Windows 11 Başlat menüsü nasıl Windows 10’a değiştirilir

Windows 11 Başlat menüsü nasıl Windows 10'a değiştirilir

Ah, Windows 11 Başlat menüsü — kimse onun Windows 10’dan değişmesini istemedi. Kimsenin değişmesine gerek yoktu. Ve Microsoft değiştirdikten sonra kimse beğenmedi.

Pekala, bu son kısım hem abartılı hem de tamamen benim görüşüme dayanıyor. Ama neden bozuk olmayanı düzeltelim, Microsoft?

Başlat menüsü artık garip bir şekilde konumlandırılmış değil – varsayılan olarak merkezden uzakta, Görev çubuğunun ortalandığı yerde – aynı zamanda biraz şaşırtıcı ve klasik Windows Başlat menüsünün nesillerine koşullandırılmış bizler için tanıdık değil, dağınık bir karmakarışıklığı bir araya getiriyor. Muhtemelen asla kullanmayacağım bir dizi sabitlenmiş uygulamaya sahip son kullanılan dosyalar (size, Edge ve Mail’e bakarak). Windows 11’i ilk başlattığımda, varsayılan Başlat menüsü kendini tam olarak artı göstergelerimde buldu.

Başlat menüsünün tuhaflığı ve dağınıklığı, konumunun nasıl değiştirileceğini ayrıntılandırdığımız Windows 11 Başlat menüsünün nasıl özelleştirileceğine ilişkin kılavuzumuzu izleyerek nispeten kolay bir şekilde tedavi edilebilir (yani, sola, hepimizin ait olduğunu bildiğimiz yere), sabitlenmiş uygulamalar ve görünüm. Bununla birlikte, menünün işleyişini ve genel hissini öncelikle arama tabanlı bir sistemden eski liste tarzı sisteme değiştirmek biraz daha fazla çalışma ve ne yazık ki üçüncü taraf bir uygulama gerektiriyor.

İşte burada Stardock geliştiricilerinin Start11’i devreye giriyor. 5,99 ABD Doları / 5,99 Sterlin karşılığında Start11, Windows 11 Başlat menünüzü Windows 10 ve hatta Windows 7 menülerine geri döndürme dahil olmak üzere çeşitli şekillerde özelleştirmenize olanak tanır. Ücretsiz bir deneme var, böylece parayı düşürmeden önce uygulamayı test edebilirsiniz.

Windows 11 Başlat menüsünü Windows 10’a nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır


Yeni bir dizüstü bilgisayar veya kişisel bilgisayar arıyorsanız, size en iyi dizüstü bilgisayarları, en iyi bilgisayarları, en iyi oyun bilgisayarlarını ve en iyi hepsi bir arada bilgisayarları kapsayan bir dizi yararlı satın alma kılavuzunu sunuyoruz.


1. Start11 indirme sayfasına gidin ve 30 gün boyunca ücretsiz deneyin’i seçin. Deneme sürümüne kaydolmak için gereken adımları izleyerek yazılımı indirin ve yükleyin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Yakında ölecek olan Windows 11 Başlat menüsünü açmak için Başlat düğmesine tıklayın ve arama çubuğuna “Başlat 11” yazın. Yazılımı açmak için göründüğünde Başlat 11 simgesine tıklayın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Stilin şu anda Windows 11 stiline ayarlandığını göreceksiniz. Windows 10 stilini tıkladığınızda Başlat menünüz artık Windows 10 tarzında olacaktır.

(Resim kaynağı: Gelecek)

(Resim kaynağı: Gelecek)

4. Windows 7 stilini tercih ederseniz, Windows 7 stilini tıklamanız yeterlidir.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Artık eski usul Başlat menünüzün keyfini çıkarabilirsiniz.

(Resim kaynağı: Gelecek)

5. Listelenen kısayollar, Başlat menüsü görünümü ve kapatma düğmesi işlevi dahil olmak üzere ek yapılandırma seçenekleri için Yapılandırma’yı tıklatın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Buradan, hızlı erişim kısayolları listesinde ne görünmesini istediğinizi, menünün nasıl olması gerektiğini ve diğer seçenekleri seçin.

Windows 11 Başlat menüsünün nasıl değiştirileceğiyle ilgili bir makaleyi temsil eden Start11 yazılımı

(Resim kaynağı: Gelecek)

Artık başarıyla ve umutsuzca geçmişe sarıldınız ve klasik temalı bir Windows Başlat menüsüne sahipsiniz.

Daha fazla Windows 11 ipucu arıyorsanız, Windows 11’de programların nasıl kaldırılacağı, Windows 11’de Android uygulamalarının nasıl yükleneceği ve Windows’ta pano geçmişinin nasıl etkinleştirileceği ile ilgili kılavuzlarımızı okumak isteyebilirsiniz. Harici depolamayla ilgili bazı sorunlar yaşıyorsanız, görünmeyen bir harici sabit sürücüyü nasıl düzelteceğinizle ilgili makalemizi okuduğunuzdan emin olun.

Bugünün en iyi Microsoft Windows 11 fırsatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir