Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

PS5'in gizli web tarayıcısına nasıl erişilir
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. PS5’in gizli web tarayıcısına nasıl erişilir?

PS5’in gizli web tarayıcısına nasıl erişilir?

Karargaht Karargaht - - 4 dk okuma süresi
2

PS5, öncekinden daha fazla özellik sunsa da, PS4’te bulunan bir işlev, PS5’in dışında bırakılmış gibi görünüyordu: bir web tarayıcısı.

Eh, en azından biz öyle düşündük. Sony’nin en yeni konsolunun aslında bir web tarayıcısına sahip olduğu ortaya çıktı, ancak buna erişmek kolay bir süreç değil.

Başlangıçta Arstechinca tarafından tespit edilen, aslında PS5’te bulunan bir “gizli web tarama arayüzü” var. Özelliğin PS4’te nadiren kullanıldığı için PS5’te kendi özel uygulamasının verilmediğini varsayıyoruz. Ancak, konsollarında bir tarayıcıya erişmek isteyen PS5 kullanıcıları artık bu geçici çözümle bunu yapabilir.

PS5’in web tarayıcısının tam olarak işlevsel olmadığını belirtmek önemlidir. Açıkça Sony’nin kullanıcıların erişmesini amaçladığı bir özellik değil, bu nedenle oldukça ağır kısıtlamaları ve bir takım tuhaflıkları var.

Tarayıcı, esas olarak metin olan siteleri yüklemekte oldukça iyidir, ancak resimler, videolar ve sesle mücadele eder. Ayrıca, Twitter web’de gezinme deneyiminin omurgası olarak kullanıldığından, ona erişmek için bir Twitter hesabına ihtiyacınız var. Diğer siteleri ziyaret etmek için, onlara önce bir bağlantı veya gömülü tweet aracılığıyla Twitter üzerinden erişmeniz gerekir.

YouTube izlemek veya Spotify dinlemek istiyorsanız, en iyi kullanıcı deneyimi için PS5’e özel uygulamaları indirmenizi şiddetle öneririz. Bu gizli web tarayıcısını kullanmak, sınırlı özellikleri ve kötü kullanıcı deneyimi göz önüne alındığında, gerçekten daha çok bir yeniliktir.

Tabii ki, gizli bir tarayıcıya erişim yeteneği, Sony’nin gelecekte tam bir tarayıcı sunmayı planladığının bir göstergesi olabilir. Ancak o zamana kadar bekleyemezseniz, PS5’in gizli web tarayıcısına nasıl erişeceğinize dair kılavuzumuz burada.

PS5’in gizli web tarayıcısına nasıl erişilir?

1. PS5 ana ekranından Ayarlar’a gidin.

(Resim kaynağı: Sony)

2. Sistem ayarlarına girdikten sonra, Kullanıcılar ve Hesaplar’a gidin. Şimdi alt menüden Diğer Hizmetlerle Bağlantı’yı seçin ve Twitter’ı ve ardından Hesabı Bağla’yı tıklayın.

PS5 gizli web tarayıcısına nasıl erişilir

(Resim kaynağı: Sony)

3. Twitter hesap ayrıntılarınızı girmenizi isteyen bir açılır pencere belirecektir. Bunu yapmak yerine sol üst köşedeki Twitter simgesine tıklayın.

PS5 gizli web tarayıcısına nasıl erişilir

(Resim kaynağı: Sony)

4. Standart Twitter giriş sayfasına yönlendirileceksiniz. Herhangi bir geleneksel web tarayıcısında yaptığınız gibi hesap ayrıntılarınızı girin.

PS5 gizli web tarayıcısına nasıl erişilir

(Resim kaynağı: Sony)

5. Twitter ana ekranınıza yönlendirileceksiniz ve buradan YouTube, Reddit ve hatta Tom’s Guide gibi harici sitelere erişebilirsiniz.

PS5 gizli web tarayıcısına nasıl erişilir

(Resim kaynağı: Sony)

6. Belirli bir web sitesini ziyaret etmek istiyorsanız, ona bağlantı içeren bir tweet veya hesap bulmanız gerekir. Bunu yapmanın en kolay yolu genellikle sitenin resmi Twitter hesabıdır (varsa).

PS5 gizli web tarayıcısına nasıl erişilir

(Resim kaynağı: Sony)

Artık PS5’in gizli web tarayıcısına nasıl erişeceğinizi bildiğinize göre, PS5 DualSense mikrofonunun nasıl kapatılacağına veya PS5 ödül videolarının nasıl devre dışı bırakılacağına bir göz atmak isteyebilirsiniz. Ve parlak yeni PS5’inizi yeni aldıysanız, herkesin bilmesi gereken 10 PS5 ipucuna bir göz atın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir