PayPal hesabı nasıl kurulur

PayPal hesabı nasıl kurulur

Online ödeme yapmak veya para transferi yapmak istiyorsanız PayPal hesabının nasıl kurulacağını bilmekte fayda var. En popüler çevrimiçi ödeme sistemlerinden biri olan PayPal, finansal bilgilerinizi paylaşmak zorunda kalmadan arkadaşlarınız, aileniz ve iş ortaklarınız arasında para göndermenize olanak tanır. Ayrıca öğeler için ödeme yapmanızı sağlar.

PayPal’a bir banka hesabı veya kredi kartı bağlamanız gerekse de, bilgiler güvende olması için şifrelenir. Hizmeti kullanarak çevrimiçi bir ürün satın aldığınızda, işlemi gerçekleştirmek için yalnızca PayPal’da oturum açmanız gerekir. Çevrimiçi mağaza, kart ayrıntılarınızı, CCV numaranızı veya banka hesap bilgilerinizi asla göremez.

PayPal, bir güvenlik katmanı eklemenin yanı sıra ek gönül rahatlığı da sunar. Alıcı koruma önlemleri vardır, bunlar gelmezse ürünlerin maliyetini iade eder ve sizi dolandırıcılığa karşı korur. Ayrıca ödemeleri dağıtmanızı sağlar.

Bazı ücretler söz konusudur, ancak bu esas olarak bir işle uğraşıyorsanız. Arkadaşlarınız ve aileniz arasında ücretsiz olarak para gönderilebilir. Ayrıca PayPal’dan banka hesabınıza para aktarabilirsiniz. Bilgisayarınızdaki bir web tarayıcısı aracılığıyla PayPal hesabının nasıl kurulacağına ilişkin adım adım talimatları burada bulabilirsiniz.

Bir tarayıcıda PayPal hesabı nasıl kurulur

1. PayPal’ın hesap seçimi (yeni sekmede açılır) sayfasına gidin ve İşletme Hesabının Kişisel Hesabının yanındaki düğmeyi tıklayarak kurmak istediğiniz hesap türünü seçin. Ardından İleri’ye tıklayın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Ülkenizi veya bölgenizi seçmek için açılır menüyü kullanarak nerede yaşadığınızı belirtin. Tekrar İleri’ye tıklayın.

PayPal kurulum sürecini gösteren bir ekran görüntüsü.  Bu ekran ülke seçim seçeneklerini gösterir

(Resim kaynağı: Paypal)

3. Şimdi cep telefonu numaranızı yazın. Bu numara bir onay metni almak için kullanılacak ve hesabınıza bağlanacak, bu yüzden doğru girdiğinizden emin olun.

PayPal kurulum sürecini gösteren bir ekran görüntüsü.  Bu ekran cep telefonu numarası diyaloğunu gösterir

(Resim kaynağı: Paypal)

4. PayPal’dan cep telefonunuza bir metin geldiğinde, onay kodunu kutulara girin. Henüz bir kod almadıysanız, Kodu Tekrar Gönder’e tıklayın.

PayPal kurulum sürecini gösteren bir ekran görüntüsü.  Bu ekran, cep telefonu numarası onay kodunu gösterir.

(Resim kaynağı: Paypal)

5. Şimdi profilinizi ayarlamanız gerekiyor. E-posta adresinizi ve yasal adınızı girin. Ayrıca bir şifre oluşturmanız gerekir. Oturumunuzun açık kalmasını isteyip istemediğinizi belirtin ve İleri’ye tıklayın.

PayPal kurulum sürecini gösteren bir ekran görüntüsü.  Bu ekran, kullanıcı profili ekranını gösterir.

(Resim kaynağı: Paypal)

6. Şimdi bir adres eklemeniz gerekiyor. Sokak adresinizi – faturalarınıza karşılık gelen – girin ve nerede yaşadığınızı öneriler listesinden bulabilirsiniz. Aksi takdirde, kutuların her birini manuel olarak doldurun ve en az 18 yaşında olduğunuzu onaylayın. Kabul Et ve Devam Et’i tıklayın.

PayPal kurulum sürecini gösteren bir ekran görüntüsü.  Bu ekran adres seçeneklerini gösterir.

(Resim kaynağı: Paypal)

7. Hesabınıza bir banka kartı veya kredi kartı eklemeniz istenecektir. Bir web sitesinden bir ürün satın almak istiyorsanız Başlayın’a tıklayın veya arkadaşlarınıza veya ailenize para gönderecekseniz Şimdi Dene’ye tıklayın. Emin Değil misiniz? seçeneğine de tıklayabilirsiniz. Daha sonra kullanmak için kart ekleyin. Her üç durumda da aynı sayfaya yönlendirileceksiniz.

PayPal kurulum sürecini gösteren bir ekran görüntüsü.  Bu ekran, Başlayın ve Para Gönder seçeneklerini gösterir.

(Resim kaynağı: Paypal)

8. Ve işte bu. Banka veya kredi numaranızı ekleyin ve kart türünü seçin. Şimdi son kullanma tarihini, güvenlik kodunu ve fatura adresini yazın. Bu alanları doğru bir şekilde doldurduğunuzda, Bağlantı Kartı’na tıklayın.

PayPal hesabınızı banka hesabınıza bağlamayı tercih ederseniz, bunun yerine A bankasını bağla’yı tıklayın ve gerekli bilgileri doldurun.

PayPal kurulum sürecini gösteren bir ekran görüntüsü.  Bu ekran, bir kartın nasıl ekleneceğini gösterir

(Resim kaynağı: Paypal)

9. Yeni hesabınızla herhangi bir şey yapmadan önce PayPal panosunu keşfetmek iyi bir fikirdir. paypal.com’a her gittiğinizde ve oturum açtığınızda kontrol paneline ulaşacaksınız.

Sayfanın üst kısmındaki Bildirimler simgesini tıkladığınızda tamamlamanız gereken tüm işlemleri göreceksiniz. Tipik olarak, daha önce yapmadıysanız, yeni hesaplar için bir kredi kartı bağlamanız istenir.

PayPal kurulum sürecini gösteren bir ekran görüntüsü.  Bu ekran bildirimler menüsünü gösterir

(Resim kaynağı: Paypal)

PayPal işletme hesabı nasıl oluşturulur

PayPal işletme hesabı oluşturma süreci, kişisel hesaba benzer. Bununla birlikte, işletmenizin ayrıntılarını vermeniz ve işveren kimlik numaranızı veya tek mal sahibi iseniz sosyal güvenlik numaranızı girmeniz gerekecektir. Ayrıca doğrulama amacıyla doğum tarihiniz gibi kişisel bilgileri de girmeniz gerekir.

Bu aşamada, PayPal arkadaşlarının ve ailesinin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını bilmek de önemlidir.

PayPal hesabınızı oluşturmayı bitirdikten sonra, paranızı neye harcayacağınıza dair bazı fikirler isteyebilirsiniz – bu durumda, En İyi Amazon indirimlerimize, En İyi Satın Alma fırsatlarımıza ve indirimlerimize, En ucuz TV fırsatlarımıza ve En iyi Apple fırsatlarımıza gidin. esin.

Günün en iyi TomsGuide fırsatları

https://t.myvisualiq.net/impression_pixel?r=hawk-cache&et=i&ago=212&ao=803&aca=123513&si=1943169&ci=234568&pi=356748&ad=-4&advt=1943169&chnl=-4&vndr=1481&sz=8336&u=Encrypted3169 i

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir