Spotify, müziği daha yüksek sesle yapmak için gizli bir özelliğe sahiptir – işte bunu nasıl etkinleştireceğiniz

Smartphone running Spotify

Spotify’ı nasıl daha yüksek sesle yapacağımı sık sık merak etmişimdir. Düzenli bir tren yolcusu olarak, ofiste yeterince gürültülü görünen podcast’in gürültülü bir trendeyken, bir çift en iyi kablosuz kulaklık kullanırken bile genellikle nispeten sessiz görünebileceğini ilk elden biliyorum.

Şarkıların kendilerinin kitaplığınızın geri kalanından biraz daha sessiz olduğu zamanlar da olabilir; bu, yaş, mastering veya her ikisi nedeniyle olabilir. Ve Spotify müziğinizi hoparlörler aracılığıyla çalıyorsanız, telefonunuz, dizüstü bilgisayarınız veya hoparlörleriniz aracılığıyla mevcut olan maksimum ses düzeyinin partinin taleplerini karşılayacak kadar yüksek olmadığını pekala fark edebilirsiniz.

Neyse ki, Spotify’ı daha yüksek sesle yapmanın çok kolay bir yolu var ve bu hem akıllı telefon hem de masaüstü uygulamalarında yapılabilir.

Bu melodiyi yükseltmek istiyorsanız, Spotify’ı nasıl daha yüksek hale getireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Ama önce bir uyarı: Kulaklık kullanıyorsanız, düzenli olarak maruz kalırsanız yüksek sesin uzun vadede işitme duyunuza zarar verebileceğini unutmayın. Halihazırda yüksek sesli müziğin kulaklık sesini yükseltmek istiyorsanız bu yöntemi mantıklı ve dikkatli kullanın.


Spotify, iOS ve Android’de nasıl daha yüksek sesle yapılır?

1. Spotify uygulamasında, sağ üstteki ayarlar çarkına dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Oynatma’ya dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Ses seviyesi altında, Yüksek’e dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)


Spotify masaüstünde nasıl daha sesli hale getirilir

1. Spotify uygulamasında, sol üstteki üç noktayı tıklayın. Düzenle’nin üzerine gelin, ardından Tercihler’i tıklayın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Ses kalitesi bölümünde, Ses düzeyi’ni bulun, ardından açılır menüyü tıklayın ve Yüksek’i seçin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Ve işte karşınızda – artık Spotify’ı nasıl daha yüksek sesle yapacağınızı biliyorsunuz. Spotify’ı her şarkıya nasıl uyarlayacağınızı öğrenmek istiyorsanız, şimdi Spotify ekolayzırını nasıl kullanacağınızı okuduğunuzdan emin olun. Bir şarkı söylemeyi seviyorsanız, Spotify karaoke modunun nasıl kullanılacağına bakın. Ve bu şarkıları çevrimdışına almak istiyorsanız Spotify’dan nasıl şarkı indireceğinizi okuyun.

Bugünün en iyi Apple AirPods fırsatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.