Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Teltonika and Poynting Industry Applications
  1. Anasayfa
  2. »
  3. İnternet ve Operatör
  4. »
  5. Teltonika ve Poynting Sanayi Uygulamaları 2022

Teltonika ve Poynting Sanayi Uygulamaları 2022

Karargaht Karargaht - - 8 dk okuma süresi
11

Çeşitli endüstri uygulamaları için en iyi Teltonika 4G yönlendiricileri ve Poynting harici 4G antenleri hakkında bilgi edinin.

Güvenilir internet bağlantısı, her türlü işletme ve hizmet için bölgesel kilitlenme sırasında bir zorunluluktur. Bir ağ kurulumcusu veya danışmanıysanız, uzaktan yönetim ve bağlantı yük devretme önlemleri gerektiren yeni sistemler ve hizmetler kurulduğundan çalışmak için birçok fırsat vardır. Self servis kioskları, sosyal mesafeyi sağladıkları için yüz yüze hizmetlere popüler alternatifler haline geldi. Bu arada, Covid-19 test merkezleri gibi temel hizmetler, gözetim ve veri güvenliği gerektirir. Bu tür hizmetlerin çalışması için internet erişimi gerekir ve kablolu bağlantı mümkün olsun ya da olmasın, sorunlu zamanlarda bu hizmetlere güvenen pek çok kişi ile yedek bağlantı bir zorunluluktur.

Poynting antenleriyle eşleştirilen Teltonika LTE yönlendiricileri, güçlü ve güvenilir bir kombinasyon oluşturur. Kurumsal düzeydeki donanımları, herhangi bir kurulum için birincil veya ikincil bir internet bağlantısı sağlayabilir. Bu, hücresel bir bağlantı ile sağlandığından, en uzak yerlerde veya kablolu internet erişimi olmayan geçici bir hizmet sunanlarda bile mümkündür.

Uygulamalar

Kamu Gözetimi

Sosyal mesafeyi başarıyla uygulamak için yetkililerin bu önlemlerin ne zaman ihlal edildiğini bilmesi gerekiyor. Hücresel internet bağlantısıyla, uzak konumlar daha önce yapamadıkları yerlerde kamu gözetiminden yararlanabilirken, kablolu internete sahip mevcut gözetim kurulumları hücresel yedeklemeden yararlanabilir.

Ayrıca, Teltonika’nın Uzaktan Yönetim Sistemi (RMS), ağ ve güvenlik personelinin tek bir platformdan birçok dağıtım konumunda NVR ekipmanını uzaktan yönetmesini sağlar. Bu, sosyal mesafeye ve temel seyahat kurallarına uyarken, yalnızca bir avuç personel ile geniş bir alanda ekipmanın uygun maliyetli bakımını ve yönetimini mümkün kılar.

Daha uzak konumlar, gözetleme görüntülerini hücresel veriler aracılığıyla buluta yüklemek için yeterli bir sinyal almakta zorlanabilir. Güçlü bir anten, sinyal gücü ve güvenilirliğine yardımcı olacaktır. Kırsal alanlarda, Poynting XPOL-2-5G gibi yönlü bir anten bu uygulama için mükemmel şekilde uygundur. Popüler XPOL serisinin ‘Sürüm 3’ü olan Poynting XPOL-2-5G, tüm LTE bantlarında sinyal gücünü ve verimi artırmak için tasarlanmış ve optimize edilmiş olup, aynı zamanda 5G bantlarının benimsenmesi için geleceğe hazırdır.

Self Servis Kiosklar

Amazon dolapları gibi self servis ve otomat kioskları, halka temel hizmetler sunar ve sosyal mesafeyi sağlar. Bu tür kurulumlar, örneğin müşteri kimliği ve erişim kodu bilgileri için bir veri tabanı ile arayüz oluşturmak için kararlı, güvenilir internet erişimi gerektirir.

Böyle zamanlarda, mükemmel ve berbat bir müşteri deneyimi arasındaki çizgi, internet bağlantısının güvenilir olmaması kadar incedir. Bir müşteri bir kiosk’a geldiğinde ve onu internet bağlantısı olmadan bulursa, hayal kırıklığını hayal etmek kolaydır. Tersine, çalışan bir bağlantı, müşterinin beklediği, yeni veya artan işlere yol açabilecek sorunsuz, sorunsuz bir deneyime sahip olmasını sağlayacaktır.

Bu tamamen kiosk sahibinin kontrolünde olan bir şeydir. Kalite, güvenilir donanım uygulanarak, bağlantı kararlılığı ve güvenilirliği ölçülebilir şekilde geliştirilebilirken, dağıtım konumlarının bakım maliyetine oranı optimum düzeyde tutulabilir. Yine burada, uzaktan yönetilebilen LTE yönlendiricileri kolay bir öneridir. Teltonika RUT240, gelişmiş güvenlik özelliklerine ve uzaktan erişim özelliklerine ihtiyaç duyan IoT uygulamaları için mükemmel bir yönlendiricidir. RUT240, ek yük devretme desteği için çift SIM kartı kabul ederken, kompakt tasarımı mevcut sistemlerle kolay entegrasyon sağlar.

Kentsel konumlarda LTE sinyalini stabilize etmek ve güçlendirmek için çok yönlü bir anten genellikle en iyi seçimdir. Poynting OMNI-402, tüm çağdaş LTE çalışma frekanslarını kapsar ve 2×2 MIMO özelliklerini barındırırken, kararlı ve tek tip radyasyon modeli, servis verilen frekans aralığının tamamında ona üstün performans sağlar.

Covid-19 Test Merkezleri

Ülkelerin koronavirüs pandemisine tepki verme hızı nedeniyle, test edilenlerle teması sınırlamak için uzak yerlere veya mevcut altyapıdan uzağa test merkezleri kuruldu. Personeli ve değerli tıbbi ekipmanı korumak için güvenlik önlemleri gereklidir. Ayrıca, bu özel durumda yetkililer, sonuçları test edilenler için ciddi sonuçlar doğuran hassas ve önemli verilerle ilgilendiğinden, güçlü ve güvenilir bir internet bağlantısı gereklidir.

Bir kez daha, NVR donanımı, güvenlik ve personel sorumluluğunun uzaktan uygulanmasına ve izlenmesine olanak tanır, depolamaya veri aktarımını kolaylaştırmak için güçlü, güvenilir bir internet bağlantısıyla eşleştirilmelidir. Teltonika RUTX11, 4G LTE bağlantısı sağlar ve bunu çift bantlı WiFi üzerinden paylaşır; bu, test merkezlerindeki çalışanların başkalarıyla bağlantı kurmak ve son dakika duyurularından haberdar olmak için kişisel cihazlarını kullanmaya devam edebileceği anlamına gelir. Çift SIM kartlar için alanı, birincil hücresel sağlayıcının arızalanması durumunda otomatik yük devretmeye izin verir, bu da ekstra güvenlik anlamına gelirken, dört adet 1Gbps ethernet bağlantı noktası, yüksek hızlı yerel veri aktarımını kolaylaştırır.

Kullanım durumunuza ve konumunuza bağlı olarak, tek bir Poynting Omni-291 çok yönlü anten, Teltonika RUTX11’in sinyal gücünü ve verimini herkes için geliştirmek için ihtiyacınız olan tek şey olabilir; ultra geniş bant kapsamı, onu hem yönlendiricinin LTE’sini hem de yönlendiricinin LTE’sini stabilize etmede ve güçlendirmede oldukça etkili kılar. çift ​​bantlı WiFi frekansları.

Son düşünceler

Koronavirüs pandemisinin ortasında bile, internet bağlantısı her zamanki gibi talep görüyor. Halk sağlığı risk altında olduğunda, bu bağlantının güvenilir ve istikrarlı olması çok önemlidir. Güçlü bir antenle eşleştirilmiş bir LTE yönlendirici tarafından sağlanan hücresel bağlantı, kablolu bir ağın halihazırda mevcut olduğu alanlarda bağlantı yedeği olarak veya şu anda kablolu ethernet tarafından hizmet verilmeyen daha uzak konumlarda birincil bağlantı aracı olarak hizmet verebilir. . Teltonika LTE yönlendiricileri ve Poynting antenleri birlikte, işletmelere ve hizmetlere gerekli güvenilir, istikrarlı bağlantıları sağlayabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir