Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Pırlanta yüzük nasıl temizlenir ve ışıltılı tutulur
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Pırlanta yüzük nasıl temizlenir ve ışıltılı tutulur? 2022

Pırlanta yüzük nasıl temizlenir ve ışıltılı tutulur? 2022

Karargaht Karargaht - - 5 dk okuma süresi
2

Pırlanta yüzükler, özellikle ışıkta parıldadıklarında zamansız ve güzeldir.

Ancak bir kez parlak parlaklıklarını kaybetmeye başladıklarında, bir pırlanta yüzüğü nasıl temizleyeceğinizi ve ışıltılı tutacağınızı bilmeniz gerekir. Bir alyans veya nişan yüzüğü olsun, bunlar sürekli aşınma nedeniyle yüzüğün üzerinde ve çevresinde biriken günlük kir ve yağlara eğilimlidir.

Mücevherlerin nasıl temizleneceğini öğrenmeye benzer şekilde, bir nişan yüzüğünün nasıl temizleneceğini bilmek, parlaklığının bir kısmını alabilecek toz, kir ve su kalıntılarından kurtulacaktır. Dahası, kirli halkalar, düzgün temizlenmediği takdirde ciltte tahrişe neden olabilecek bakterilerin üreme alanıdır.

İlk düşünce profesyonel bir kuyumcuyu ziyaret etmek olsa da (bir ücret karşılığında), pırlanta yüzüğünüzü evde nasıl temizleyeceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz. Dahası, tek ihtiyacınız olan basit, ev yapımı bir çözüm.

Yani, blingi geri getirmek istiyorsanız, işte evde bir pırlanta yüzüğü nasıl temizleyeceğiniz.

Pırlanta yüzük nasıl temizlenir

Neye ihtiyacın olacak

bir kase ılık su

Bulaşık sabunu

Temiz diş fırçası veya yumuşak kıllı fırça

Yumuşak kumaş

1. Sabunlu bir solüsyon yapın — Önce küçük bir kaseyi ılık suyla doldurun ve içine birkaç damla bulaşık deterjanı ekleyin. Elinizde bulaşık sabunu yoksa, bir alternatif yağsız vücut yıkamadır, ancak asla nemlendirici ürünler kullanmayın. Bunlar, halka üzerinde kaygan bir film bırakacaktır (bu, temizleme amacını ortadan kaldırır!).

Yüzükler için sabunlu solüsyon (Resim kaynağı: Shutterstock)

2. Islanmaya bırakın — Nişan yüzüğünü 20-40 dakika bekletin. Bu, sabunlu solüsyonun halkadaki kiri ve yağlı kalıntıları çıkarmak için iyi çalışmasına izin verecektir.

Yüzükler için sabunlu solüsyon

(Resim kaynağı: Shutterstock)

3. Nazikçe ovarak temizleyin — Ilık, akan su altında durulamadan önce elmas taşı ve halkanın içini nazikçe ovalamak için temiz, yumuşak bir diş fırçası alın.

Diş fırçası temizleme pırlanta yüzük

Diş fırçası temizleme pırlanta yüzük (Resim kaynağı: Shutterstock)

4. Bezle kurulayın — Elmas yüzüğü yumuşak bir bezle hafifçe kurulayın ve havada kurumaya bırakın. Metali çizebilecekleri için asla kağıt havlu kullanmayın.

Elmas yüzüğü bezle kurutmak

Elmas yüzüğü bezle kurutmak (Resim kaynağı: Shutterstock)

Pırlanta yüzüğünüzü ne zaman profesyonelce temizletiyorsunuz?

Elmas yüzük

Pırlanta yüzük (Resim kaynağı: Shutterstock)

Pırlanta taşınız gevşekse veya herhangi bir şekilde hasar görmüşse, her zaman profesyonel bir mücevher temizleyicisine götürün. Evde temizlik yaparak daha fazla zarar görme riskini almak istemezsiniz. Yüzüğünüz prestijli bir kuyumcudan geldiyse, ömür boyu ücretsiz hizmet olarak profesyonel temizlik hizmetleri sunup sunmadıklarını kontrol etmeye değer.

Her durumda, pırlanta yüzüğünüzü satın aldığınız yerde temizlemeniz en iyisidir, çünkü kuyumcular size özel yüzüğü, malzemeyi, yapıyı ve bakım kılavuzunu anlayacaktır.

Pırlanta yüzüğümü ne sıklıkla temizlemeliyim?

Halkalar günlük yağ ve kir birikmesine maruz kaldığından, haftada bir kez temizlemek en iyisidir. Ancak yılda iki kez kuyumcuda profesyonel temizlik yapılması önerilir.

Pırlanta yüzük temizlemek için ne kullanılmamalıdır?

Evde bir pırlanta yüzüğü temizlemek için asla kullanmamanız gereken ev eşyaları var. Elmas yüzüğü temizlemek için diş macunu, çamaşır suyu, klor veya aseton gibi aşındırıcı temizleyiciler asla kullanılmamalıdır. Bu maddeler yüzeyi çizebilir/aşınabilir veya halkanın kaplamasında renk bozulmasına neden olabilir.

Ayrıca zarar görmemesi için çamaşır suyuyla asla temizlememeniz gereken 7 şeye de göz atmak isteyebilirsiniz.


Metalinizin yeniden parlamasını sağlamak için daha fazla ipucu için, gümüşü nasıl temizleyeceğinizi ve paslanmaz çeliğe zarar vermeden nasıl temizleyeceğinizi de okumak isteyebilirsiniz.

Ayrıca, bahar temizliği ipuçları için evinizin her odasını nasıl temizleyeceğinizi öğrenirken, sirke ile koku yapmadan nasıl temizleyeceğinizi de kontrol ettiğinizden emin olun.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir