Yeni bir Gmail hesabı nasıl oluşturulur

Yeni bir Gmail hesabı nasıl oluşturulur

Yeni bir Gmail hesabının nasıl oluşturulacağını bilmek isteyebileceğiniz birçok neden vardır.

Birçok web kullanıcısı için Gmail e-postadır. Yalnızca özellikleri ve kullanılabilirliği açısından değil, aynı zamanda tüketiciler için çok cömert bir 15 GB ücretsiz depolama alanı sunduğu için (bu artık diğer Google hizmetlerinde paylaşılıyor) en iyi e-posta hizmetlerinden biridir. ayda 1,99 dolar kadar az. Ortalama Yahoo veya Hotmail hesabınızdan daha profesyonel görünmek de kesinlikle yardımcı olur.

Bu alanı doldurduysanız veya yeni bir başlangıç ​​yapmak istiyorsanız, yeni bir Gmail hesabı oluşturmak inanılmaz derecede kolaydır. Belki yeni bir işe başladınız ve yeni ve profesyonel bir sese sahip bir adrese ihtiyacınız var ya da adınız değişti ve bunu yansıtmak için e-posta adresinize mi ihtiyacınız var? Android’e yeni başlayanlar, oturum açmak ve başlamak için de bir Gmail adresine ihtiyaç duyduklarını görecekler.

Sebep ne olursa olsun, işte tam olarak nasıl yeni bir Gmail hesabı oluşturacağınız.

Yeni bir Gmail hesabı nasıl oluşturulur

Google’ın kayıt sayfasına gidinKişisel bilgilerinizi girinİstediğiniz e-posta adresini girin ve bir şifre oluşturunBir telefon numarası ve kurtarma e-posta adresi sağlayın (her ikisi de isteğe bağlıdır)Google’ın şartlar ve koşullarını kabul edinGizlilik kontrollerinizi ayarlayın

Her adım için ayrıntılı talimatları görmek için okumaya devam edin.


1. Google’ın kayıt sayfasına gidin. Bu, http://accounts.google.com/signup (yeni sekmede açılır) adresinde bulunur ve bir Google ürününden beklediğiniz gibi arama yoluyla bulmak da çok kolaydır.

(Resim kaynağı: Google)

2. Google, Gmail hesabınızı açmak için oldukça temel bazı bilgileri girmenizi ister. Adınızı, soyadınızı, istediğiniz kullanıcı adını ve bir parola girin (yazım hatası olmaması için iki kez yazın). Güçlü bir parolanın nasıl oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuza göz attığınızdan emin olun.

Facebook’un beğenilerinde olduğu gibi gerçek adınızı kullanmanız gerektiğine dair bir kural olmasa da, e-postalarınızın alıcılarının sizi böyle göreceğini unutmayın.

(Resim kaynağı: Google)

3. İlk yeni e-posta adresi seçiminiz zaten alınmışsa, başka bir e-posta adresi denemenizi söyleyen bir uyarı görürsünüz. Bu olursa farklı bir adres girin, ardından formu tekrar kontrol etmek için giriş kutusunun dışını tıklayın. Henüz alınmamış bir tane girdiğinizde, kırmızı uyarı işareti kaybolacaktır.

İnsanlar 2004’ten beri Gmail adreslerini ele geçiriyorlar, bu nedenle adınız gerçekten olağandışı değilse, ilk denemenizde hayalinizdeki adsoyad@gmail.com adresini almanız pek olası değildir.

Yaratıcı düşünün. Baş harfini, mesleğinizi veya sizin için akılda kalan bir dizi numarayı ekleyin, ancak kimlik avı girişimleri için bilgilerinizi çalmak isteyen siber suçlular için yararlı olabilecek hiçbir şeyden kaçının.

(Not: Gmail, e-posta tanıtıcılarındaki noktaları yok sayar, bu nedenle “john.smith”, “johnssmith” ve “johnsm.ith” öğelerinin tümü “johnsmith@gmail.com” ile eşdeğer olur.)

(Resim kaynağı: Google)

4. Şimdi kalan ayrıntıları doldurun ve parlak yeni Gmail hesabınızı kullanmaya başlayabileceksiniz.

Memnunsanız telefon numaranızı girin. Bunu yapmazsanız, İleri’ye tıkladıktan sonra sağlamanız istenebilir. Bu olduğunda, Atla’yı tıklamanız yeterlidir. Gerekli değildir ve her zaman daha sonra ekleyebilirsiniz.

Bir kurtarma e-posta adresi sağlayın. Yine, bu isteğe bağlıdır, ancak hesabınızın kilitli olduğunu fark ederseniz kurtarma adresi son derece yararlı olduğundan bunu yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

(Resim kaynağı: Google)

5. İki zorunlu kutuyu işaretleyerek Google’ın şartlar ve koşullarını kabul edin – Google’ın kurallarına uymayı kabul ettiğinizi ve bilgilerinizin gizlilik politikasına göre işlenmesini kabul ettiğinizi.

(Resim kaynağı: Google)

6. Onay kutularının hemen üzerindeki “Diğer Seçenekler” açılır menüsünü tıklayın. İsterseniz, reklam kişiselleştirmeyi durdurmak ve uygulama, web ve YouTube geçmişinizin yeni hesabınıza bağlanmasını önlemek için seçenekleri belirleyin.

Ülkenizdeki kurallara bağlı olarak sayfanız farklı görünebilir.

(Resim kaynağı: Google)

Artık bir Google hesabı ve onunla birlikte ücretsiz Gmail adresinizi oluşturdunuz.

(Resim kaynağı: Google)

7. Gmail’i kullanmaya başlamak için, tarayıcınızda Gmail web sitesini (yeni sekmede açılır) ziyaret edin veya herhangi bir Google hizmetinin sağ üst köşesindeki “Google uygulamaları” simgesini tıklayın ve Gmail’i seçin.

(Resim kaynağı: Google)

Artık yeni Gmail hesabınızı ayarladığınıza ve kullanmaya hazır olduğunuza göre, Gmail’in nasıl kullanılacağı genel amacımız olan temel ipuçları ve püf noktaları öğreticisi de dahil olmak üzere diğer Gmail temalı kılavuzlarımıza göz atmaya ne dersiniz? Ayrıca Gmail’de şifrenizi nasıl değiştireceğiniz, Gmail’de bir e-postayı nasıl planlayacağınız, Gmail’in akıllı özelliklerini nasıl devre dışı bırakacağınız ve izlemeyi nasıl önleyeceğiniz, Gmail’de e-postaların nasıl arşivleneceği, Gmail’de tümünün nasıl okundu olarak işaretleneceği ve bunun nasıl yapılacağı gibi özel kılavuzlarımız da var. Gmail’deki tüm e-postaları silmek için. Yanlışlıkla gönder tuşuna basmaktan endişeleniyorsanız, endişelenmeyin – Gmail’de bir e-postayı nasıl geri çağıracağınıza dair bir kılavuzumuz var. Gmail hesabınızın güvenliği konusunda endişeleriniz varsa, Gmail’de e-postaları nasıl engelleyeceğiniz, Gmail’de şifrenizi nasıl değiştireceğiniz, Gmail’in masaüstünüzde iki faktörlü kimlik doğrulamasını nasıl açacağınız ve nasıl yapılacağına ilişkin kılavuzlarımızı kesinlikle okumanız gerekir. Telefonunuzda Gmail iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) ayarlayın.

Günümüzün en iyi Dizüstü Bilgisayarları ve Chromebook Dizüstü Bilgisayarları fırsatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.