WMC2012: Cisco Bridges Wi-Fi, Hücresel Ağlar

Stokta Bulunan, Gönderilmeye Hazır Ürünlerle En İyi Fiyatlandırmanın Kilidini Açın

saat Dünya Mobil Kongresi Salı günü Cisco, erişim noktasından çekirdek ağa kadar uzanan bir Wi-Fi altyapısı oluşturabileceğini söyleyerek ortaya çıkan mobil ağların yeniden şekillendirilmesini üstlendiğini duyurdu. Wi-Fi noktaları arasında hücresel benzeri dolaşım sağlamak için tasarlanmış ürünleri ve çeşitli kablosuz servis sağlayıcıları arasındaki dağıtımları açıkladı.

Cisco Şirketin, Wireless Broadband Alliance (WBA) onaylı teknolojileri ve Wi-Fi Alliance tarafından kurulan Hotspot 2.0 özelliklerini desteklediğini söylediği uçtan uca bir Wi-Fi ortak erişim noktası altyapısını kullanıma sundu. Cisco’ya göre, Wi-Fi etkin noktalarının kullanımını destekleyen bir taşıyıcı endüstri grubu olan Wireless Broadband Alliance tarafından onaylanan bu tür ilk teklif. Şirketin teknoloji için kendi adı Yeni Nesil Hotspot’tur.WMC2012: Cisco Bridges Wi-Fi, Hücresel Ağlar

Cisco da mevcut olduğunu duyurdu. Küçük Hücre Ağ Geçidi operatörlerin lisanslı 2G/3G/4G LTE ağları ve lisanssız Wi-Fi/femtocell ağlarında abone ve hizmet bilgilerini yönetmeleri için. Küçük Hücre Ağ Geçidi, her iki tür küçük hücreden gelen abone ve hizmet bilgilerini yönetecek ve kimlik doğrulama ve sağlama gibi görevleri yerine getirecektir.

Cisco, birkaç kablosuz servis sağlayıcı ile çalışmaktadır, AT&T, BT, PCCW, Portugal Telecom, Shaw Communications, Smart and True dahil, lisanslı ve lisanssız radyo teknolojisinden yararlanan yeni nesil akıllı “küçük hücreli” çözümlerle mobil hizmetler sunmak. Küçük hücre dağıtımı, operatörlerin spektrum sınırlamalarından kapasite kısıtlamalarını ele almalarına, kapsamı ölçeklendirmelerine, heterojen erişim ağları arasında dolaşım sağlamalarına ve mobil trafikteki patlamayı ele almalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Cisco başkanı ve CEO’su John Chambers, “Artık küçük hücrelerin de yeni nesil mobil İnternet’in sağlanmasında kritik bir rol oynayacağı makro hücre sonrası döneme giriyoruz” dedi. “Mevcut mobil ağ altyapıları, gördüğümüz büyümeyi tek başına sürdüremez.”

Cisco, kendi araştırmasına dayanarak, önümüzdeki beş yılda bir 18 kat mobil veri trafiği miktarında artış ve sabit veri trafiğine göre 3 kat artış. Ve mobil cihazların sayısı o zamana kadar gezegendeki insan sayısından fazla olacak. Fiziksel sınırlar ve lisanslı spektrum eksikliği, mevcut hücresel ağların mobil trafik ve cihazlarda beklenen çoğalmayı sürdürmesini imkansız kılıyor.

Cisco, fiziksel sınırlar ve lisanslı spektrumun kullanılabilirliği nedeniyle, mevcut hücresel veya makro radyo ağlarının tek başına mobil trafik ve cihazlarda büyümeyi sürdüremediğini söylüyor. Bu arada, Wi-Fi bağlantısı akıllı telefonlar, tabletler, televizyonlar ve otomobiller gibi cihazlar aracılığıyla daha yaygın hale geliyor.

Cisco’nun verilerine göre, kullanıcıların mobil cihazlara erişimlerinin yüzde 80’i binaların içinde. Servis sağlayıcılar, kapsama alanı sağlamaya yardımcı olmak ve lisanslı spektrumun sınırlı kullanılabilirliğinden kaynaklanan kapasite kısıtlamalarını hafifletmek için geleneksel hücresel trafiği boşaltmanın yollarını arıyor.

Wi-Fi için Küçük Hücre Ağ Geçidi/femtocell dağıtımları, makro radyo, Wi-Fi ve femtocell antenleri için entegre bir paket çekirdeğidir. Ağ geçidi, Cisco ASR 5000 Serisi Mobil Multimedya Çekirdek Yönlendiriciyi temel alır ve operatörlerin abone ve hizmet bilgilerini yönetmesinin yolunu açar. Küçük Hücre Ağ Geçitleri belirli bir zorluğu çözer. Wi-Fi bağlantısı, akıllı telefonlar, tabletler, televizyonlar ve hatta otomobiller gibi cihazlar aracılığıyla daha yaygın hale geliyor.

“İçinde iki radyo bulunan bir cihaz kullanıyorsanız ve bir ağdan diğerine geçerseniz, kullandığınız hizmet düşecektir. Kullanıcı, hangi ağın kullanılacağını ve hangisinin daha iyi olduğunu bulmaya çalışan entegrasyon noktası olmamalıdır.” ZK Research’ün baş analisti Zeus Kerravala dedi.

“Cihaz ve ağ bunu çözmeli. Cisco’nun üzerinde çalıştığı şey bu. Cisco, bu geçişi, radyonun kendisinin mimariyi tanımlamadığı bir çağa getirmeye çalışıyor ve İnternet sözünü yerine getirecekse, bu gerçekten daha sürekli bir deneyim.”

Daha Fazla Cisco Haberi: Cisco: 2016’da Mobil İnternet Trafiği Nasıl Görünecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir