Windows 11’e Android uygulamaları nasıl yüklenir

Windows 11'e Android uygulamaları nasıl yüklenir

Favori telefon uygulamalarınızı PC’nizde çalıştırmak istiyorsanız, Android uygulamalarını Windows 11’e nasıl yükleyeceğinizi bilmeniz gerekir. Yardım etmek için buradayız.

Windows 11 duyurulduğunda, en ilginç özelliklerinden biri, üçüncü taraf yöntemlere güvenmek yerine Android uygulamalarını yerel olarak yükleme ve çalıştırma yeteneğiydi. Bu özellik, işletim sisteminin piyasaya sürülmesinden sonra kullanıma sunulmamış olsa da, ABD’de yaşıyorsanız, Android uygulamalarını bilgisayarınıza yerel olarak yüklemek artık mümkün.

Uygulamaların Amazon’un kendi uygulama mağazasından sağlandığı Microsoft ve Amazon arasındaki işbirliği sayesinde Android uygulamalarını Windows 11’de çalıştırabilirsiniz. Kuşkusuz, Amazon Appstore hala önizlemede olduğundan, seçim şu ana kadar o kadar iyi değil. Yine de, telefonunuzu bozmak zorunda kalmadan bir veya iki Subway Surfers oynamak istiyorsanız, Windows 11 sizi korudu.

İlk kurulum biraz zaman alır, çünkü Android uygulamalarının PC’nizde yerel olarak çalışmasını sağlamak için önce bazı temel yazılımların yüklenmesi gerekir. Ancak bundan sonra, Android uygulamalarını PC’nize yüklemek, bunları telefonunuza veya tabletinize yüklemek kadar kolaydır. Öyleyse, hazırsanız, Windows 11’e Android uygulamalarını nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Not: Belirtildiği gibi, Android uygulamalarını Windows 11’e yüklemek, şu an için yalnızca ABD merkezli kullanıcılar tarafından resmi olarak kullanılabilir.


Bilgisayarınızı yükseltmeyi düşünüyorsanız, doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için piyasadaki en iyi Windows dizüstü bilgisayarları, en iyi bilgisayarları ve en iyi hepsi bir arada bilgisayarları karşılaştırdık. Burada işiniz bittikten sonra onları okuduğunuzdan emin olun.


Windows 11’e Android uygulamaları nasıl yüklenir

1. Başlat menüsüne “Mağaza” yazıp tıklatarak Microsoft Mağazasını açın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. “Amazon Appstore” ifadesini arayın ve göründüğünde tıklayın, ardından Amazon’un mağazasını yüklemek için Yükle’ye tıklayın. Evet, bir uygulama mağazasının içinden bir uygulama mağazası kuruyorsunuz – çok meta.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Yükle’yi tıkladıktan sonra, Android uygulamalarının PC’nizde çalışmasına izin veren bazı temel yazılımlar olan Android için Windows Alt Sistemini yüklemeniz istenecektir. İşlemi başlatmak için ilk iki istemi (Kurulum; İndirme) tıklayın ve indirmesini bekleyin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

4. Yazılımın indirilmesi bittiğinde, İleri’ye tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istenecektir. Hazırsanız Yeniden Başlat’a tıklayın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

5. Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında, Amazon Appstore otomatik olarak açılmalıdır. Değilse, Başlat menüsünde bularak manuel olarak açın. Açıldıktan sonra, Amazon hesap ayrıntılarınızı kullanarak oturum açın veya henüz bir hesabınız yoksa Amazon hesabı oluşturun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

6. Şimdi size (kuşkusuz küçük) mevcut uygulamaların listesi sunulacak, ayrıca üstteki çubuğu kullanarak kitaplıkta arama yapabilirsiniz. Yüklemek istediğiniz bir uygulama bulduğunuzda, uygulamanın kutucuğunun altındaki Al’ı seçin ve ardından İndir’e tıklayın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

7. Uygulamanız yüklendikten sonra, Amazon Appstore’daki girişinin altındaki Aç düğmesine tıklayarak veya Başlat menüsünde bularak onu açabilirsiniz.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Ve bu kadar. Umarım, zaman içinde Amazon, Windows uygulama mağazasına daha ilham verici bir seçim ekleyecektir, çünkü en azından söylemek gerekirse, şu anda seçim çok azdır. Bu arada, en iyi Android uygulamaları Play Store’un rezervi olmaya devam ediyor.

Artık Android uygulamalarını Windows 11’e nasıl yükleyeceğinizi öğrendiniz, ayrıca Windows 10’dan Windows 11’e nasıl yükseltileceğine veya Windows 11 veya 10’da Tanrı Modunun nasıl etkinleştirileceğine ilişkin kılavuzlarımızı da faydalı bulabilirsiniz. Daha fazla Android temalı kılavuzla ilgileniyorsanız, Android’de Güvenli Klasörün nasıl etkinleştirileceği, Android’den Android’e nasıl veri aktarılacağı, Android’de bir aramanın nasıl kaydedileceği ve Samsung Galaxy’de kaydın nasıl görüntüleneceği ile ilgili kılavuzlarımızı okumaya ne dersiniz? S22.

Bugünün en iyi Dizüstü Bilgisayar fırsatları

https://t.myvisualiq.net/impression_pixel?r=hawk-cache&et=i&ago=212&ao=803&aca=123513&si=1943169&ci=234568&pi=356748&ad=-4&advt=1943169&chnl=-4&vndr=1481&sz=8336&u=Encrypted3169 ben

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir