Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Steam Deck on desk
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Steam Deck’te bir SD kart nasıl biçimlendirilir

Steam Deck’te bir SD kart nasıl biçimlendirilir

Karargaht Karargaht - - 5 dk okuma süresi
2

Steam Deck’te bir SD kartın nasıl biçimlendirileceğini öğrenmek, muhtemelen bir SD kartı aldıktan sonra oldukça hızlı bir şekilde yapmanız gereken bir şeydir.

Steam Deck’in farklı depolama seçeneklerine sahip üç modeli vardır. Buna 64GB, 256GB ve 512GB dahildir. Ancak Grand Theft Auto V ve Call of Duty: Warzone gibi bazı modern oyunların 100 GB’ın üzerinde bellek kaplayabildiği düşünüldüğünde, en büyük 512 GB’lık model bile çok uzun sürmeyecektir. Bu noktada, bir microSD kart aracılığıyla daha fazla depolama alanı eklemeniz gerekecek.

Yine de rastgele bir microSD kartı kullanamazsınız. Hızlı okuma/yazma hızına sahip bir SD karta ihtiyacınız olacak ve bu, mobil cihazlar için uygundur. Bundan sonra, oyunları indirip yükleyebilmeniz için SD kartı biçimlendirmeniz gerekir.

Bunlar dikkate alınması gereken önemli şeylerdir, ancak şükür ki Steam Deck için bir SD kartı biçimlendirmek oldukça basit bir işlemdir. Aşağıda, Steam Deck’te bir SD kartın nasıl biçimlendirileceğini göstereceğiz.

Steam Deck’te bir SD kart nasıl biçimlendirilir: Doğru SD kartı seçme

Yukarıda belirtildiği gibi, Steam Destesi için belirli bir türde microSD karta ihtiyacınız olacak. Özellikle, UHS-1 hız standardını karşılayan bir tane. Samsung Pro Plus (yeni sekmede açılır) ve SanDisk Ultra (yeni sekmede açılır) iki mükemmel seçenektir. Samsung SD kart, SanDisk kartından biraz daha hızlıdır, ancak ikincisi daha fazla depolama kapasitesi sunar. Ancak bu SD kartlardan herhangi biriyle yanlış gitmeyeceksiniz.

Steam Deck’te bir SD kart nasıl biçimlendirilir

1. İlk olarak, Micro SD kartınızı Destenin altındaki yuvaya yerleştirin. Ardından, Steam menüsünü getirmek için sol dokunmatik yüzeyin altındaki Steam düğmesine tıklayın.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

2. Ayarlar’a gidin ve A tuşuna basın.

(Resim kaynağı: Vana)

3. Aşağıdaki menüde Sistem’e gidin ve A’ya basın.

(Resim kaynağı: Vana)

3. Ardından, SD kartı biçimlendir’e gidin ve A’ya basın.

(Resim kaynağı: Vana)

4. SD kartınızda zaten oyunlarınız varsa, SD kartınızı biçimlendirmek isteyip istemediğinizi soran bir menü ile karşılaşacaksınız. Bu eylem, SD karttaki tüm verileri silecektir ve geri alınamaz. SD kart boşsa Tamam’a tıklayabilirsiniz. SD kartın boyutuna bağlı olarak bu işlem birkaç dakika sürebilir.

(Resim kaynağı: Vana)

Bu kadar! Artık Marvel’s Spider-Man Remastered gibi oyunları microSD kartınıza indirmeye başlayabilirsiniz!

Ayarlar > Depolama’ya giderek microSD kartı Steam Deck’in varsayılan depolama konumu olarak etkinleştirdiğinizden emin olun. MicroSD neredeyse o kadar hızlı olmayacağından, hızlı bir şekilde yüklemek istediğiniz oyunları Steam Deck’in dahili SSD’sine kaydetmenizi öneririz. Ancak, oyunları depolamak için harika bir yerdir, böylece sürekli olarak oyunları indirmek veya yeniden indirmek zorunda kalmazsınız.

Steam Destenizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak daha fazla eğitim istiyorsanız, Steam Destesinde nasıl ekran görüntüsü alacağınızı, Steam Destesinde Masaüstü Moduna nasıl geçeceğinizi ve Steam Destesinin nasıl etkinleştirileceğini içeren başka kılavuzlarımız da var. Steam Deck’te performans katmanı. Siz de bir Switch’iniz var mı? Sizin için rehberlerimiz de var. Switch oyunlarını ailenizle nasıl paylaşacağınızı öğrenin.

Günümüzün en iyi Sandisk Extreme 1TB microSDXC kart fırsatları

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir