Windows’ta pano geçmişi nasıl etkinleştirilir

Windows'ta pano geçmişi nasıl etkinleştirilir

Windows 11 ve Windows 10’da pano geçmişini etkinleştirme yeteneğine sahip olmak, Microsoft’un işletim sistemi için çok yararlı olacak ipuçlarından ve püf noktalarından biridir, onsuz nasıl yaşadığınızı merak edeceksiniz.

2020’de Microsoft, Windows 10’daki zımba panosu özelliğini geliştirerek kullanıcıların yalnızca bir tane yerine kopyaladıkları son 10 öğeye erişmelerine olanak tanıdı. O zamandan beri pano daha da yükseltildi ve bulut kullanan cihazlar arasında anında senkronizasyon sağlandı. Panonun cihaz senkronizasyon özelliğini kullanarak, bir Windows PC’ye bir şey kopyalayabilir ve onu doğrudan diğerine yapıştırabilirsiniz.

Dahası, bulut senkronizasyon özelliği, SwiftKey Klavye uygulamasını çalıştıran Android cihazlarda bile çalışır, yani Windows PC’niz ile Android telefonunuz veya tabletiniz arasında veya bir Android cihazdan diğerine kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Ancak bir uyarı, bunun yalnızca metinle çalışmasıdır.

Bulut senkronizasyon özelliği harika olsa da, kişisel olarak en yararlı kopyaladığım son 10 öğeye erişme yeteneğini buluyorum. Örneğin, bir belgeye kopyalamanız/yapıştırmanız gereken bir sürü şey varsa, her bir öğeyi tek tek gözden geçirmek yerine, yapıştırmadan önce hepsini bir kerede kopyalayabilirsiniz. Bu kesinlikle basit bir özellik, ancak size çok zaman kazandırabilecek bir özellik.

Windows’un gelişmiş pano özelliklerini nasıl kullanacağınızı bilmek ister misiniz? İşte nasıl.

Windows’ta pano geçmişi nasıl etkinleştirilir

Windows 11’de pano geçmişi nasıl etkinleştirilir

1. Windows simgesine tıklayarak veya klavyenizdeki Windows tuşuna basarak Başlat menüsünü açın, ardından Pano ayarları seçeneği görünene kadar “pano” yazmaya başlayın. Panonun ayarlar menüsüne girmek için Pano ayarları’na tıklayın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Pano geçmişini etkinleştirmek için Pano geçmişi geçiş düğmesini açık konuma getirin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Cihazlar arasında bulut senkronizasyonunu etkinleştirmek için, Cihazlarınız arasında senkronize et seçeneğini açık konumuna getirin. Bu özelliği kullanmak için, kullanmak istediğiniz her cihaz aynı Microsoft hesabında oturum açmış olmalıdır. Bu, Windows 10 veya Windows 11 çalıştıran bilgisayarların yanı sıra SwiftKey Klavyenin en son sürümünü çalıştıran Android cihazlarda çalışır (yeni sekmede açılır).

(Resim kaynağı: Gelecek)

4. Pano geçmişinizi Windows’ta görüntülemek için Windows tuşu + V’ye basın. Bu, panonuza en fazla 10 kopyaladığınız son öğeleri gösterecektir. Öğelerden birini yapıştırmak için tıklamanız yeterlidir. Ayrıca üst kısımda GIF’leri, emojileri veya sembolleri yapıştırmanıza izin veren diğer kullanışlı seçenekleri de göreceksiniz.

(Resim kaynağı: Gelecek)

5. Pano geçmişinizi Microsoft Swiftkey Klavye çalıştıran Android cihazınızda görüntülemek için klavyenizi getirmek için yapıştırmak istediğiniz alana dokunun. Ardından, en soldaki iki ok gibi görünen simgeye dokunun. Şimdi pano simgesine dokunun ve panonuzda senkronize edilen öğeleri göreceksiniz. Bir öğeyi yapıştırmak için ona dokunmanız yeterlidir.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Windows 10’da pano geçmişi nasıl etkinleştirilir

Bir kez etkinleştirildiğinde, pano geçmişi Windows 10’da Windows 11’de olduğu gibi çalışır ve çalışır. Ayrıca, özelliği açmak için temelde aynı adımlar vardır. Tek fark, ayarlar sayfalarının biraz farklı görünmesidir, bu nedenle Windows 10’da bu özelliğe nasıl gidileceği aşağıda açıklanmıştır.

1. Windows 10’da, arama çubuğuna “Pano ayarları” yazarak Ayarlar’a ve ardından Pano ayarları menüsüne gidin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Pano geçmişini açın ve cihazlar arasında senkronize edin (ikincisini etkinleştirmek istiyorsanız)

(Resim kaynağı: Gelecek)

Hepsi bu kadar. Kendinizi Ctrl+C/Windows tuşu+V ile bir şeyleri kopyalamak/yapıştırmak için Ctrl+C/Ctrl+V kullanmanın eski yöntemini hızla değiştirirken bulacaksınız ve sonuç olarak üretkenliğiniz (teorik olarak) artacaktır. Ve Swiftkey’i Android cihazınızda da çalıştırıyorsanız, artık bir URL’yi veya telefon numarasını telefonunuzdan veya tabletinizden bilgisayarınıza veya tam tersine hızlı bir şekilde kopyalamak zahmetsiz olmalıdır.

Artık Windows’un panosunun gücünün kilidini açtığınıza göre, bir iPhone ekranının PC’ye nasıl yansıtılacağı, Windows 10’dan Windows 11’e nasıl yükseltileceği, Windows’ta bir sabit diskin nasıl klonlanacağı veya nasıl yapılacağı ile ilgili kılavuzlarımızı da bulabilirsiniz. yardımcı olması için Windows 11 veya 10’da Tanrı Modu’nu etkinleştirin. Ayrıca Windows 11’de Android uygulamalarının nasıl kurulacağına dair bir kılavuzumuz var.

Alternatif olarak, işletim sistemi için bir dizi faydalı eğitim için Windows 10 ipuçları ve püf noktaları kılavuzumuza gidin ve Google Dokümanlar’da büyük/küçük harf değişimi de dahil olmak üzere üretkenliği artırmak için bir dizi başka kılavuzumuz olduğunu da unutmayın.

Bugünün en iyi Oyun Faresi fırsatları

https://t.myvisualiq.net/impression_pixel?r=hawk-cache&et=i&ago=212&ao=803&aca=123513&si=1943169&ci=234568&pi=356748&ad=-4&advt=1943169&chnl=-4&vndr=1481&sz=8336&u=Encrypted3169 ben

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir