Siri kısayolu kullanarak iPhone’dan su nasıl çıkarılır

Siri kısayolu kullanarak iPhone'dan su nasıl çıkarılır

Bir iPhone’dan nasıl su çıkarılacağını bilmenin gereksiz olduğunu düşünebilirsiniz. Ne de olsa, son yıllardaki en iyi telefonların çoğu bir dereceye kadar suya dayanıklılık sunuyor, yani Apple cihazınız beklenmedik bir düşüş yaşarsa korkacak çok az şeyiniz var. Elbette, telefonunuzu suya düşürmek bir zamanlar olduğu gibi bir felaket değildir, ancak telefonunuzun hoparlörleri gibi yerlerde nem kalabilir.

Neyse ki iPhone, hoparlörlerinden suyu boşaltmanın kolay bir yolunu sunuyor. Ve gerçekten ihtiyacınız olan tek şey, Apple’ın kısayollar uygulaması aracılığıyla üçüncü taraf bir çözüm.

Water Eject kısayolu, iPhone’unuzun hoparlörlerini suyun dışarı itilmesi için titreştiren bir frekansta ses üretir. Bu önemlidir, çünkü iPhone’unuz büyük olasılıkla suya dayanıklılık sunsa da (mevcut iPhone 13 modellerindeki IP68 derecesi, telefonunuzun 30 dakika boyunca 6 metreye kadar suya dayanabileceği anlamına gelir) bir smaçtan sonra yine de iPhone’unuzu silmeniz gerekir. Ve iPhone’un çeşitli bağlantı noktalarından kalan nemi almak o kadar kolay değil. Esasen, bu kısayol, herhangi bir smaç, damla veya suya dalıştan zarar görmeden kurtulmaya yardımcı olur.

Yalnızca mevcut iPhone’larda önceden yüklenmiş olarak gelen Kısayollar uygulamasına ihtiyacınız var (herhangi bir nedenle telefonunuzda yoksa, App Store’a gidin ve iOS 12 veya sonraki sürümleri çalıştıran herhangi bir cihazda çalışan Kısayolları indirin).

Kısayollar yerleştirildikten sonra, iPhone’unuzdaki suyu dışarı atan bir kısayol oluşturmak için yapmanız gereken tek şey burada.

Siri Kısayolu kullanarak iPhone’dan su nasıl çıkarılır

1. iPhone’unuzun tarayıcısında Kısayollar Galerisi’ne gidin ve Kısayol Al’a ve ardından sonraki ekranda Kısayol Ekle’ye dokunarak Suyu Çıkarma kısayolunu alın.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

2. Kısayollar başlayacak ve Suyu Çıkarma kısayolu, uygulamada kaydettiğiniz diğer kısayollara katılacak.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Buradan kısayolu üç yoldan biriyle etkinleştirebilirsiniz.

Kısayollar uygulamasını kullanarak Water Eject’i etkinleştirin

Water Eject kısayolunu etkinleştirmenin en belirgin yolu Kısayollar uygulamasını kullanmaktır.

1. Kısayol uygulamasını açın ve Su Çıkarma kısayoluna dokunun. Görünen menüden Su Çıkarmaya Başla’ya dokunun.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

2. Yaklaşık 15 saniye boyunca bir ton çalacaktır. Sonunda, suyun hoparlörünüzden atıldığını bildiren bir açılır mesaj görünecektir.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Siri sesli komutu kullanarak Su Çıkarmayı etkinleştirin

Kısayolları başlatma ve Su Çıkarma kısayolunu bulma zahmetinden kendinizi kurtarmak isterseniz, kısayolu sesinizin sesiyle de etkinleştirebilirsiniz.

1. iPhone’unuzda Hey Siri’yi kurduğunuzu varsayarsak, “Hey Siri, su çıkar” demeniz yeterlidir; Apple’ın dijital asistanı Su Çıkarma menüsünü getirecektir. Devam etmek için Su Çıkarmaya Başla’ya dokunun.

@tomsguide ♬ YOLU HİSSEDİN – Queens Road, Fabian Graetz

Daha fazla ipucu, tüyo ve gizli özellikler için TikTok’ta Tom’un Kılavuzunu takip ettiğinizden emin olun.

Ana ekran simgesini kullanarak Su Çıkarmayı etkinleştirin

Telefonunu çok fazla suya düşüren türden biri olduğunuzu varsayarak, kolay erişim için Suyu Çıkarma kısayolunu ana ekranınıza da koyabilirsiniz.

1. Su Çıkarma kısayolunun sağ üst köşesindeki üç düğmeden oluşan çizgiye dokunun; sonraki ekranda üç yatay çubuğa dokunun.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

2. Ayrıntılar sekmesi altında, Ana Ekrana Ekle’yi seçin ve ardından sonraki ekranda Ekle’ye dokunarak onaylayın.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

3. Su Çıkarma kısayolu şimdi ana ekranınızda bir simge olarak görünecektir. Kısayolu istediğiniz yere taşımak için iPhone ana ekranınızı düzenleyebilirsiniz.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

iPhone’unuzu hasardan korumak için kılıf satın almak gibi başka adımlar atabilirsiniz. Sadece kendi iPhone’unuza uyan bir tane satın aldığınızdan emin olun. Mevcut iPhone serisi için vaka özetlerimiz şunları içerir:

Bugünün en iyi Catalyst iPhone 13 Pro Case Vibe fırsatları


iPhone’unuzu korumaya yönelik daha fazla ipucu arıyorsanız, hırsızların çalınan bir iPhone’a erişmesini nasıl önleyeceğinizi neden okumayasınız? iPhone’unuz çevrenizdeki dünyadan korunduğunda, Apple’ın telefonundan daha fazlasını elde etmenize yardımcı olacak 17 gizli iPhone özelliğini denediğinizden emin olun. Ve bu hala yeterli değilse, bir iPhone ekranının PC’ye nasıl yansıtılacağı, iPhone’da ön kameranın nasıl yansıtılacağı ve iPhone’unuzun gizli etkileşimli hava durumu haritasına nasıl erişileceği ile ilgili kılavuzlarımıza göz atın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir