla işe yaradığına şaşıracaksınız. Daha sonra izlemek üzere bir sunum kaydetmek, orada olmayan bir iş arkadaşınız veya arkadaşınızla ekranınızdakileri paylaşmak veya toplantının belirli bölümlerini bilgisayarınıza kaydederek, bulunduğunuz toplantıyı kaydetmek isteyip istemediğiniz. yapmanın en iyi yollarından biridir.

Skype, Zoom ve Google Meet gibi çeşitli görüntülü arama uygulamaları, toplantıları kaydetmek ve izlemek için yerleşik yöntemlere sahiptir ve nasıl yapılacağını öğrendikten sonra kullanımı kolaydır. Ayrıca, hem Windows hem de macOS için hangi görüntülü arama yazılımını kullanırsanız kullanın işe yarayacak her şeyi yakalama yöntemleri vardır. Bunlar ayrıca, alışık olduğunuzdan farklı bir görüntülü arama uygulaması kullanmak zorunda kalırsanız – en iyi Zoom alternatiflerinden biri gibi – görüntülü aramanızı nasıl kaydedeceğinizi yeniden öğrenmek zorunda kalmamanızı da sağlar.

Filmde olmak istemeyen birini asla kaydetmemelisiniz, bu nedenle kayda başlamadan önce görüşmede bulunan herkesten izin aldığınızdan emin olun. Zoom, Google Meet ve Skype gibi çoğu görüntülü sohbet uygulaması katılımcıları kaydedilmek üzereyken uyarır ve herkesin haberdar olmasını sağlamak için kayıt boyunca bir başlık veya uyarı tutar.

Hepsi hem Windows hem de macOS’ta çalışan en popüler görüntülü arama uygulamaları için ayrıntılı yöntemlerimiz var, bu nedenle görüntülü aramaların nasıl kaydedileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Video görüşmeleri nasıl kaydedilir

En popüler video konferans uygulamalarında görüntülü aramayı nasıl kaydedeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Windows ve macOS’ta yerleşik araçları kullanarak nasıl kayıt yapılacağını da ele aldık.

Zoom’da video görüşmeleri nasıl kaydedilir

1. Kaydetmek istediğiniz toplantıyı ayarlayın.

2. Ekranınızın altındaki “Diğer” simgesine tıklayın ve “Bu bilgisayarda kaydet”i seçin. Görüntülü aramanın katılımcılarına, kaydedildikleri bildirilecektir.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Kaydı durdurmak için ekranınızın altındaki “Diğer”e tıklayın ve “Kaydı durdur”u seçin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Google Meet’te görüntülü görüşme nasıl kaydedilir?

Not: Yalnızca belirli Google Workspaces’in bir parçasıysanız (yeni sekmede açılır) Google Meet’te bir toplantı kaydedebilirsiniz.

1. Kaydetmek istediğiniz toplantıyı ayarlayın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Ekranınızın altındaki üç noktayı tıklayın, ardından “Toplantıyı kaydet”i seçin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Şimdi, sağdaki pencerede “Kaydı başlat”a tıklayın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

4. Son olarak, kaydetmeye başlamak için “Başlat”a tıklayın. Görüşmenin katılımcıları, kaydedildikleri konusunda bilgilendirilecektir.

(Resim kaynağı: Gelecek)

4. Kaydı durdurmak için sağdaki pencerede “Kaydı durdur”a tıklayın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Bugünün en iyi Dizüstü Bilgisayar fırsatları

https://t.myvisualiq.net/impression_pixel?r=hawk-cache&et=i&ago=212&ao=803&aca=123513&si=1943169&ci=234568&pi=356748&ad=-4&advt=1943169&chnl=-4&vndr=1481&sz=8336&u=Encrypted3169 ben

Skype’ta görüntülü aramalar nasıl kaydedilir

1. Kaydetmek istediğiniz toplantıyı ayarlayın.

2. Ekranınızın altında “Kaydet”e tıklayın. Toplantıyı kaydedeceğinizi görüşmenin katılımcılarına bildirmeyi unutmayın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Durdurmaya hazır olduğunuzda ekranın alt kısmındaki “Kaydı durdur”a tıklayın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Windows ve macOS kullanarak görüntülü aramalar nasıl kaydedilir?

Kullanmakta olduğunuz toplantı uygulamasının görüntülü aramaları kaydetme seçeneği yoksa, Xbox Game Bar aracını kullanarak Windows’ta nasıl ekran kaydedileceğine ilişkin eğiticimizi kullanın. Bu, tüm ekranınızı kaydetmenizi sağlar ve çoğu Windows uygulamasında çalışır. Bir Mac kullanıcısıysanız, Mac’te nasıl ekran kaydedeceğinize ilişkin kılavuzumuzla sizi orada da ele aldık. Her iki durumda da, başka türlü bilgilendirilmeyecekleri için, görüşmenin katılımcılarına kaydedildiklerini bildirdiğinizden emin olun.

Ayrıca, görüntülü aramalarda nasıl öne çıkacağınız ve en iyi şekilde görüneceğiniz, Echo Show’u kullanarak nasıl görüntülü arama yapacağınız ve WhatsApp grup görüntülü görüşmesinin nasıl kullanılacağı hakkında yardımcı eğitimlerimiz var. Bir telefon görüşmesinin nasıl kaydedileceğini bilmek ister misiniz? Bir iPhone’da aramaların nasıl kaydedileceği ve Android’de bir aramanın nasıl kaydedileceği ile ilgili eğitimlerimizi deneyin. Daha fazla üretkenlik kılavuzu için, Google Dokümanlar’da büyük/küçük harf değişimiyle ilgili makalemize göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir