Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Flowerbed in garden
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Sıcak hava dalgasında hayatta kalacak 7 kuraklığa dayanıklı bitki

Sıcak hava dalgasında hayatta kalacak 7 kuraklığa dayanıklı bitki

Karargaht Karargaht - - 10 dk okuma süresi
2

Artan sıcaklıklarla birlikte bahçelerimiz de yoğun sıcaktan zarar görüyor. Ve arka bahçenizi dayanıklı, yazlık bitkilerle süslemek istiyorsanız, bir sıcak hava dalgasında hayatta kalmak için kuraklığa dayanıklı bitkilere ihtiyacınız olacak. Bu, özellikle bitki yetiştirmenin zor olabileceği güneybatı eyaletleri gibi kuru bölgelerde geçerlidir.

Sadece sıcak koşullarda gelişmekle kalmaz, aynı zamanda kuraklığa dayanıklı bitkiler daha sürdürülebilir olabilir. Bu türler daha az sulama gerektirdiğinden, su faturasını azaltmaya yardımcı olacak ve bu da bu yaz enerji faturalarınızı düşürmenize yardımcı olacaktır. Dahası, kurumuş veya solmuş bitkiler için eve gelme endişesi olmadan tatile gidebilirsiniz.

Neyse ki, kuru koşullarla iyi başa çıkabilen ve çok az su ile hayatta kalabilen birçok kendi kendine yeterli bitki var. Unutmayın, başlangıçta yeterli sulamaya ihtiyaçları olacak, ancak iyi bir kök sistemi kurduklarında az su gerektirecek ve nispeten az bakım gerektirecektir. Elbette, ekstra rehberlik için her zaman ayrı bitkiler için bakım talimatlarına bakın.

İşte bu yaz bahçenizi süsleyecek 7 kuraklığa dayanıklı bitki.

1. Lavanta

Lavanta bitkisi (Resim kaynağı: Shutterstock)

Lavanta, tüm yıl boyunca çiçek açan yaygın, kuraklığa dayanıklı bir bitkidir. Canlı, mavimsi-mor çiçekleri ve hoş kokulu aromasıyla tanınan bu çiçekler, doğal olarak kuru, kumlu topraklarda bulunur ve az su ile yaşayabilir. Toprağı ilk yıl boyunca nemli tutmanız tavsiye edilir, ancak tipik olarak, yalnızca ilk birkaç inç toprak kuruduğunda sulamanız gerekir. Bunu izlemek için bu kullanışlı XLUX Toprak Nemi Ölçer Tesis Su Monitörü (12$, (yeni sekmede açılır) Amazon (yeni sekmede açılır)) kullanabilirsiniz. Lavanta ayrıca sakinleştirici, rahatlatıcı özellikleriyle bilinir ve geceleri uyumanıza bile yardımcı olabilir.

2. Aloe

Aloe Vera yapraklarının yakından görünümü

Aloe Vera yapraklarının yakından görünümü (Resim kaynağı: Shutterstock)

Aloe bitkisi yüzlerce alt türden oluşur ve bir sıcak hava dalgasında hayatta kalmak için harika, kuraklığa dayanıklı bitkilerdir. Aloe, sıcak iklimlerde büyür ve büyür ve genellikle sadece iki haftada bir sulamaya ihtiyaç duyar. Biraz yağış aldıysanız, bu genellikle bir aloe bitkisinin sulama yapmadan gelişmesine yardımcı olmak için yeterlidir. Aynı durum, daha soğuk sıcaklıkların ve artan nemin yeterli olacağı kış ayları için de geçerlidir. Aloe ev bitkileri için, sulamadan önce saksıdaki toprağın tamamen kurumasını bekleyin ve iyi bir drenaj sağlayın.

3. Begonvil

Begonvil bitkisi

Begonvil bitkisi (Resim kaynağı: Shutterstock )

Canlı, fuşya rengiyle begonvil, yıl boyunca sıcak iklime sahip bölgelerde popüler bir çiçekli asmadır. Genellikle kağıt çiçek olarak adlandırılan Begonvil, ilk olarak Fransız Amiral Louis de Bougainville’in 1768 yolculuğu sırasında Brezilya’da keşfedildi ve onuruna seçildi. Bract adı verilen modifiye edilmiş yaprakları, onu 100 ° F’nin üzerindeki sıcaklıklarla iyi başa çıkabilen sıcağı seven bir bitki yapar, ancak sıcaklıklar 60 ° F’nin üzerinde kaldığı sürece büyür. Hepsinden iyisi, bunlar sadece her üç veya üç ayda bir sulama gerektirir. dört hafta.

4. Mine çiçeği

mine çiçeği bitkisi

Verbena bitkisi (Resim kaynağı: Shutterstock)

Bu küçük, mor çiçek kümeleri, sıcağı seven başka bir bitkidir ve yere hızla yayılma eğilimindedir. Verbena, günde en az altı saat doğrudan güneş ışığı ile tam güneşte iyi gelişir. Ek olarak, her hafta sadece bir inç kadar suya ihtiyaç duyarlar, bu da bakımlarını kolaylaştırır. Arka bahçenize renk katmak ve kelebekleri çekmek için 200’den fazla mineçiçeği çeşidi arasından seçim yapabilirsiniz.

5. Koni Çiçeği (Ekinezya)

Koni çiçekleri

Coneflowers (Resim kaynağı: Shutterstock)

Güzel koni çiçeği veya ekinezya, ısıya ve yüksek neme dayanabilir, bu da onu hem kuraklık hem de nemli ortamlarda ideal hale getirir. Bunlar kuru, iyi drene edilmiş toprakta iyi gelişme eğilimindedir, bu nedenle aşırı sulamadan ve ek gübreden kaçının. Dahası, parlak renkli çiçekler, ilk dona kadar sürebilen uzun çiçeklenme dönemleri ile az bakım gerektirir. Koni çiçeği, süs çiçek aranjmanları için mükemmel kurutulmuş veya kesme çiçekler de yapabilir. Hepsinden iyisi, koni çiçekleri tozlayıcılar için çok çekicidir, bu nedenle çok sayıda arı, kelebek ve kuş çekme eğilimindedir.

6. Evren

Pembe kozmos çiçeği

Pembe kozmos çiçeği (Resim kaynağı: Shutterstock)

Kozmos, doğrudan güneş ışığında ve 60 ° F’nin üzerindeki sıcaklıklarda iyi başa çıkabilen, sıcağı seven başka bir bitkidir. Kozmos tohumları sıcak topraklarda ve kuru yaz sıcaklıklarında daha hızlı filizlendiğinden, yaz veya ilkbaharda tohumdan kozmos ekebilirsiniz. Çimlenmek için suya ihtiyaçları vardır, ancak kuru toprak koşullarında geliştiklerinden sadece yapraklar solmaya başladığında suya ihtiyaç duyarlar. Kozmosun anlamı, güzel anlamına gelen Yunanca ‘kosmos’ kelimesinden gelir ve bu parlak renkli çiçek açan çiçekler, 18 ila 60 inç arasında herhangi bir yerde büyüyebilir.

7. kadife çiçeği

Turuncu kadife çiçeği

Turuncu kadife çiçeği (Resim kaynağı: Shutterstock)

Bu canlı çiçekler doğrudan güneş ışığını tercih eder ve sıcaklık dalgalanmalarıyla iyi başa çıkar. Marigoldlar genellikle az bakım gerektirir ve sadece haftada bir kez sulama gerektirir. Suda çok uzun süre kalırsa kök sistemleri başarısız olacağından, toprağın sulama arasında tamamen kurumasına izin vermeyi unutmayın. Sıcak, sarı tonları ile kadife çiçeği, ayçiçeği ailesinin bir üyesidir ve sonbaharda çiçek açarak donuk bir bahçeyi aydınlatabilir.

Kuraklığa dayanıklı bitkileri ne sıklıkla sulamalısınız?

Bitkileri açık havada sulama kabı ile sulamak

Bitkileri sulama kabıyla açık havada sulamak (Resim kaynağı: Shutterstock)

Uzmanlara göre bu tür bitkiler her 7-10 günde bir iyice sulanmalıdır. Her seferinde derin bir sulama yapmanız (8 inç’e kadar sulama) ve sulamalar arasında toprağı tamamen kurumaya bırakmanız önerilir. Bitki uzun süre çok fazla suda kalırsa, bu bitkinin çürümesine veya kök sistemini öldürmesine neden olabilir.


Sulu meyvelere nasıl bakılacağına ve sukulentlerin nasıl yeniden yerleştirileceğine dair kılavuzlarımıza göz atın. Ayrıca hava bitkilerinin bakımını da ele alıyoruz. Ayrıca, çimleriniz sıcak hava dalgasından dolayı kahverengi ve kuruysa, kesinlikle ölü çimleri nasıl canlandıracağınızı ve tekrar yeşil hale getireceğinizi bilmeniz gerekir. Ve kurumuş çimlerinizi canlandırdıktan sonra, bu yedi yaygın çim bakımı hatasından hiçbirini yapmadığınızdan emin olun ve uzmanlara göre çimlerinizi sulamak için en iyi zamanı kontrol edin.

Solmakta olan favori bitkileriniz varsa, ölmekte olan bir bitkinin nasıl kurtarılacağına dair en iyi ipuçlarımıza göz atın.

Bugünün en iyi Sulama Tenekeleri fırsatları

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir