Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

WhatsApp Messenger nasıl indirilir
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. WhatsApp Messenger nasıl indirilir? 2023

WhatsApp Messenger nasıl indirilir? 2023

Karargaht Karargaht - - 4 dk okuma süresi
17

WhatsApp Messenger, 2 milyardan fazla insanın arkadaşları, ailesi ve çeşitli sosyal bağlantılarıyla iletişimde kalmak için kullandığı, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamasıdır.

Covid pandemisi bu popülariteyi yalnızca artırdı ve gezegendeki insanlar uzun süre evleriyle sınırlı kaldıkça kullanım yüzde 40’a kadar yükseldi.

Pandemi olsun ya da olmasın, WhatsApp’ın popülaritesini anlamak kolaydır. 2014’ten beri Facebook’a ait olan hizmet, tüm iletişimleriniz için bir gizlilik katmanı vaat eden güvenli metin mesajlaşma sunan en iyi şifreli mesajlaşma uygulamalarından biridir.

Yıllar boyunca WhatsApp güncellemeleri, Wi-Fi araması ve multimedya desteği de dahil olmak üzere diğer özellikleri takip etti. WhatsApp, özellikle grup sohbetlerini yönetmede mükemmeldir ve belirli kişilerle aynı anda iletişim kurmanıza izin verir. Ve bunların hepsi tamamen ücretsizdir – WhatsApp, mesajlaşma servisini kullanmak için ücret almaz ve bu da onu Android telefonlar için en iyi FaceTime alternatifleri arasına yerleştirir.

WhatsApp ile mesajlaşmaya girmek ister misiniz? Önce uygulamayı akıllı telefonunuza indirmeniz gerekecek. Neyse ki, WhatsApp Messenger’ı ücretsiz olarak indirmek oldukça kolaydır. Uygulamayı burada bulabilirsiniz.

WhatsApp Messenger nereden indirilir

WhatsApp öncelikle cep telefonunuzda bağlı kalmanın bir yoludur, bu nedenle doğal olarak hem Google hem de Apple, kendi uygulama mağazalarında WhatsApp’a sahiptir. Ancak WhatsApp’ı kullanmak için bir Android telefon veya iPhone ile sınırlı değilsiniz – şirket ayrıca Mac ve Windows PC’ler için bir sürüm yapıyor. (Masaüstü sürümünü de kullanmak için telefonunuzda WhatsApp olması gerekir.)

İPad için WhatsApp’ın özel bir sürümü yoktur. Bunun yerine, Apple’ın tabletindeki bir tarayıcı aracılığıyla WhatsApp’a erişmeniz gerekecek ve o zaman bile uygulamayı kullanmak için iPad’inizi bir iPhone’a bağlamanız gerekecek.

WhatsApp ile yapabilecekleriniz

WhatsApp’ı kurduktan sonra, kurulum oldukça basit bir işlemdir. Başlamayla ilgili ipuçlarını ve mesajlaşma, grup sohbetleri, sesli aramalar ve daha fazlası gibi tüm özelliklere genel bakışları içeren WhatsApp’ın nasıl kullanılacağına ilişkin kılavuzumuza bakın. Ayrıca, hizmetten daha fazla cihazda yararlanabilmeniz için WhatsApp Web ve WhatsApp Masaüstü’nün nasıl kullanılacağını öğrenmeye değer.

WhatsApp güncellemeler yoluyla her zaman yeni özellikler alıyor, bu nedenle WhatsApp sürümünüzü güncel tutmanız önemlidir. Son eklemeler bir karanlık modu içeriyor ve WhatsApp, uygulamanın beta sürümünde keşfedilen devam eden yeni bir özelliğin kanıtladığı gibi, gerçek bir çoklu cihaz modu eklemeyi planlıyor. WhatsApp, iOS’un yerleşik Mesajlar uygulaması gibi rakip uygulamalarla artan rekabetle karşı karşıya kaldığından, diğer yeni özellikler animasyonlu çıkartmaları içeriyordu.

WhatsApp şifreli mesajlaşma özelliğine sahip olabilir, ancak Facebook ile ilişkisi, kullanıcılarının kişisel verilerini korumaya gelince, Facebook’un sivilceli sicili göz önüne alındığında, gizlilik konusunda hala dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelir. Örneğin, telefon numaranızın Google arama sonuçlarında görünmesi konusunda WhatsApp hatalı olabilir, ancak numaranızı kaldırmanın yolları vardır.

Bugünün en iyi Apple AirPods Pro fırsatları

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir