Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Windows 11'de programlar nasıl kaldırılır
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Windows 11’de programlar nasıl kaldırılır? 2023

Windows 11’de programlar nasıl kaldırılır? 2023

Karargaht Karargaht - - 3 dk okuma süresi
14

Windows 11 PC’nize yükleyebileceğiniz pek çok harika şey var, ancak en tutkulu PC meraklıları bile her zaman bir programı kaldırmak isteyecektir. Bu nedenle, Windows 11’de programların nasıl kaldırılacağını bilmek isteyeceksiniz.

Bu kısaltılmış kılavuz, süreç boyunca size yol gösterecek ve hem programları silmenin yeni Windows 11 yolunu hem de Microsoft’un güncellenmiş yazılımında hala çalışan klasik yöntemi gösterecektir.

Yer açmak için sabit sürücünüzdeki bazı şeyleri düzenli aralıklarla silmek istemiyorsanız, yerden tasarruf sağlayan bazı ipuçları için Windows 11’de disk alanını otomatik olarak nasıl boşaltacağınıza ilişkin kılavuzumuza bakın.

Çoğu zaman, bir şeyi kaldırmanın en hızlı yolu, onu doğrudan Başlat menüsünden yapmaktır. İşte nasıl:

1. Başlat düğmesine tıklayarak veya klavyenizdeki Windows tuşuna basarak Başlat menüsünü açın.

2. Kurtulmak istediğiniz uygulamayı bulun ve sağ tıklayın. Görüntülenen bağlam menüsünden Kaldır’ı seçin; Windows 11, bilgisayarınızdan siler.

İşte bu, işiniz bitti! Bu tek tıklamayla kaldırma işlevi, yalnızca bir şeyleri kaldırmak için tamamen ayrı bir menüden geçmeniz gerektiğinde, Windows’un eski günlerinden küçük ama hoş bir yükseltmedir.

Windows 11’de programlar nasıl kaldırılır: Denetim Masası

Ama hey, eski moda bir şekilde yapmak istiyorsan, kimse seni yargılamayacak. Ayrıca Denetim Masası aracılığıyla programları Windows 11’den eski yöntemlerle kaldırabilirsiniz.

1. Kontrol Panelini açın. Bunu yapmanın en hızlı yolu, Başlat menüsünü açıp kontrol panelini yazıp ardından arama sonuçlarında göründüğünde Kontrol Paneli uygulamasını başlatmaktır.

2. Programlar > Bir programı kaldır’a gidin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Kaldırmak istediğiniz programları bulana kadar yüklü programlar listesinde sıralayın, ardından bunları seçin ve pencerenin üst kısmındaki Kaldır düğmesine tıklayın.

Ve işte! Gitmesini istediğiniz uygulamalar, sabit sürücünüzde biraz daha fazla yer açarak kapıdan dışarı çıkma yolunda olmalıdır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir