Photoshop’ta gölge nasıl eklenir

The Adobe Photoshop logo being edited in Adobe photoshop

Photoshop’ta nasıl alt gölge ekleyeceğinizi merak ediyorsanız, kesinlikle ilk değilsiniz. Adobe Photoshop kuşkusuz en iyi fotoğraf düzenleme yazılımı uygulamalarından biridir, ancak yeni kullanıcılar için çok çeşitli özellikleri ve düğmeleri biraz göz korkutucu olabilir. Endişelenmeyin, çünkü yolunuzu öğrenmenize yardımcı olmak için buradayız.

Photoshop’ta alt gölge eklemek, ekrandaki bir öğeyi vurgulamanın, onu arka plan öğelerinden ayırmanın ve üç boyutlu görünüm oluşturmanın basit ama çok etkili bir yoludur. Hem metin hem de resimler üzerinde harika çalışıyor ve nasıl bir tane ekleyeceğinizi öğrendikten sonra, sürekli olarak alt gölgeler kullanacaksınız.

Lafı daha fazla uzatmadan, Adobe Photoshop’ta nasıl alt gölge ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.


Photoshop’ta gölge nasıl eklenir

Gölge eklemek istediğiniz katmanı seçin Sağ alttaki fx düğmesine tıklayın.

Her adım için daha ayrıntılı talimatları görmek için okumaya devam edin.


Başlamadan önce, bir öğenin çevresinde arka plan veya kenarlık gibi boşluk olmadığı sürece alt gölge görmeyeceğinizi belirtmekte fayda var. Bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, önce Photoshop’ta nasıl arka plan ekleyeceğinizi kontrol edin.

1. Sağ alttaki katman kutusunda, gölge eklemek istediğiniz katmanı seçin. Sağ alt köşede, hemen altındaki fx düğmesini arayın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. fx düğmesine tıklayın ve Alt Gölge’yi seçin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Aydınlatma açısı, gölgenin opaklığı ve boyutu dahil olmak üzere alt gölgenin parametrelerini ayarlayın. Gölgenin görüntünüzde nasıl göründüğünü kontrol etmek için Katman Stili açılır penceresini yoldan çekebilirsiniz. Mutlu olduğunuzda Tamam’ı tıklayın. Geri dönüp tekrar düzenlemek için, sağ alttaki katman kutusunun içinde, katmanınızın altındaki Alt Gölge sekmesine çift tıklamanız yeterlidir.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Oldukça basit, değil mi? Artık Photoshop kullanma yolunda ilerlediğinize göre, diğer resim düzenleme eğitimlerimizi okumak isteyebilirsiniz. iPhone’da görüntülerin nasıl düzenleneceğine, iPhone’da bir fotoğrafın arka planının nasıl bulanıklaştırılacağına ve iPhone’da bir görüntünün meta verilerinin nasıl düzenleneceğine ilişkin kılavuzlarımıza göz atarak başlamaya ne dersiniz?

Bugünün en iyi Aynasız Kamera fırsatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.