Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Windows 11'de Karanlık Mod nasıl etkinleştirilir
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Windows 11’de Karanlık Mod nasıl etkinleştirilir

Windows 11’de Karanlık Mod nasıl etkinleştirilir

Karargaht Karargaht - - 3 dk okuma süresi
2

Windows 11’in kullanıma sunulmasıyla çoğumuz Microsoft’un en yeni işletim sistemine geçiş yaptık. (Henüz yapmadıysanız, Windows 10’dan 11’e nasıl yükselteceğinize ilişkin kılavuzumuzu kaçırmayın.) Öyleyse, şimdi Microsoft’un güncellenmiş işletim sistemini nasıl evinizdeymiş gibi hissettireceğinizi bulmaya başlamanın zamanı geldi.

Herhangi bir yeni kurulumdan hemen sonra açılacak en sevdiğim Windows özelliklerinden biri, tüm işletim sistemini biraz daha sakin ve göze daha kolay hissettiren Karanlık Mod’dur. Windows 11, bir Karanlık Mod ile birlikte gelir, ancak varsayılan olarak etkin değildir; Bulmak için Ayarlar menüsünde biraz araştırma yapmanız gerekecek.

Bunu akılda tutarak, bu kılavuz, Windows 11’de Karanlık Mod seçeneklerini etkinleştirme ve beğeninize göre özelleştirme sürecinde size yol gösterecektir.

Windows 11’de Karanlık Mod nasıl etkinleştirilir

1. Windows 11 Ayarlar menüsünü açın. Bunu yapmanın en hızlı yolu, Başlat düğmesine basıp ayarları yazmak ve ardından Arama çubuğunda Ayarlar menüsünün göründüğünü gördüğünüzde Enter’a basmaktır.

(İmaj kredisi: Gelecek)

2. Ayarlar menüsünü açtıktan sonra, sol taraftaki gezinme menüsünü kullanarak Sistem > Kişiselleştirme alt menüsüne gidin.

(İmaj kredisi: Gelecek)

3. Kişiselleştirme menüsünün Renkler alt menüsünü arıyorsunuz. Bunu gördüğünüzde, genel Açık/Koyu modu da dahil olmak üzere Windows 11’in görünümünün bazı yönlerini özelleştirebileceğiniz bir sayfaya götürülmek için Renkler alt menüsünü tıklayın.

(İmaj kredisi: Gelecek)

4. Modunuzu seçin alt menüsünde. Açık, Koyu ve Özel modlar arasında seçim yapmanızı sağlayan bir açılır menü görmelisiniz. Karanlık Modu etkinleştirmek için, açılır menüden Karanlık’ı seçtiğinizden emin olun. Windows 11 tercihlerinize uyum sağladığından menünün kendisinin karardığını görmelisiniz.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bonus: Uygulamalar (Not Defteri gibi) ve Windows 11’in kendisi için bağımsız Açık/Koyu ayarları belirlemenize olanak tanıyan özel bir alt menüyü açmak için Modunuzu seçin menüsünden Özel’i de seçebilirsiniz. Bu, örneğin Windows 11’in kendisini Karanlık Modda tutmak, ancak renk doğruluğu, daha kolay okunabilirlik vb. için uygulamaların Açık Modda başlatılmasını sağlamak istiyorsanız yararlı olabilir.

Windows 11’de Karanlık Modu kapatmanız gerekirse, Kişiselleştirme>Renkler menüsüne geri dönüp tekrar değiştirebilirsiniz. Ayrıca, doğrudan Windows 11 masaüstünüze sağ tıklayarak ve içerik menüsünden Kişiselleştirme’yi seçerek menüye biraz daha hızlı gidebilirsiniz. Bununla, gitmek için iyi olmalısın!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir