Telefonunuzu başka birine ödünç vermeden önce bu gizli Android özelliğini kullanın

Telefonunuzu başka birine ödünç vermeden önce bu gizli Android özelliğini kullanın

Android’de ekran sabitlemenin nasıl ayarlanacağını bilmek, gizliliğinizi korumak için son derece yararlıdır. Durumu gözünüzde canlandırın: bir arkadaş veya aile üyesi telefonunuzu ödünç almak istedi. Normalde, hızlı bir arama yapmalarına veya Google’da arama yapmalarına izin vermekten çok mutlu olurdunuz, ancak ister gizli planlar, ister aşırı özçekimler veya arabada karaoke söylerken kendi kayıtlarınız olsun, hepimizin telefonlarında gördüğümüz birçok şey var. mutlaka başkalarının görmesini istemeyin.

Ayrıca, telefonunuzu küçük bir çocuğa arabada YouTube Çocuklarını izlemesi için vermeniz, “yanlışlıkla” Roblox nakit satın aldıkları için kartınızdan 600 ABD doları tutarında bir ücret alınmasına neden olabilir. Ancak endişelenmeyin – en iyi Android telefonların sahip olduğu gizli ayarlar sayesinde bu sorunların ikisi de kolayca çözülebilir.

Telefonunuzu bir dahaki sefere başka birine teslim ettiğinizde korumak için Android’de ekran sabitlemeyi nasıl ayarlayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Android’de ekran sabitleme nasıl kurulur

Telefonunuzda belirli bir uygulamaya erişimi kısıtlamak istiyorsanız, Ekran Sabitleme modunu deneyin. Bu biraz iPhone’daki Kılavuzlu Erişim moduna benziyor. Ekran Sabitleme, siz onu kaldırana kadar telefonunuzu yalnızca bir uygulamaya kilitler.

1. Telefonunuzda ayarlar uygulamasını açın, ardından aşağı kaydırın ve Şifre ve güvenlik’e dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Sistem güvenliği’ne dokunun, ardından aşağı kaydırın ve Ekran sabitleme’ye dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Açmak için Ekran sabitleme düğmesine basın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

4. Sabitlemek istediğiniz uygulamayı açın. Ardından, Son Kullanılanlar düğmesine dokunun. Şimdi uygulamanın üzerindeki üç noktaya dokunun, ardından Sabitle’ye dokunun. Bu, cihazınızı o uygulamaya kilitli tutacaktır.

(Resim kaynağı: Gelecek)

5. Uygulamanın sabitlemesini kaldırmak için Son Kullanılanlar ve Geri düğmelerini aynı anda basılı tutun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Android’de Misafir modu nasıl kurulur

Ekranınızı sabitlemek, telefonunuzdaki biri hariç tüm uygulamaları tamamen kısıtlamanın harika bir yolu olsa da, bu kadar kısıtlayıcı olmak istemiyorsanız ne olur? Bunun için Misafir modu var.

Android’deki misafir modu, esasen telefonunuzda geçici bir ikinci profil oluşturacaktır. Bu, hesaplarınızı, uygulamalarınızı, fotoğraflarınızı ve tarama geçmişinizi meraklı gözlerden korurken telefonunuzun tam olarak çalışmasına izin verir.

1. Ayarlar uygulamasını açın. Ardından aşağı kaydırın ve Kullanıcılar ve Hesaplar’a dokunun. Bu seçeneği görmüyorsanız, Sistem’i arayın ve ardından Gelişmiş’e gidin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Birden çok kullanıcı’ya dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Listenin en altında Misafir’e ve ardından Tamam’a dokunun. Bu, telefonunuzu bir misafir hesabına geçirecektir.

(Resim kaynağı: Gelecek)

4. Geri dönmek için, daha önce yaptığınız gibi Çoklu kullanıcı’ya geri gidin ve ardından listenin en üstündeki kullanıcı adınıza dokunun.

Ve bu kadar! Telefonunuzu başka bir kullanıcıya veriyorsanız, telefonunuzu güvende tutmanın en iyi yolları bunlardır.

Android telefonunuzla ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, süreç boyunca size adım adım rehberlik edecek daha fazla eğiticimiz var. Android’de bir Şifre yöneticisi kısayolunun nasıl oluşturulacağını, Android’de güvenli dosyanın nasıl etkinleştirileceğini ve Android’de konum izlemenin nasıl devre dışı bırakılacağını öğrenin. Çok yavaş çalışıyorsa Android telefonunuzu nasıl hızlandıracağınızı da gösterebiliriz. Android’de spam metinlerini nasıl engelleyeceğinizi de gösterebiliriz. Veya bir iPhone kullanıcısıysanız, iPhone rehberli erişim modunun nasıl kullanılacağına bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.