Telefonum Wifi İnternete Bağlanmıyor İnternet Bağlantı Sorunu 2022

Telefonum Wifi İnternete Bağlanmıyor İnternet Bağlantı Sorunu

Telefonum Wifi İnternete Bağlanmıyor İnternet Bağlantı Sorunu 2022 çözüm açıklaması

Telefonum wifi internet’e bağlanmıyor, bir ağa bağlanamıyorum internet’e giremiyorum sorunu gibi birçok sorunu bu yazımızda çözüme kavuşturalım.

Telefonlardaki wifi bağlantı sorunu oldukça sinir bozucu olabilmekte. Android telefonlar bazen wifi ağlarına bağlanırken sorun çıkarabiliyor, bu birçok kullanıcının başına gelen yaygın bir sorun.

Wifi Sorunları ve Çözümleri 2022

Öncelikle bağlanmak istediğiniz kablosuz modemin ismini ve şifresini kontrol etmelisiniz.Bağlanamama nedeni çoğunlukla kullanıcıların yanlış modemi denemesi veya bu kablosuz ağın şifresini yanlış girmesidir.

Eğer doğru ağa bağlanmayı deniyorsanız şifredeki küçük ve büyük karakterlere daha dikkatli bakmayı deneyebilirsiniz. Eğer telefon wifi ağına bağlanmıyorsa diğer seçenekleri denemelisiniz.

Wifi ağına bağlanamıyorsanız denemeniz gereken bir diğer şey android telefonunuzu ve bağlanmak istediğiniz modemi kapatıp, açmalısınız. Bunun için modeminizin fişini çekin ve 20-30 saniye kadar bekledikten sonra tekrar takın ve daha sonra Wifi ağına bağlanmayı deneyin.

Cihazları kapatıp açmak sorunu çözmedi ise, telefondan kablosuz ağ ayarlarına girip, bağlanmaya çalıştığınız ağın üzerine dokunun ve “Ağı Unut” seçeneğini seçin. Daha sonra tekrar bu wifi ağına bağlanmayı deneyin. Çünkü aynı ağ adı ile farklı şifreler olabilmekte. Çoğu zaman kablosuz ağ bağlantı problemi bu şekilde çözülmektedir.

Genel Sorunların Çözümleri

Aşağıdaki linklere tıklayarak genel bağlantı sorunlarına ek çözümler sunulmuştur.

Wifi Şifre Değiştirme Telefondan

Modem Resetleme

Modem IP Adreleri İle Modeme Erişme Arayüz Girişi

Modem Şifreleri

Sitemiz üzerinden arama yaparak güncel sorunları ve nasıl yapılır bölümlerini inceleyerek bilgi toplayabilirsiniz.

Gelen Aramalar: telefon wifi bağlanıyor ama internete girmiyor, telefon wifi bağlanmıyor samsung, wifi bağlı olduğu halde internete girmiyor telefon, telefonda wifi çekiyor ama internete giremiyorum, telefonum wifiye bağlanmıyor general mobile, telefon wifi ıp adresi alınıyor diyor bağlanmıyor, bilgisayar wifi bağlanıyor ama internete girmiyor, telefon wifi açılmıyor,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.