Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Ucuz gaz nasıl bulunur - daha az ödeme yapmak için gerekli araçlar ve ipuçları
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Ucuz gaz nasıl bulunur – daha az ödeme yapmak için gerekli araçlar ve ipuçları

Ucuz gaz nasıl bulunur – daha az ödeme yapmak için gerekli araçlar ve ipuçları

Karargaht Karargaht - - 13 dk okuma süresi
3

Yakınınızda ucuz gaz bulmak oldukça önemlidir, yaşam maliyeti tavan yapıyor ve gaz fiyatları artık rekor seviyelerde (yeni sekmede açılır). Aslında, AAA’ya göre (yeni sekmede açılır), ulusal ortalama şu anda normal benzin için galon başına 5 dolardır.

İdeal bir dünyada toplu taşıma kullanabilir veya elektrikli araba kullanabilirdik, ancak çoğumuzun hala benzin alması gerekiyor ve tüm maaşımızı arabalarımızı doldurmak için harcamak istemiyoruz. Size yakın ucuz benzin bulmak için bazı ipuçları ve püf noktaları.

GasBuddy ve GasBuddy kartını kullanın

(Resim kaynağı: Shutterstock)

Yakınınızda ucuz benzin bulmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış birçok uygulama var. Ancak GasBuddy (Android (yeni sekmede açılır), iOS (yeni sekmede açılır)), bölgenizdeki en yakın ve en ucuz benzin pompalarını aramanıza izin veren en iyi bilinen uygulamadır.

Hepsi bu kadar olmasa da. GasBuddy ayrıca günlük alışverişlerde para harcadığınızda geri ödeme fırsatları sunar. Bu paralar GasBuddy hesabınıza eklenir ve GasBuddy Card ile gaz satın alımlarında kullanılabilir. Kartla ödeme yapmak, her galon benzinde 0,25 ABD dolarına varan indirim sağlayabilir ve almak veya kullanmak için herhangi bir maliyeti yoktur.

GasBuddy ayrıca, ilk 50 galonunuzda 0,20 $ ve sonrasında 0,05 $ indirim garantisiyle her galon gazda 0,40 $’a varan indirim sunmayı vaat eden ücretli abonelikler sunar. Bir GasBuddy Plus aboneliği ayda 8 ABD Doları, Premium abonelik ayda 10 ABD Dolarıdır ve size her yıl üç yol yardımı araması sağlar.

Android için GasBuddy’yi indirin (yeni sekmede açılır) | iOS (yeni sekmede açılır)

AAA’nın gaz fiyatı monitörünü kullanın

AAA logolu ofis binası

(Resim kaynağı: Shutterstock)

AAA, bir arıza servisinden daha fazlasıdır; Web sitesinde ayrıca, eyaletten eyalete ve eyaletten eyalete gaz fiyatlarını (yeni sekmede açılır) kontrol etmenizi sağlayan bir araç da dahil olmak üzere bir dizi yararlı bilgi ve araç vardır. En iyi kısım? Her gün güncellenir, böylece bilgilerin makul ölçüde doğru olduğunu bilirsiniz.

Diğer bir deyişle, ucuz gaz arayışınızda sınırları aşabileceğiniz bir konumdaysanız, burası başlamak için iyi bir yerdir. Sadece ne kadar uzağa gitmeniz gerekiyorsa, tasarrufların o kadar düşük olacağını unutmayın. Bu nedenle, deponuzu doldurmak için AAA’nın aracına ve yalnızca AAA’nın aracına güvenmeyin.

AAA, bir yolculuk boyunca gazın maliyetini (yeni sekmede açılır) da hesaplayabilir. Böylece yolculuğun buna değip değmediğini veya en azından bunun için ne kadar ödemeniz gerektiğini anlayabilirsiniz.

AAA gaz fiyatı monitörü (yeni sekmede açılır) | AAA yolculuk maliyeti hesaplayıcısı (yeni sekmede açılır)

Fiyatları Google Haritalar ve Waze ile karşılaştırın

waze ipuçları ve püf noktaları

(Resim kaynağı: Waze)

Google Haritalar (yeni sekmede açılır) ve Waze (yeni sekmede açılır) işletmeler ve konumlar hakkında birçok bilgiye sahiptir, ancak bunların aynı zamanda benzin fiyatlarının kaydını da tuttuklarını biliyor muydunuz? Tek yapmanız gereken “benzin istasyonu” aramak veya özel arama düğmelerinden birine dokunmak ve her iki navigasyon uygulaması da bölgenizdeki benzin istasyonlarının bir listesini getirecektir.

Benzin fiyatına göre sıralayamazsınız, ancak her sonuca dokunabilir ve hangi yakıtı sattıklarını ve galon başına ne kadara mal olduklarını görebilirsiniz. Ayrıca, her iki uygulama da navigasyon için tasarlandığından, yol tarifi almak için yalnızca tek bir dokunuş yeterlidir. Google Haritalar ayrıca varsayılan olarak enerji açısından en verimli rotayı seçecek şekilde ayarlanmıştır ve daha az gaz kullanarak paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Ne yazık ki Apple Haritalar bu özelliği sunmuyor gibi görünüyor, ancak hem Google Haritalar hem de Waze iPhone’larda ücretsiz olarak mevcut.

Android için Google Haritalar’ı indirin (yeni sekmede açılır) | iOS (yeni sekmede açılır)

Android için Waze’i İndirin (yeni sekmede açılır) | iOS (yeni sekmede açılır)

GetUpside’ı kullanın

Telefon ekranında Getupside logosu

(Resim kaynağı: Shutterstock)

Benzin fiyatını karşılaştırmaktan daha fazlasını yapabilmek istiyorsanız, GetUpside (iOS (yeni sekmede açılır), Android (yeni sekmede açılır)) düşünmek isteyebileceğiniz bir şeydir. Uygulama size çevrenizdeki benzin fiyatlarını karşılaştırma olanağı verir, ancak asıl amacı bu değildir – bunun yerine para iadesi teklifleri yoluyla para tasarrufu yapmak üzerine inşa edilmiştir. Bazı rakiplerin aksine, bu süreçte banka bilgilerinizi vermeniz gerekmez.

GetUpside’ın fikri, benzini her doldurduğunuzda para kazanmanızdır. Fiyatlar başlangıçta yakındaki benzin istasyonlarından daha pahalı olsa da, satın aldıktan sonra geri alıyor olmanız her şeyi değiştirebilir. Ancak GetUpside, hızla artan gaz fiyatının, geri ödeme tekliflerinin eskisi kadar kazançlı olmadığı anlamına geldiğini hemen fark eder (yeni sekmede açılır).

Ancak yine de kontrol etmeye ve cüzdanınızda hangi pompanın daha dostça olacağını bulmaya değer. Ayrıca, uygulamaya sahip olmak, mağazalar ve restoranlar gibi diğer işletmelerde para iadesi fırsatları alabileceğiniz anlamına gelir.

Android için GetUpside’ı indirin (yeni sekmede açılır) | iOS (yeni sekmede açılır)

Costco veya Sam’s Club üyeliği edinin

Sam's Club vs Costco

(Resim kaynağı: Shutterstock)

Costco veya Sam’s Club’da toplu alışveriş yapmak zaten paradan tasarruf etmenin harika bir yoludur, ancak üyelik için kaydolmanın size benzinde indirim de sağlayabileceğini biliyor muydunuz?

Amerika Birleşik Devletleri’nde Costco ve Sam’s Club konumlarını bulabilirsiniz ve bunların birçoğunda ayrıca, genellikle yerel bölgenin geri kalanından daha ucuz olan, üyelere özel gaz pompaları bulunur. Gerçekte ne kadar ödeyeceğiniz, konumdan konuma değişecektir.

Sam’s Club (veya daha pahalı Walmart Plus) üyeliği, bir galon yakıttan 0,05 $’a kadar indirim sağlar. Bu arada Costco, yakıtı toptan satış fiyatlarına satıyor ve başka yerlerde ödeyeceğinizden sürekli olarak daha ucuza gaz sunmayı başarıyor. Tabii ki dezavantajı, bu tasarrufları elde etmek için üyelik için ödeme yapmanız gerektiğidir.

En ucuz Costco üyeliği “Gold Star”dır ve iki üyelik kartı için yılda 60 ABD Doları (yeni sekmede açılır) tutar. Bu, sizin ve diğer bir kişinin tüm bir yıl boyunca gazdan tasarruf edebileceğiniz ve aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki Costco mağazalarından alışveriş yapabileceğiniz anlamına gelir. 1,50 dolarlık sosislileri de unutma.

Şu anda Sam’s Club, başka bir kişiyle paylaşılabilen yıllık üyelik için 45$ (yeni sekmede açılır) alıyor ve size 45$’lık bir hediye kartıyla geri ödeme yapılacak. Başka bir deyişle, üyelik temelde ücretsizdir ve hepsinden öte Sam’s Club mağazalarına erişim kazanırsınız.

Costco üyeliği için buradan kaydolun (yeni sekmede açılır)

Buradan bir Sam’s Club üyeliğine kaydolun (yeni sekmede açılır)

Cep telefonu hizmetinizi T-Mobile’a geçirin

Benzin için ödediğiniz fiyatla cep telefonu operatörünüzün ne alakası var? Bu yaz bir T-Mobile müşterisiyseniz, biraz. Taşıyıcı, Shell’deki her bir galon gazdan, söz konusu gaz sağlayıcısının Yakıt Ödül programı aracılığıyla 25 sent kesen bir promosyon yürütüyor. Tasarruflar 21 Haziran’da başlar ve İşçi Bayramı haftası boyunca devam eder.

T-Mobile’ın sunduğu tek para tasarrufu sağlayan sürüş avantajı bu değil. Operatörün Magenta veya Magenta Max sınırsız veri planlarına abone olursanız, bir yıl boyunca ücretsiz AAA üyeliğine hak kazanırsınız.

T-Mobile en iyi telefon operatörlerinden biridir ve indirimli benzin fiyatı, en iyi T-Mobile cep telefonu planlarından alacağınız avantajlardan yalnızca biridir. Macenta sınırsız planı, bir veri satırı için 70 dolardan başlar ve artan indirimler, planınıza daha fazla satır ekledikçe satır başına fiyatı düşürür.

T-Mobile planları satın alın (yeni sekmede açılır)

Doğru günde gaz satın alın

üç siyah gaz pompası nozulu

(Resim kaynağı: Shutterstock)

İster inanın ister inanmayın, yakıtınızı haftanın belirli günlerinde satın alarak gazdan tasarruf edebilirsiniz. Yakınınızda ucuz gaz bulmak için diğer yöntemlerle birleştiğinde, ciddi tasarruflar elde edebilirsiniz.

GasBuddy tarafından yakın zamanda yapılan bir anket (yeni sekmede açılır), Amerika Birleşik Devletleri’nin çoğunluğunda ortalama gaz fiyatlarının Pazartesi günleri tipik olarak daha düşük olduğunu buldu. Pazar, ortalama olarak ikinci en ucuz, Perşembe ve Çarşamba ise en pahalı iki gündür.

Elektrik almayı düşünün

siyah arabaya takılı çift soketli EV şarj cihazı

(Resim kaynağı: Shutterstock)

İnsanlara benzini tamamen bırakmalarını söylemek verimsiz olsa da, yükselen fiyatlar elektrikli bir arabaya sahip olma ihtimalini daha cazip hale getiriyor. Sonuçta arabanız kullanmıyorsa benzin fiyatları konusunda endişelenmenize gerek yok.

Petrol, doğal gaz ve diğer fosil yakıtların artan fiyatlarına rağmen elektrik de benzinden çok daha ucuz. Aslında, ABD Enerji Bakanlığı’na göre (yeni sekmede açılır), ortalama benzin fiyatı, 50 eyalette eşdeğer miktarda elektriğin maliyetinden belirgin şekilde daha yüksektir.

Elektrikli arabalar, özellikle elektrik satın alma maliyetinin artmasıyla birlikte pek çok insan için bir seçenek değil, ancak araştırmalar, EV’lerin uzun vadede daha ucuza çalıştırıldığını gösteriyor. Benzin fiyatları olduğu gibi, şimdi bir EV almak ve yakıt pompasını bir şarj kablosuyla değiştirmek için en iyi zaman.

Bugünün en iyi Dash Cams fırsatları

https://t.myvisualiq.net/impression_pixel?r=hawk-cache&et=i&ago=212&ao=803&aca=123513&si=1943169&ci=234568&pi=356748&ad=-4&advt=1943169&chnl=-4&vndr=1481&sz=8336&u=Encrypted3169 i

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir