WhatsApp artık Android mesajlarını iOS’a taşımanıza izin veriyor – işte bunu nasıl yapacağınız

How to tell if you

WhatsApp sohbetleriniz değerlidir, bu nedenle WhatsApp mesajlarını resmi destekle Android’den iOS’a taşıyabilmek bizi heyecanlandırıyor.

Yeni bir WhatsApp SSS bölümünde açıklandığı gibi (yeni sekmede açılır), Android’den iOS’a geçiş süreci, bir süre beta sürümünde kaldıktan sonra artık normal kullanıcılar için kullanılabilir. Biraz kurulum ve biraz bekleme gerektiriyor, ancak Apple’ın iOS’a Taşı uygulaması sayesinde karmaşık değil.

Bu yılın başından beri, iOS WhatsApp mesajlarınızı Android’e taşıyabildiniz, ancak bunun tersi mümkün değil. Artık verilerinizi diğer yöne hareket ettirebildiğinize göre, birçok kullanıcının yapmaya istekli göründüğü gibi, iPhone’a geçmek isteyen herkes, işlem sırasında WhatsApp geçmişlerini kaybetmeyeceklerini bilerek bunu yapabilir.

Dünyanın en popüler ve en iyi mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, kullanıcıların takas etmek isteseler bile Android telefonları veya iPhone’ları kullanmaya devam etmelerinin büyük bir nedeniydi. Sonuçta, tüm sohbet geçmişinizi geride bırakmak zorundaysanız, yeni bir telefonun tüm benzersiz özelliklerini kullanmanın anlamı nedir? Şu an itibariyle, yalnızca mevcut telefonunuzla uyumlu olanları değil, en iyi telefonlardan hangisinin size uygun olduğunu seçme konusunda daha fazla özgürlüğe sahipsiniz.

Şu anda geçiş yapabilecek durumdaysanız, WhatsApp sohbetlerinizi Android’den iOS’a nasıl taşıyacağınızla ilgili talimatları okuyun.

WhatsApp mesajları Android’den iOS’a nasıl taşınır

Yeni bir iPhone kurun/sıfırlayın Sorulduğunda, Verileri Android’den Taşıma’yı seçinAndroid cihazınızda iOS’a Taşı uygulamasını açın ve iPhone’a bağlayınWhatsApp ve diğer uygulama verilerini taşıma adımlarını izleyin iPhone kurulumunu tamamlayın, SIM kartınızı takın ve yeniden -WhatsApp’a kaydolunWhatsApp’ın Android verilerinizi açmasına izin verin

Her adım için ayrıntılı talimatları görmek için okumaya devam edin.


WhatsApp mesajları Android’den iOS’a nasıl aktarılır: Kurulum

Başlamadan önce, iki cihazınızın aktarım işleminden geçmeye hazır olduğundan emin olun. Android telefonun Android 5.0 veya sonraki bir sürümünü çalıştırması gerekirken, iPhone’un iOS 15.5 veya sonraki sürümünü çalıştırması gerekir. Gerekirse, devam etmeden önce her iki telefonda da yazılım güncellemelerini çalıştırdığınızdan emin olun.

Hatırlanması gereken bir sonraki şey, bunun yalnızca yeni bir iPhone ile çalışacağıdır, bu nedenle yeni bir kutuya ihtiyacınız olacak veya verilerinizi göndermek için telefonunuzu sıfırlamanız gerekecek (burada bir iPhone’u nasıl sıfırlayacağınızla ilgili ayrıntılar var. ). İşlemin sonunda sohbetlerinize erişebilmeniz için WhatsApp’a kaydolmak için aynı telefon numarasına da ihtiyacınız olacak.

WhatsApp’ı iPhone’unuzda kullanmaya başladıysanız, eski sohbet geçmişinizi geri almak için iPhone’unuzu sıfırlamanız gerekir. Ne yazık ki, geçmişleri birleştirmenin bir yolu yoktur, bu nedenle sıfırlamadan önce gönderdiğiniz mesajları kaybedersiniz. Arama geçmişinizi veya görünen adınızı hiçbir şekilde gönderemezsiniz, ancak umarım bunlar olmadan yaşayabilirsiniz.

Aktarım sırasında, telefonların her ikisinin de aynı Wi-Fi’ye bağlanması veya kurulum sırasında istendiğinde Android telefonun iPhone’un etkin noktasına bağlanması gerekir. WhatsApp ayrıca her iki cihazın da prize takılı ve şarj olması gerektiğini söylüyor ancak bu işlemi iki cihazı da şarj etmeden tamamlamayı başardım. Muhtemelen bu, aktarım sırasında hiçbir cihazın ölmediğinden emin olmak için bir önlemdir.

WhatsApp mesajları Android’den iOS’a nasıl taşınır: tüm adımlar

Şimdi hepsi bu kadar, işte sohbetlerinizi Android’den iOS’a nasıl taşıyacağınız.

1. Öncelikle, Android cihazda Move to iOS’u indirin. Bu, bir iPhone veya iPad’e veri göndermenize yardımcı olmak için tasarlanmış Apple yapımı bir uygulamadır ve bu uygulama aracılığıyla WhatsApp verilerinizi gönderebilirsiniz.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

2. Yükleme sırasında, Hızlı Başlangıç ​​(yalnızca diğer iPhone’larda çalışır) yerine manuel kurulum seçeneğini kullandığınızdan emin olarak iPhone’unuzda ilk kurulumu gerçekleştirin.

3. iPhone, verileri nereden aktarmak istediğinizi sorduğunda, Android’den Verileri Taşı’yı seçin ve ardından Devam’a dokunun. Daha sonra size 6 haneli bir kod sunulacaktır.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

4. Android cihazınızda iOS’a Taşı’yı açın ve birkaç kez Devam’a bastıktan ve uygulamanın istediği izinlere izin verdikten sonra, istendiğinde kodu girin.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

5. “Cihaza bağlanılsın mı?” Android telefonunuzda açılır pencere belirir.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

6. Aşağıdaki Veri Aktarma ekranında, WhatsApp’a dokunun.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

7. Bir sonraki ekranda, verilerinizi aktarıma hazırlamak için Başlat’a dokunun. Bittiğinde, İleri’ye dokunun.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

8. Veri Aktarma ekranına geri dönün, aktarmak istediğiniz diğer verileri seçin ve ardından Devam’a basın.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

9. Birkaç dakika sonra verileriniz başarıyla taşınmış olacaktır. iOS’a Taşı’dan çıkmak için Android telefonda Bitti’ye dokunun. Kurulum işlemini tamamlamak için iPhone’da Devam’a dokunun.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

10. iOS kurulumunu yaptıktan ve ana ekrana geldikten sonra WhatsApp’ı tekrar indirin.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

11. İndirmeyi beklerken, henüz yapmadıysanız SIM kartınızı iPhone’unuzla değiştirin.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

12. Telefon numaranızı yeniden ayarlamak için WhatsApp’taki adımları izleyin.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

13. Ardından, Android’den sohbetleri taşımaya başlamanız için bir istem alacaksınız, bu nedenle Başlat’a dokunun ve devam etmek için gerekli izinleri verin.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Çok yakında, iPhone’unuzda WhatsApp sohbetlerinizi bıraktığınız gibi yapacaksınız!

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

14. Bu kesinlikle sürecin bir parçası olmasa da, işiniz bittiğinde iPhone’unuzda bir iCloud yedeklemesi ayarladığınızdan emin olun, böylece iPhone’ları değiştirmeniz veya sıfırlamanız gerektiğinde WhatsApp verilerinizin bir kopyasına sahip olursunuz. Cihazınızı tekrar

Ayrıca, işiniz bittiğinde unutmadan WhatsApp verilerini Android cihazınızdan silin. Bunu, yalnızca uygulamanın verilerini silerek veya artık ihtiyacınız yoksa telefonu sıfırlayarak yapabilirsiniz.

Teknolojiyi yükseltmek mi? iPhone’dan iPhone’a nasıl veri aktarılacağına, Android’den Android’e nasıl veri aktarılacağına ve iPad’den iPad’e nasıl veri aktarılacağına dair kılavuzlarımızla stresli bir deneyim olmak zorunda değil.

Bugünün en iyi Apple AirPods Pro fırsatları

(yeni sekmede açılır) (yeni sekmede açılır) (yeni sekmede açılır)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.