Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Ttnet Modem Wifi Şifre Değiştirme 2022 1
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Nasıl Yapılır?
 4. »
 5. Ttnet Modem Wifi Şifre Değiştirme 2022

Ttnet Modem Wifi Şifre Değiştirme 2022

Karargaht Karargaht - - 4 dk okuma süresi
2

Ttnet Modem Wifi Şifre Değiştirme 2022 konusu ile işte detaylar.

Modem arayüz 192.168.2.1 giriş ip adresi ile tüm genel şifre ve kullanıcı adlarını değiştirme işlemleri detaylı anlatımı.

WiFi şifesi, adı ve Ttnet modem şifre değiştirme işlemleri nasıl yapılır?

İnternet kullanımı sırasında bulunan şifre işlemi aslında güvenlik kontrolü için kurulmaktadır. Bu güvenliği sağlamak ve devamlılığını getirmek için online kullanıcılar modem WiFi şifresi ile kullanım yapabilmektedir. Bu nedenle şifre kullanımı ve dağılımı internet kullanımında da önemli olmaktadır.

Modemin ilk kurulumu sırasında zaten mevcut bir şifreye sahip olmaktadır. Kullanıcılar bu durumu güveli hale getirmek için hem modem adını hem de WiFi şifresini değiştirme hakkına sahip olmaktadır. İlk kurulan modemlerin genel olarak şifreleri aynı yerde bulunmaktadır. İlk şifre bilgisi modemin alt kısmında bulunan Wi-Fi Router olarak bilinen alanda modem adı ve WİFİ şifresi olarak yazılmaktadır.

Wifi Şifresi Değiştirme

Başlangıç olarak bilmeniz gereken bilgilerden birisi modeminizin de kullandığı IP adresi bilgisi olmaktadır. IP adreslileri genel olarak modem cihazında bulunan kullanım kılavuzunda bulunmaktadır. Fakat kullanım kılavuzu elinizde yok ise IP adresine erişim sağlamak mümkün olmaktadır. Bu bilgiye ulaşmak için internet kullanıcıların sırasıyla bu adımları gerçekleştirmesi gerekmektedir;

 • Başlat tuşu
 • Çalıştır butonu
 • Gelen alana “ cmd “ yazılmalı
 • Bu alanda gelecek olarak yeni sayfaya “ ipconfig “ komutu yazılmalıdır. ( bu komut Windows 7, 8, 8.1, 10 olarak geçerli bulunmaktadır.)
 • Default Gateway 192.168.1.1
  Default Gateway 192.168.1.1
 • Böylece gelecek olan “Default Gatewy ” – ” Varsayılan Ağ Geçidi ” bilgisi bizim aradığımız IP adresi olmaktadır. Resim deki gibi sizde farklı Ip adresi çıkacaktır veya aynı ip adresi görebilirsiniz telaş yapmayın.
 • Rakamlar ile gelebilecek sayılar 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 bulunan numaralar modemin kullanım durumunda göre verilene IP adreslerinde birine sahip olmaktadır.
 • IP adresine ulaştıktan sonra WiFi şifre değiştirme işlemine geçilebilmektedir.
 • İnternet tarayıcısının arama kısmına önceden aldığımız IP numarasını yazarak “Enter“e basılmalıdır.  http://192.168.2.1 veya Varsayılan Ağ geçit Ip numarası.
 • Gelen sayfadaki bilgileri doldurmalısınız bu bilgiler;
 • Kullanıcı adı:  “admin
 • Şifre: “ttnet

İlk şifre değişimi ise standart olarak kullanıcı adı “ admin “ şifre : ” ttnet “olmaktadır. Bu durum ile de giriş sağlanmadı ise her modemin arkasında bulunan reset tuşu ile sıfırlama yapabilirsiniz. 10 – 15 sn basılı tutun.

Ttnet Modem Wifi Şifre Değiştirme 2022 2

 Airties modem arayüzde oturum açtıktan sonra “Kablosuz” ana menüsünün altından “Kablosuz Ağ Ayarları” üzerine tıklayın. Açılan ekranda “Kablosuz Ağ Adı (SSID)” bölümüne yeni bir kablosuz ağ adı yazarak ( İsteğe Bağlı) isim verin ve güvenlik seçeneğinden WPA/WPA2‘yi seçin ve “Parola” alanına en az sekiz karakterden oluşan bir parola belirleyin örnek; Modemsifre123456 ardından Kaydet üzerine tıklayın.

Ttnet Modem Wifi Şifre Değiştirme Videolu anlatım

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir