Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Xbox Series X, önemli bir PS5 özelliğine kavuştu - işte nasıl açılacağı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Xbox Series X, önemli bir PS5 özelliğine kavuştu! Detaylar

Xbox Series X, önemli bir PS5 özelliğine kavuştu! Detaylar

Karargaht Karargaht - - 3 dk okuma süresi
2

Uzun süredir Xbox sahipleri, bir kulaklık kullanmaya çalışıyorsanız Microsoft’un konsolunun oldukça can sıkıcı olabileceğini bileceklerdir. Bir kulaklık taktığınızda sesi kapatan PS4 Pro ve PS5’in aksine, Xbox konsolları sizi TV’nizin sesini eski moda bir şekilde manuel olarak kapatmaya zorlar.

Neyse ki, artık durum böyle değil. Xbox Series X artık bir çift kulaklığa bağlandığında TV hoparlörlerinizin sesini otomatik olarak kapatacaktır. Ancak, bu özellik varsayılan olarak etkin değildir, bu nedenle etkinleştirmek için ayarlar menüsüne gitmeniz gerekecek.

Xbox Series X’te kulaklık kullanırken TV’nizin sesini nasıl kapatacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Xbox Series X’te kulaklık kullanırken TV’nizin sesini nasıl kapatabilirsiniz?

(Resim kaynağı: Microsoft)

1. Xbox kılavuzunu açmak için oyun kumandanızdaki Xbox düğmesine basın2. Aşağı kaydırın ve Ayarlar3’ü seçin. Ses ve ses çıkışını ve ardından Ek Seçenekler4’ü seçin. Kulaklık takılıyken hoparlör sesini kapat’ı açın

Ve hepsi bu kadar. Bundan sonra, Xbox Series X’inizi bir kulaklığa her bağladığınızda hoparlör sesi kısılacaktır. Kablosuz olup olmaması veya kontrol cihazınızın tabanına bir kablo takmış olmanız fark etmez.

Size ne olduğunu bildiren bir ekran mesajı yok, ancak bir dakika ses normal hoparlörlerinizden geliyor ve bir sonraki anda hepsi doğrudan kulaklarınıza pompalanıyor.

Dikkat edilmesi gereken bir şey, sistemin kulaklığınızın takılı olduğunu anlamasının yaklaşık bir dakika sürebileceğidir. Ya da en azından kablolu kulaklıklarımı taktığımda ve ses sürekli soundbar’ımdan geldiğinde durum buydu. Bu yüzden sabırlı olun ve konsolun sihrini yapmasını bekleyin.

Ve size söyleyeyim, uzaktan kumandayı alıp sesi manuel olarak kapatmak zorunda kalmaktan çok daha uygun. Açıkçası, bu özellik gecikmiş ve Xbox Series X’e hoş bir ek.

Artık Xbox Series X’te bir kulaklık kullanırken TV’nizin sesini nasıl kapatacağınızı biliyorsunuz, daha faydalı ipuçlarına göz atmanın zamanı geldi. Kullanışlı bir yerleşik kalibrasyon aracı kullanarak TV’nizi Xbox Series X veya Series S için nasıl kalibre edebileceğinize veya bir Xbox One denetleyicisini Xbox Series X ve Series S’ye nasıl bağlayacağınıza bir göz atın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir