Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

WhatsApp Web ve WhatsApp Masaüstü nasıl kullanılır?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. WhatsApp Web ve WhatsApp Masaüstü nasıl kullanılır?

WhatsApp Web ve WhatsApp Masaüstü nasıl kullanılır?

Karargaht Karargaht - - 7 dk okuma süresi
14

WhatsApp Web ve WhatsApp Masaüstü’nü nasıl kullanacağınızı bilmek, grup sohbetlerinizden birinden gelen en son mesaja her yanıt vermek istediğinizde telefonunuza uzanmanızı sağlar.

Facebook’un sahip olduğu son derece popüler mesajlaşma uygulaması, web tarayıcınız aracılığıyla veya PC veya Mac’iniz için bir masaüstü uygulaması indirilerek kullanılabilir. Tüm mesajlarınız farklı platformlar arasında senkronize edilir, böylece görüşmelerinizi en uygun cihazdan takip edebilirsiniz. Ayrıca, telefon ekranınıza dokunmak yerine uygun klavyenizle yazabileceğiniz anlamına gelir.

WhatsApp Web ve WhatsApp Masaüstü hemen hemen aynı şekilde çalışır, ancak sesli ve görüntülü aramalar şu anda yalnızca masaüstünde desteklenir ve her seferinde yalnızca bir oturum açabilirsiniz (ayrıca telefonunuz).

WhatsApp’ı web tarayıcınızda ve masaüstünüzde kullanma hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

WhatsApp Web tarayıcınızda nasıl kullanılır?

1. WhatsApp Web sitesine gidin. Daha önce giriş yapmadığınız sürece, QR kodu ve bazı talimatları içeren bir ekranla karşılaşacaksınız.

(Resim kaynağı: WhatsApp)

2. Şimdi telefonunuzda WhatsApp’ı açın. iOS’ta, WhatsApp uygulamasının sağ alt köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Android’de, uygulamanın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine basın.

(Resim kaynağı: WhatsApp)

3. iOS’ta “WhatsApp Web/Masaüstü”nü seçin ve “Cihazı Bağla”ya basın. Android’de “Bağlı cihazlar”ı seçin ve ardından “Cihazı Bağla”ya dokunun.

(Resim kaynağı: WhatsApp)

4. Bu, telefonunuzun kamerasını etkinleştirecek ve bilgisayarınızın web tarayıcısında görüntülenen QR kodunu taramanıza olanak sağlayacaktır.

Bu, düzenli olarak kullandığınız bir cihazsa ve başka kimsenin ona erişemeyeceğinden eminseniz, her seferinde aynı işlemden geçmek zorunda kalmamak için “Oturumumu Açık Tut” kutusunu işaretlediğinizden emin olun.

(Resim kaynağı: WhatsApp)

5. Artık iletilere erişmek, göndermek ve almak için bu tarayıcı penceresini kullanabileceksiniz, ancak sol üst köşede görünen başlığa tıklayarak masaüstü bildirimlerini açmanız gerekebilir.

(Resim kaynağı: WhatsApp)

6. Resim veya başka dosyalar eklemek için sohbet kutusunun solundaki ataş düğmesine tıklayın.

(Resim kaynağı: WhatsApp)

7. Kulaklıklı mikrofon seti veya cihazınızın yerleşik mikrofonu aracılığıyla sesli mesaj kaydetmek istediğinizde sohbet kutusunun sağındaki mikrofon düğmesine tıklayın.

(Resim kaynağı: WhatsApp)

9. Durumunuzu güncellemek istiyorsanız kırık daire simgesine tıklayın. Yeni bir sohbet başlatmak üzere kişilerinizi getirmek için konuşma balonuna tıklayın

Üç nokta simgesi, yeni bir grup veya oda oluşturmanıza, görünen adınızı ve resminizi düzenlemenize, arşivlenmiş ve yıldızlı mesajlarınızı görmenize ve ayarlar menüsünü açmanıza olanak tanır.

Ayrıca oturumu tamamen kapatabilirsiniz, ancak bu, bir dahaki sefere tüm bu adımları tekrarlamanız gerekeceği anlamına gelir.

PC’nizde veya Mac’inizde WhatsApp Masaüstü nasıl kullanılır?

1. Tarayıcı sekmelerini yanlışlıkla kapatma eğiliminiz varsa, bunun yerine WhatsApp indirme sayfasından WhatsApp’ın masaüstü sürümlerinden birini indirin.

Windows 8 veya daha yeni sürümlerde (32 veya 64 bit sistem kullanmanıza bağlı olarak farklı sürümler vardır) ve macOS X 10.10 ve üzeri sürümlerde çalışır.

(Resim kaynağı: WhatsApp)

2. WhatsApp sisteminize yüklendikten sonra uygulamayı açın ve web sürümünde göreceğiniz aynı oturum açma ekranıyla karşılaşacaksınız: bir QR kodu ve üç talimat seti.

(Resim kaynağı: WhatsApp)

3. Telefonunuzu alın ve WhatsApp’ı açın. iOS’ta, WhatsApp uygulamasının sağ alt köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Android’de, uygulamanın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine basın.

(Resim kaynağı: WhatsApp)

4. iOS’ta “WhatsApp Web/Masaüstü”nü seçin ve “Cihazı Bağla”ya basın. Android’de “Bağlı cihazlar”ı seçin ve ardından “Cihazı Bağla”ya dokunun.

Telefonunuzun kamerası artık bir QR kod tarayıcı olacak. Ekranınıza doğrultun ve masaüstü uygulaması hesabınıza giriş yapacaktır.

Her seferinde giriş yapmak zorunda kalmamak için “Oturumumu Açık Tut” kutusunun işaretli olduğundan emin olun.

(Resim kaynağı: WhatsApp)

5. Masaüstü uygulaması şimdi tüm mevcut sohbetlerinizi göstererek bilgisayarınızın klavyesini kullanarak mesaj yazmanıza, yeni gruplar oluşturmanıza, durumunuzu güncellemenize ve web sürümü için yukarıda listelenen diğer tüm şeylere izin verir.

6. WhatsApp Desktop’ta web sürümünde bulamadığınız ekstra bir işlev, sesli ve görüntülü aramadır. Bu, tüm gruplar için değil, yalnızca bireysel kişiler için geçerlidir ve kullanmak için en az Windows 10 64 bit sürüm 1903 veya macOS 10.13 gerekir.

Ne tür bir arama yapmak istediğinize bağlı olarak sohbet penceresinin üst kısmındaki kamera veya telefon simgesine tıklayın. Gerekirse, istendiğinde WhatsApp’ın bilgisayarınızın mikrofonuna ve kamerasına erişmesine izin verin.

(Resim kaynağı: WhatsApp)

Artık farenizi ve QWERTY klavyenizi kullanarak WhatsApp grup sohbetlerine katılmaya hazırsınız. Size ait olmayan bir cihazda WhatsApp Web veya Masaüstünden çıkış yapmayı unutursanız, telefonunuzdan uzaktan çıkış yapabilirsiniz.

iOS’ta “WhatsApp Web/Masaüstü” ekranına veya Android’de “Bağlı cihazlar” ekranına gidin. Burada, şu anda hesabınızla senkronize edilmiş tüm masaüstü cihazlarının ve web tarayıcılarının bir listesini göreceksiniz. Kaldırmak istediğiniz her birine dokunmanız yeterlidir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir