WiFi Şifre Değiştirme Telefondan

192.168.1.1 Telefondan WiFi şifre değiştirme nasıl yapılır?. Telefon ile modem wifi şifresini değiştirmek için herhangi bir modeme wifi ( kablosuz ) ağ ile bağlı olmanız gerekmektedir. Güncel telefondan wifi şifre değiştirme işlemlerini aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz.

Telefon ile Wifi Şifre Değiştirme

Konu başında belirttiğimiz gibi mobil cihazınızın bir Wifi ağına mutlaka bağlı olması gerekmektedir.

  1. Telefondan internet tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna varsayılan IP adresini yazarak modeminizin arayüz paneline giriş yapmanız gerekecektir. Bunun için tarayıcı adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın ve Enter’e tıklayın.
  2. Kullanıcı adını ve şifresi ile giriş yapacaksınız. Sonra menüde, Kablosuz ağ ayarları, Wi-Fi veya Güvenlik sekmelerin den birini bulun ve buton üzerine tıklayın tıklayın.
  3. Kablosuz ağ ayarları kısmında Kablosuz Şifre: yeni şifrenizi girmeniz gereken bir yer göreceksiniz. Şifrenizi daha güvenli bir şifre haline getirmeye çalışın. Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalıdır. TR karakter kullanmayın! (ü,ş,ğ,ö,ç,ı) gibi.
  4. Yeni şifreyi kaydetmek için Kaydet veya uygula butonuna basmanız gerekecektir. Artık WiFi şifreniz değişti tebrikler. Aynı adımları izleyerek Wi-Fi ağ adını da değiştirebilirsiniz.
  5. Bu adımların genel olduğunu ve bazı ayrıntıların biraz farklı olabileceğini lütfen unutmayın yani modem marka ve modellerine göre farklılıklar gösterebilir.

Not: 192.168.1.1 IP adresi ile modem arayüzüne erişim sağlayamadıysanız 192.168.1.2, 192.168.2.1 veya 192.168.0.1 gibi IP adreslerini deneyebilirsiniz.
Modem Ip Adresi Bulma Konumuzu İnceleyin. Modem IP Adresi Öğrenme

Yazar renS

Modem Arayüz Geliştirme Programlama. 192.168.1.1 Modem arayüz giriş ve WiFi Şifre Değiştirme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir