Oculus lensleri hızlı ve güvenli bir şekilde nasıl temizlenir

Oculus lensleri hızlı ve güvenli bir şekilde nasıl temizlenir

Bir Oculus Quest 2’ye sahipseniz, Oculus lenslerini nasıl temizleyeceğinizi merak etmişsinizdir. Ne kadar dikkatli olursanız olun, en iyi VR başlığının lensleri, en iyi Oculus Quest 2 oyunlarından bazılarını oynadıktan sonra kaçınılmaz olarak parmak izleri ve lekelerle sonuçlanacak. Bu noktada bir şeyler yapılması gerekiyor çünkü tüm deneyim bulanık görme yüzünden mahvoluyor.

Panik yapma. Burada, ihtiyacınız olan eşyalardan en iyi yöntemlere kadar temizlik sürecinde size rehberlik edeceğiz. Oculus lenslerini temizlemek gerçekten daha kolay olamazdı ve yapması saniyeler alıyor, bu yüzden yapmamak için hiçbir neden yok. Oculus lenslerini nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Oculus lensleri nasıl temizlenir

neye ihtiyacın olacak

Optik lens mikrofiber bez

İster Oculus Rift başlığına ister Quest’e sahip olun, bu yöntem her iki lens seti için de geçerlidir.

Oculus (yeni sekmede açılır) (veya Meta), lensleri temizlemenin en iyi yönteminin kuru bir optik lens mikrofiber bezi kullanmak olduğunu belirtir. İşte bu, kulaklığa zarar verebileceği ve garantinizi geçersiz kılabileceği için sıvı veya herhangi bir kimyasal temizleyici kullanmazsınız. Mikrofiber beziniz yoksa, Edison & King Ekstra Büyük Mikrofiber Temizlik Bezini (9,99 ABD doları, Amazon (yeni sekmede açılır) öneririz).

(Resim kaynağı: Gelecek)

Lensin ortasından başlayın ve dışarıya doğru dairesel bir hareketle nazikçe silin. Ardından ikinci lens için bezin yeni bir bölümünü kullanın. Hepsi bu kadar.

geri kalanı nasıl temizlenir

Hazır buradayken, neden tüm kulaklığı bir kez daha denemiyorsunuz? Yine, bunu yapmak nispeten kolaydır ve Oculus’unuzu korumanıza yardımcı olur.

Kulaklığınızın dışını silmek için kuru bir mikrofiber bez kullanmalısınız. Bunu yaparken iyi bir tutuşa sahip olduğunuzdan emin olun ve Quest 2’niz varsa özellikle sensörlerin çevresine herhangi bir baskı uygulamayın. Mikrofiber temizlik bezlerine ihtiyacınız varsa, MR.SIGA Mikrofiber Temizlik Bezleri iyi bir seçenektir (11,99 $). , Amazon (yeni sekmede açılır)).

Oculus Quest 2 başlığı mikrofiber bir bezle temizleniyor

(Resim kaynağı: Gelecek)

Kayışları ve köpüğü temizlemek için aşındırıcı olmayan anti bakteriyel mendilleri sterilize etmek için kullanabilirsiniz. Sadece alkol veya aşındırıcı temizlik kimyasalları kullanmadığınızdan emin olun, çünkü bu tekrar hasara neden olabilir.

Oculus Quest 2’nizde üst kayışın rengi gözle görülür şekilde solmuşsa, yağ veya saç boyası nedeniyle daha derin bir temizlik yapabilirsiniz. İlk önce, üst kayıştaki cırt cırt serbest bırakarak ve ardından ayrılmış kenarlardan birinden kaydırarak baş bandını tamamen çıkarın. Ardından baş bandını soğuk sabunlu suyla yıkayın ve 24 saat boyunca açık havada kurumaya bırakmadan önce durulayın. Kurutucuya koymayın. Sonra bir kez kurutun, tekrar takın.

Kontrolörler için teknik, kayışlara ve köpüğe çok benzer – kuru bir mikrofiber bez veya aşındırıcı olmayan anti-bakteriyel mendil kullanabilirsiniz. Yine, alkol veya aşındırıcı kimyasal temizleyiciler yok. Tuttuğunuz yerin arka kısmı ve düğmelerin arası da dahil olmak üzere tüm denetleyicileri temizlediğinizden emin olun. Ayrıca, kullanmadığınız zamanlarda bulaşmamaları için en iyi Oculus Quest 2 kasalarından birine yatırım yapmaya değer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir