Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

YouTube'un iPhone resim içinde resim modu geri geliyor - işte bunu nasıl etkinleştireceğiniz
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. YouTube’un iPhone resim içinde resim modu geri geliyor – Etkileştirme yöntemi

YouTube’un iPhone resim içinde resim modu geri geliyor – Etkileştirme yöntemi

Karargaht Karargaht - - 4 dk okuma süresi
2

YouTube’un resim içinde resim modu, uygulamanın iOS sürümünden yeni kaldırıldı, ancak iyi haber şu ki, yakında geri gelecek.

Daha önce yalnızca YouTube Premium’a özel deneysel bir avantaj olan PiP modu, önümüzdeki günlerde tüm iOS 15 kullanıcılarına geliyor. Team YouTube hesabı, bir kullanıcının eksik özelliği sorduğunu açıkladı. PiP sadece geri gelmekle kalmayacak, reklamsız YouTube için ödeme yapsınlar ya da ödemesinler artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

Bir iOS akıllı telefon mu kullanıyorsunuz? Öyleyse, Resim İçinde Resim özelliği hala kullanıma sunuluyor ve birkaç gün içinde tüm iOS 15+ cihazlarda kullanılabilecek.

Mevcut YouTube PiP kullanıcıları (kendim dahil), bu denemenin dokuz ay sürmesine rağmen, özelliğin yalnızca sınırlı bir deneme olması gerektiğini unutmuş olabilir. Bununla birlikte, özelliğin aniden ortadan kalkması (etkinleştirmeniz gereken YouTube Labs sayfası dahil) biraz şok oldu, bu yüzden YouTube’un tweet’inin bunu temizlemesi iyi oldu.

Android kullanıcıları sadece arkalarına yaslanabilirler. YouTube resim içinde resim modu kılavuzumuzda görebileceğiniz gibi, Android telefonlar için resim içinde resim seçeneğinin etkinleştirilmesi çok daha kolaydır ve YouTube’a sahip olsanız da Android 8 veya sonraki sürümleri çalıştıran herkes için zaten mevcuttur. Premium veya değil.

Halihazırda, geri kalanımız (YouTube Premium aboneleri dahil) seçeneği kaybetmişken, şu anda yalnızca bir iPhone kullanan TG çalışanı bu seçeneğe sahip. Umarım YouTube sözünü tutar ve özelliği tüm kullanıcılara ve yakın gelecekte daha önce sahip olanlara geri getirir. Şimdilik, varsa özelliği nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İOS’ta YouTube resim içinde resim nasıl etkinleştirilir

iPhone’unuzda YouTube için mini oynatıcıyı etkinleştirmek veya yeniden etkinleştirmek istiyorsanız bu talimatları izleyin. Bunlar işinize yaramazsa, uygulamanız muhtemelen henüz güncellenmemiştir. Şimdi App Store’da bir güncelleme olup olmadığına bakın veya telefonunuza otomatik olarak gelip gelmediğini görmek için bir veya iki gün bekleyin.

1. Uygulamanın sağ üst köşesindeki kullanıcı simgenize dokunun ve ardından Ayarlar’ı seçin.

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

2. Şimdi Genel başlığı seçin

3. Seçenek sizin için uygunsa, Resim içinde Resim modunu açabilirsiniz.

PiP modunun ayarlar menüsünde nerede bulunacağını ve etkinleştirileceğini gösteren, iOS YouTube uygulamasında resim içinde resim modunun nasıl etkinleştirileceğini gösteren bir demo

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

4. Özelliği kullanmak için, video oynatırken ekranınızın altından yukarı kaydırarak veya ana sayfa düğmesine basarak YouTube uygulamasından çıkmanız yeterlidir.

5. Bir sıkıştırma hareketi kullanarak oynatıcıyı yeniden boyutlandırabilirsiniz. En büyüğü ekranınızın tüm genişliğini kaplayan üç kullanılabilir boyut vardır.

Üç farklı boyutta mini oynatıcıyı gösteren, iOS YouTube uygulamasında resim içinde resim modunun nasıl etkinleştirileceğini gösteren bir demo

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

6. Oynatıcıdan kurtulmak istiyorsanız, simge durumuna küçültmek için sola veya sağa kaydırabilirsiniz. Geri istediğinizde ok simgesine dokunun.

Simge durumuna küçültülmüş oynatıcıyı gösteren, iOS YouTube uygulamasında resim içinde resim modunun nasıl etkinleştirileceğini gösteren bir demo

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir