PayPal mal ve hizmetleri nedir?

PayPal mal ve hizmetleri nedir?

PayPal’da ödeme yaparsanız, site uygun korumaları sunabilmesi için yaptığınız işlemin türünü bilmek ister. Kısacası, PayPal’ın ‘mal ve hizmetleri’ ve ‘arkadaşlar ve aile’ seçenekleri arasında seçim yapmanız gerekiyor.

İsimlerinden de anlaşılacağı gibi, ikisi farklı şeyler içindir. PayPal arkadaşları ve ailesi, birbirine güvenen ve maliyetleri minimumda tutan tanıdık kişiler için olsa da, ‘mallar ve hizmetler’ bir işletmeden satın alanlar veya çevrimiçi bir pazar aracılığıyla bir şeyler satan tamamen yabancılar içindir.

Teknik olarak, güvenmediğiniz kişiler için arkadaşlarınızı ve ailenizi kullanmanızı engelleyen hiçbir şey olmasa da (şartlar ve koşullar yasaklasa bile (yeni sekmede açılır)), bunu yapmamanız için iyi bir neden var. Ancak buna geçmeden önce, PayPal ürünlerini ve hizmetlerini nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

PayPal mal ve hizmetlerini nasıl kullanırım?

Adımlar, sondan bir önceki adımda yatan ikisi arasındaki tek farkla, ödediğiniz kişiye oldukça benzer.

1. PayPal hesabınıza giriş yapın.

2. Ekranın üst kısmındaki gezinme çubuğunda “Gönder ve Talep Et”e tıklayın.

3. Para gönderdiğiniz kişinin telefon numarasını, kişi adını veya e-posta adresini girin veya hesabınıza zaten bağlı olan bir kişiyi seçin.

(Resim kaynağı: PayPal)

4. Ödeme tutarını girin ve isterseniz bir not ekleyin. Ardından Devam’a basın.

Bir arkadaşınıza veya aile üyesine göndermek için PayPal seçeneklerini gösteren bir ekran görüntüsü

(Resim kaynağı: PayPal)

5. Beliren açılır pencerede “Bir öğe veya hizmet için ödeme” öğesini seçin.

Öğeler ve hizmetler seçeneğinin vurgulandığını gösteren PayPal'dan bir ekran görüntüsü

(Resim kaynağı: PayPal)

6. Paranın nereden geldiğini seçin. Ayrıntıları kontrol edin, ardından her şeyin yolunda olduğundan emin olduğunuzda, paranızı göndermek için gönder’e basın.

PayPal ürün ve hizmetlerini kullanmanın maliyeti nedir?

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki işlemler için arkadaşlar ve aile ödemeleri genellikle ücretsiz olsa da, mal ve hizmet transferleri, işlemi alan kişinin kabul ettikleri paranın bir yüzdesini ödemesini gerektirir.

Para almak için ödeyeceğiniz işyeri ücretlerinin güncel ayrıntılarını burada bulabilirsiniz (yeni sekmede açılır), ancak yurtiçi işlemler için bu yazı yazılırken %1,2 ile %2,9 arasında artı sabit bir ücrettir. 30c. Uluslararası işlemler, AEA üyeleri için ek %1,29 ve diğer tüm pazarlar için %1,99 oranında ek gelir elde eder, bu nedenle pahalı olabilir.

Pazar yeri anlaşmaları için PayPal ürün ve hizmetlerini kullanmam gerekir mi?

Teknik olarak, Facebook Marketplace veya Craigslist’ten satın alınan bir şey için ödeme yapmak için ‘arkadaşlarınızı ve ailenizi’ kullanabilirsiniz, ancak bu hem PayPal’ın kullanım koşullarına aykırıdır hem de kendi başına çok iyi bir fikir değildir.

Çoğu durumda yurt içi işlemler için ödenen ücretleri sıfıra indirecek olsa da, arkadaşlarınızı ve ailenizi kullanmak, birbirini tanıyan ve güvenen iki taraf tarafından kullanılmak üzere tasarlandığından PayPal Satın Alma Koruması (yeni sekmede açılır) almadığınız anlamına gelir. .

Bu nedenle, bir satıcı sizden ‘arkadaşlarınızı ve ailenizi’ kullanmanızı isterse, size indirim teklif etseler bile cazip olmamalısınız: Eğer dolandırılırsanız, paranızı geri almak için hiçbir başvurunuz olmaz. Bunu bir kırmızı bayrak olarak kabul edin ve kımıldamaya hazır değillerse başka bir yere bakın.

PayPal’da yeni misiniz? PayPal hesabını nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bugünün en iyi Dizüstü Bilgisayar fırsatları

https://t.myvisualiq.net/impression_pixel?r=hawk-cache&et=i&ago=212&ao=803&aca=123513&si=1943169&ci=234568&pi=356748&ad=-4&advt=1943169&chnl=-4&vndr=1481&sz=8336&u=Encrypted3169 i

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir