Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Windows 11'de Wi-Fi şifrenizi nasıl görebilirsiniz?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Windows 11 güvenli modda nasıl önyükleme yapılır?

Windows 11 güvenli modda nasıl önyükleme yapılır?

Karargaht Karargaht - - 6 dk okuma süresi
2

Windows 11 oldukça dayanıklı bir işletim sistemidir, ancak yine de Windows 11 güvenli modda nasıl önyükleneceğini bilmek faydalıdır. Sonuçta, en iyi işletim sistemleri bile zaman zaman kötü amaçlı yazılımlardan, kötü sürücülerden veya genel sistem hatalarından etkilenmeye devam ediyor.

Sebep ne olursa olsun, bazen yapılacak en iyi şey, yalnızca en temel sürücüleri ve uygulamaları kullanarak çalışan işletim sisteminin daha sınırlı bir sürümü olan Güvenli Mod’da Windows 11’i yeniden başlatmaktır.

Bu değerlidir, çünkü bilgisayarınızın teklemeye, donmasına veya hiç başlamamasına neden olan (örneğin kötü bir sürücü güncellemesi nedeniyle) Windows 11 sorunlarıyla karşılaşırsanız, Güvenli Mod’da önyükleme yapmak, sorundan kurtulmanıza izin verebilir. potansiyel olarak sorunun kaynağını izole etmeniz ve onunla ilgilenmeniz gerekir.

Windows’un önceki yinelemeleri, Güvenli Mod’da önyükleme yapmak için başlatma sırasında belirli bir anahtarı tutmanızı gerektiriyordu, ancak Windows 11’de işleri biraz farklı yapmanız gerekiyor. Windows 11’de Güvenli Mod’da önyükleme yapmanın farklı yollarını öğrenmek için okumaya devam edin ve ondan nasıl çıkılır.

Windows 11 güvenli modda nasıl önyükleme yapılır

1. Windows 11’de Güvenli Mod’da önyükleme yapmanın birkaç yolu vardır. En hızlısı, Windows 11 Ayarlar menünüzü doğrudan başlatmak için I + Windows tuşlarına birlikte basarak veya Başlat menüsünde ayarlar yazıp düğmesine basarak açmaktır. Arama sonuçlarında Ayarlar uygulaması vurgulanmış göründüğünde girin.

(İmaj kredisi: Gelecek)

2. Windows 11 Ayarlar menüsüne baktıktan sonra, sol taraftaki gezinme menüsünü kullanarak Sistem > Kurtarma alt bölümüne gidin. Kurtarma seçenekleri bölümünde, yanında Şimdi yeniden başlat yazan bir düğme bulunan Gelişmiş bir başlangıç ​​seçeneği görmelisiniz. Bu düğmeyi parçalayın ve PC’niz yeniden başlamalıdır.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bonus: Ayrıca Başlat menüsünde (veya Windows 11 oturum açma ekranında) Güç düğmesini tıklatırken Shift tuşunu basılı tutarak ve Yeniden Başlat’ı seçerek Windows 11’i yeniden başlatması ve kurtarma seçeneklerini göstermesi için tetikleyebilirsiniz. Bir kez alıştığınızda, bu, Ayarlar menüsünden geçmekten biraz daha hızlıdır.

3. Windows 11, otomatik olarak yeniden başlatılmalı ve size mavi kutucuklar halinde düzenlenmiş dört seçenekle mavi bir ekran (neyse ki Ölüm’den değil) göstermelidir. Bunlardan biri size Windows 10’a önyükleme seçeneği sunuyorsa, çok heyecanlanmayın – bu yalnızca Windows’un son sürümünden eski bir referanstır, gizli bir zaman atlama özelliği değil.

Amaçlarımız için, Sorun Gider düğmesine basın. (Bu düşük çözünürlüklü ekran görüntülerini bağışlayın, Windows başlatma sırasının yüksek çözünürlüklü görüntülerini yakalamak zordur.)

(İmaj kredisi: Gelecek)

4. Artık Sorun Giderme menüsünde olduğunuza göre, Gelişmiş seçenekler > Başlangıç ​​Ayarları’na gidin ve Yeniden Başlat düğmesine basın.

(İmaj kredisi: Gelecek)

(İmaj kredisi: Gelecek)

5. Bilgisayarınız ancak şimdi yeniden başlatılacak ve Windows 11’i Ağ ile veya Ağ olmadan, sırasıyla 4 veya 5’e basarak Güvenli Modda başlatmak için bir seçenekler listesi gösterecektir. İnternete erişebilmek istiyorsanız, Ağ ile Güvenli Modda önyükleme yaptığınızdan emin olun.

Öte yandan, sorunlarınızın kaynağının internet bağlantınız veya ilgili sürücüler olabileceğini düşünüyorsanız veya yalnızca İnternet’e bağlı olmadan PC’nizde çalışmak istiyorsanız, Ağ Bağlantısı Olmadan Güvenli Mod’a başlayın. Bu size, bir sorunu hızlı bir şekilde belirlemenize yardımcı olabilecek en temel sürücüler ve çalışan yazılımlarla bilgisayarınızı teşhis etme şansı verecektir.

Windows 11 Güvenli Moddan nasıl çıkarılır

Windows 11’de Güvenli Moddan çıkmak olağanüstü kolaydır: Başlat menüsünü açmanız, Güç düğmesine basmanız ve Bilgisayarı Kapatmanız veya Yeniden Başlatmanız yeterlidir. Tekrar açtığınızda, otomatik olarak düz vanilya Windows 11’e geri dönecektir!

Daha fazla bilgi işlem ipucu ve kılavuzu için, Windows 11’de birden çok masaüstünün nasıl kurulacağı, Windows 11’de varsayılan tarayıcının nasıl değiştirileceği, Windows 11’de Wi-Fi şifrenizin nasıl görüleceği, Tanrı’nın nasıl etkinleştirileceği ile ilgili kılavuzlarımızı okuduğunuzdan emin olun. Windows 11 veya 10’daki mod ve Windows 11 Başlat menüsünün nasıl özelleştirileceği.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir