PayPal arkadaşlarınız ve aileniz — nasıl çalışır?

PayPal arkadaşlarınız ve aileniz — nasıl çalışır?

PayPal’da ödeme yaptığınızda size iki seçenek sunulur: ‘arkadaşlar ve aile’ ve ‘mal veya hizmet’.

PayPal için adil olmak gerekirse, marka bilinci oldukça açıklayıcı. İyi tanıdığınız birine gayri resmi olarak ödeme yapıyorsanız, ‘arkadaşlar ve aile’ istersiniz. Bilinmeyen birinden (bir şirket veya seçtiğiniz pazardaki rastgele bir satıcı) bir şey satın alıyorsanız, ‘mal ve hizmetler’ istersiniz.

İki seçenek farklı ücretler taşır ve kimin ödediğini değiştirir. Bu nedenle, bir ticari işlemi tamamlamak için bir arkadaş ve aile ödemesi kullanmaya cazip gelebilirsiniz. Bunu yapmamanız için çok iyi bir neden var, buna birazdan değineceğiz. Ama önce, bazı arka plan bilgileri.

PayPal arkadaşlarımı ve ailemi nasıl kullanırım?

PayPal arkadaşlarınızı ve ailenizi kullanmak oldukça basittir.

1. PayPal hesabınıza giriş yapın.

2. Ekranın üst kısmındaki gezinme çubuğunda “Gönder ve Talep Et”e tıklayın.

3. Para gönderdiğiniz kişinin telefon numarasını, kişi adını veya e-posta adresini girin veya hesabınıza zaten bağlı olan bir kişiyi seçin.

(Resim kaynağı: PayPal)

4. Ödeme tutarını girin ve isterseniz bir not ekleyin. Ardından Devam’a basın.

Bir arkadaşınıza veya aile üyesine göndermek için PayPal seçeneklerini gösteren bir ekran görüntüsü

(Resim kaynağı: PayPal)

5. Açılır kutuda “Bir arkadaşa gönderiyor”u seçin.

Bir arkadaşınıza veya aile üyesine göndermek için PayPal seçeneklerini gösteren bir ekran görüntüsü

(Resim kaynağı: PayPal)

6. Şimdi, ödeme yapmak için bir banka hesabı seçmeniz istenebilir. Son olarak, gönder’e basmadan ve paranızı yolda göndermeden önce tüm ayrıntıların doğruluğunu kontrol etmek için son bir şansınız olacak.

PayPal arkadaş ve aile ödemesi göndermenin maliyeti nedir?

Amerika Birleşik Devletleri’nde (veya Birleşik Krallık’ta), doğrudan PayPal bakiyenizden veya banka hesabınızdan ödeme yaptığınız sürece, arkadaşlarınız ve aileniz arasındaki kişisel ödemeler PayPal üzerinden ücretsizdir. Banka veya kredi kartı ile ödeme yapıyorsanız, burada açıklanan “küçük bir ücret” vardır (yeni sekmede açılır).

Bununla birlikte, arkadaşlar ve aile arasındaki uluslararası ödemelerin ek bir ücreti vardır. Göndericiden tahsil edilir ve maksimum 4.99$’a kadar gönderilen miktarın %5’i kadar gelir.

Yabancılardan bir şeyler satın almak için bir PayPal arkadaş ve aile ödemesi kullanabilir misiniz?

Evet, ama gerçekten, gerçekten yapmamalısınız – ve sadece PayPal’ın kullanıcı sözleşmesine aykırı olduğu için değil (yeni sekmede açılır).

Ücretin olmaması, satıcıların ‘mal ve hizmetler’ yerine kullanmasını cazip bir seçenek haline getirir ve kabul ederseniz, kararlaştırılan tutarda indirim teklif edilebilir. Teoride kulağa harika geliyor. Siz daha az ödersiniz ve satıcı daha fazlasını alır – hoşlanmayacak ne var?

Pekala, dolandırıcılar, PayPal ile dolandırıcılık iddiası açmak için hiçbir yolunuz olmayacağını bilerek parayı alıp kaçmak için bu yaklaşımı kullanabilirler. Birinin oturumunu arkadaş veya aile üyesi olarak kapatırsanız, PayPal neden bu kişi için kefil olursunuz ve bu nedenle ekstra koruma hakkınız olmaz.

‘Mal ve hizmetler’ ödemeleri PayPal Satın Alma Koruması kapsamındadır (yeni sekmede açılır). Arkadaşlar ve aile ödemeleri değildir. Sizden ‘arkadaşlarınızı ve ailenizi’ kullanmanızı isteyen bir satıcı (biraz kurnazca da olsa) sadece birkaç dolar biriktirmeye çalışıyor olsa da, bu riske değmez: bunu bir kırmızı bayrak olarak kabul edin ve kullanmakta ısrar edin. mal ve hizmetlerin seçeneği veya yapacak başka birini bulun.

PayPal hakkında daha fazla bilgi için nasıl PayPal hesabı oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuza bakın.

Bugünün en iyi dizüstü bilgisayar fırsatları – stok her 30 dakikada bir kontrol edilir:

https://t.myvisualiq.net/impression_pixel?r=hawk-cache&et=i&ago=212&ao=803&aca=123513&si=1943169&ci=234568&pi=356748&ad=-4&advt=1943169&chnl=-4&vndr=1481&sz=8336&u=Encrypted3169 i

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir