Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

TV ekranına zarar vermeden nasıl temizlenir
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. TV ekranına zarar vermeden nasıl temizlenir? 2022

TV ekranına zarar vermeden nasıl temizlenir? 2022

Karargaht Karargaht - - 6 dk okuma süresi
2

TV’nizde göze hoş gelmeyen parmak izleri, izler veya lekeler varsa, TV ekranını nasıl temizleyeceğinizi bilmeniz gerekir. Etrafta koşuşturan küçük çocuklarınız veya çılgın evcil hayvanlarınız varsa, bu genellikle böyledir. Ayrıca, en iyi TV’lerden birine sahip olsanız bile, toz ekranı hızla kaplayacaktır – sonuçta, önünde çok zaman harcıyoruz.

Ancak bir TV ekranını zarar vermeden nasıl güvenle temizlersiniz? Tüm izleri silmenize ve bir kez daha net, canlı bir görüntü elde etmenize yardımcı olacak kullanışlı adım adım kılavuzumuzu okuyun (o film geceleri için!).

TV ekranını ne sıklıkla temizlemelisiniz?

TV ekranını gerektiği gibi temizlemelisiniz.

Neye ihtiyacın olacak?

– Gözlük veya kamera lenslerini temizlemek için tasarlanmış mikrofiber bez

– TV ekranı temizleme solüsyonu

– Su (bazı durumlarda)

Belirli bir kural yoktur, ancak can sıkıcı, yağlı bir iz fark ederseniz, mümkün olan en kısa sürede onunla ilgilenin.

Ekranınızda görünen tek şey tozsa, haftada bir temizlemek iyi bir uygulamadır. Kasaya toz girmesini ve hasara neden olmasını istemediğiniz için TV’yi düzenli olarak temizlediğinizden emin olun.

Başlamadan önce

Her şeyden önce, her zaman kılavuzunuza bakın. Bu size ekranı temizlemek için neleri kullanabileceğiniz ve neleri kullanamayacağınız konusunda ayrıntılı bilgi verecektir.

Bazı web siteleri, cam temizleyicileri ve sirke gibi evde kullanılan ikame maddeleri kullanmanızı önerir, ancak bu, düz ekran TV’lerde geri dönülemez hasara neden olabilir ve garantiyi geçersiz kılabilir, bu nedenle kılavuzunuzun önerdiği şeye bağlı kalın.

Bazı kılavuzlar su kullanmanızı önerirken bazıları kullanmaz, bu nedenle başlamadan önce TV’nizin sınırlarını anlamanız gerekir.

Düz ekran TV nasıl temizlenir

(Resim kaynağı: Gelecek)

1. TV’yi kapatın ve fişini çekin. Başkaları onu izlemeye çalışırken TV ekranını temizlemek ne kadar eğlenceli olsa da, güvenlik açısından tehlikeli olduğu için lütfen yapmayın. Set kapalıyken, lekeleri veya parmak izlerini de daha iyi görebilirsiniz.

2. Tozları kuru bir mikrofiber bezle silin. Bazı TV’lerde bu amaç için mikrofiber bez bulunur. Sizinki yapmadıysa, gözlük veya kamera lensi temizleme gibi hassas işler için tasarlanmış bir tane satın almanız gerekecektir. MagicFiber Mikrofiber Temizlik Bezleri buna iyi bir örnektir.

Ani tozları almak için kuru mikrofiber bezi ekran boyunca dairesel hareketlerle nazikçe silin. Hasara neden olabileceğinden çok fazla bastırmayın.

Bunu yapmak için kağıt havlu veya paçavra gibi başka herhangi bir bez veya havlu kullanmamanız önemlidir, çünkü bunlar ekranı çizebilir. Bunu bir kez daha vermek için çerçevedeki mikrofiber bezi de kullanabilirsiniz.

3. Parmak izlerinden ve lekelerden nasıl kurtulurum. Bir bezle sildikten sonra ekranda hala izler olduğunu fark ederseniz, birkaç seçeneğiniz vardır.

Kılavuzunuz öneriyorsa, ekranı temizlemek için su kullanabilirsiniz. Mikrofiber bezi nemlendirin ve dairesel hareketlerle lekeleri nazikçe ovalayın. Contayı delebileceği ve dahili elektronik aksamlara zarar verebileceği için ekranı doğrudan ıslatmamanız zorunludur. İşaretleri ovmak cazip gelebilir, ancak hasara neden olabileceğinden bunu yapmayın.

Alternatif olarak, el kitabınız izin veriyorsa, doğrudan beze bir ekran temizleme solüsyonu uygulayabilir ve onun yerine bunu kullanabilirsiniz. Screen Mom iyi bir markadır ve mikrofiber bir bezle birlikte gelir. Kılavuzunuz kullanımlarına izin veriyorsa, MiracleWipe gibi önceden nemlendirilmiş mendiller de mevcuttur.

4. Ekranınızı kurumaya bırakın. İşlemi hızlandırmak için kuru bir mikrofiber bez kullanabilirsiniz, ancak tekrar prize takmadan önce TV’nizin tamamen kurumasını bekleyin.

Tüplü TV ekranı nasıl temizlenir?

tüplü televizyon

(Resim kaynağı: Shutterstock)

Biraz daha eski kafalıysanız ve geleneksel bir katot ışın tüplü TV’niz varsa, iyi haber şu ki, temizlemesi çok daha kolay!

1. TV’yi kapatın ve fişini çekin. Her zaman üzgün olmaktan daha güvenli.

2. Tozları kuru bir mikrofiber bezle silin. Bunun için yukarıdaki adımların aynısını izleyin.

3. Parmak izlerinden ve lekelerden nasıl kurtulurum. Tüp TV’lerin geleneksel bir cam ekranı vardır, böylece mikrofiber bezi suyla veya cam temizleyicisiyle ıslatıp şehre gidebilirsiniz! Bunlar düz ekranlar kadar hassas değildir, ancak unutmayın, asla doğrudan ekrana püskürtmeyin.

4. Ekranınızı kurumaya bırakın. Ekran camdan yapıldığı için mikrofiber bir bezle parlatarak da kurutabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir