Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

The Steam Deck in Desktop Mode with desktop peripherals plugged in
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Steam Destesinde Masaüstü Modu nasıl etkinleştirilir

Steam Destesinde Masaüstü Modu nasıl etkinleştirilir

Karargaht Karargaht - - 3 dk okuma süresi
2

Steam Deck’te masaüstü modunun nasıl etkinleştirileceğini öğrenmek, herhangi bir masaüstü meraklısı veya uzman kullanıcı için bir zorunluluktur. Cihazınızı PC düzeni Masaüstü Moduna ilk başlattığınızda göreceğiniz varsayılan SteamOS düzeninden geçiş yaparak, başka türlü sahip olamayacağınız bir dizi yetenek açacaksınız.

Steam Deck, tüm niyet ve amaçlar için bir Linux PC’dir. Valve’ın SteamOS’u, Linux tabanlı bir işletim sistemidir ve destenin donanımı, bir dizüstü bilgisayarda bulacağınız tüm bileşenleri içeren, aslında sadece kompakt bir bilgisayardır. Bu, sizi hemen hemen yalnızca standart Steam Uygulaması ile sınırlayan sınırlı varsayılan Oyun Modundan çıktıktan sonra, destenizi normal bir bilgisayarda yapacağınızı yapmak için kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Masaüstü Modunda, önünüzde web’de gezinebileceğiniz, dosya indirebileceğiniz ve yazılım yükleyebileceğiniz, oyunları çalıştırıp taklit edebileceğiniz ve hatta kendinizi çok istekli hissediyorsanız kelime işlemlerini çalıştırabileceğiniz, tanıdık bir şekilde düzenlenmiş bir PC arayüzüne sahip olacaksınız. Donanım ve yazılım uyumluluğuna izin vererek, her şeyi yapabilirsiniz.

Ve hepsinden önemlisi, Masaüstü Moduna geçmek, geldiği kadar kolay. Daha fazla uzatmadan, Steam Destesinde Masaüstü Modunu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Steam Destesinde Masaüstü Modu nasıl etkinleştirilir

1. Steam menüsünü getirmek için Steam düğmesine basın. Aşağı kaydırın ve Güç’ü seçin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Masaüstüne Geç’i seçin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Destenizin Masaüstü Moduna geçmesini bekleyin ve işte, bitirdiniz. Geri dönmek için sağ izleme dörtgenini kullanarak ekranın sol üst kısmına gidin ve Oyun Moduna Dön’ü çift tıklayın.

Masaüstü Modunda Bir Steam Destesi

(Resim kaynağı: Gelecek)

Hiç zor değil mi? Artık masaüstü modunu nasıl etkinleştireceğinizi biliyorsunuz, neden Steam Deck’te klavye temasının nasıl değiştirileceği, Steam Deck’te nasıl ekran görüntüsü alınacağı, Steam Deck’te performans katmanının nasıl etkinleştirileceği dahil olmak üzere diğer Steam Deck eğitimlerimize göz atmıyorsunuz. ve Steam Deck’te bir SD kartın nasıl biçimlendirileceği.

Ayrıca başka oyun kılavuzlarımız da var, örneğin Switch oyunlarını ailenizle nasıl paylaşacağınızı ve bir sonraki adımda Twitch’te nasıl yayın yapacağınızı okumayı düşünün.

Bugünün en iyi Elden Ring fırsatları

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir