Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Steam Deck settings menu
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Steam Deck’te performans katmanı nasıl etkinleştirilir

Steam Deck’te performans katmanı nasıl etkinleştirilir

Karargaht Karargaht - - 5 dk okuma süresi
2

Steam Destesi’nde performans katmanının nasıl etkinleştirileceğini bilmek, destenizden hemen en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Şaşırtıcı bir şekilde, elde taşınabilir olduğu düşünüldüğünde Steam Deck, Valve’in oyun başlatıcısının ve pazar yerinin masaüstü versiyonunda bulunan tüm işlevselliklere sahiptir. Bu, bir oyunun kare hızını görmek için performans kaplamasını etkinleştirebileceğiniz anlamına gelir. Bir oyunun farklı grafik ayarlarında ne kadar iyi performans gösterdiğini görmek istiyorsanız bu önemlidir. Steam Destesi, bazı insanlar için yararlı olabilecek kare hızının ötesinde ek ölçümler bile sağlar ve bunların her ikisi de, performansı veya pil ömrünü en üst düzeye çıkarmak için destedeki belirli ayarları değiştirme esnekliğine sahip olup olmadığınızı anlamanıza yardımcı olabilir.

Ancak Steam Deck’te performans yerleşimini nasıl etkinleştirirsiniz? Masaüstü sürümünde olduğu gibi, bu özellik biraz gizlidir. Aşağıda, performans katmanının nasıl açılacağını göstereceğiz ve gösterdiği şeyin üzerinden geçeceğiz.

Steam Deck’te performans katmanı nasıl etkinleştirilir

Performansı açmak, Steam Deck’te masaüstü sürümünden daha kolaydır. Bunun nedeni, Hızlı Erişim Menüsü (QAM) düğmesine basarak kolayca açabilmenizdir. Performans bölümünde dört seviyeli bir kaydırıcı göreceksiniz. Daha yüksek bir düzeye geçmek, daha fazla performans metriği gösterecektir. Bir oyunun Steam Deck’te ne kadar iyi (veya belki de kötü) çalıştığını gösterme konusunda mükemmel bir iş çıkaran güzel bir özellik.

1. Başlamak için ekranın sağ tarafında ve sağ dokunmatik yüzeyin altında bulunan QAM düğmesine tıklayın.

(Resim kaynağı: Vana)

2. QAM içinde beş farklı sekme göreceksiniz. Performans sekmesini temsil eden pil simgesine ilerleyin ve bu menüye girmek için (A)ya basın. Pil ömrü sayacının altında performans katmanı seviyesini bulacaksınız. Performance Overlay Level’a gidin ve bu alt menüye girmek için A’ya basın.

(Resim kaynağı: Vana)

3. Bir kaydırıcı boyunca dört performans katmanı göreceksiniz. Farklı performans seviyeleri seçmek için kaydırıcıyı sağa veya sola hareket ettirin. İlk seviye, bir oyunun saniyedeki mevcut karelerini gösterir. Daha yüksek seviyeler, GPU ve CPU performans yüzdeleri, fan hızı ve daha fazlası gibi şeyleri gösterir.

(Resim kaynağı: Vana)

4. İsterseniz, ek ayarların bir listesini görmek için Gelişmiş Görünüm’e tıklayabilirsiniz. Kare hızı limiti, yenileme hızı, termal güç (TDP) limiti, manuel GPU saat kontrolü ve daha fazlasını ayarlayabilirsiniz. Oldukça ayrıntılı olabilir, ancak bu Steam Deck’in ana satış noktalarından biridir – son derece özelleştirilebilir.

(Resim kaynağı: Vana)

5. İşte bu! Çıkmak üzere QAM ekranını gizlemek için B düğmesine birkaç kez tıklayın. Metrikleri tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız, önceki adımları izleyin.

Daha fazla oyun öğreticisi okumak isterseniz, Steam Deck’te nasıl ekran görüntüsü alacağınızı, Steam Deck’te klavye temasının nasıl değiştirileceğini, Steam Deck’te Masaüstü Modunun nasıl etkinleştirileceğini ve bir SD’nin nasıl biçimlendirileceğini kontrol ettiğinizden emin olun. Steam Destesindeki kart.

Ayrıca başka oyun kılavuzlarımız da var, örneğin Switch oyunlarını ailenizle nasıl paylaşacağınızı ve bir sonraki adımda Twitch’te nasıl yayın yapacağınızı okumayı düşünün.

Bugünün en iyi Elden Ring fırsatları

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir