Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

How to change region on Netflix
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Netflix’te bölge nasıl değiştirilir: özel içeriğe her yerden erişin

Netflix’te bölge nasıl değiştirilir: özel içeriğe her yerden erişin

Karargaht Karargaht - - 5 dk okuma süresi
2

Netflix hala en büyük yayın platformudur ve izleyecek çok taze içeriğe sahip olmak hemen hemen herkes için önemlidir. Bu yüzden sayısız insan Netflix’te bölgeyi nasıl değiştireceğini araştırıyor.

Ne demek istediğimizden tam olarak emin değilseniz, esasen Netflix farklı ülkelerde farklı diziler ve filmler yayınlamaktadır. Bu nedenle, ABD’den iseniz ancak Kanada’ya seyahat ettiyseniz, aynı kütüphane arasından seçim yapamazsınız.

Netflix konumunuzu değiştirmenin en hızlı ve en kolay yolu bir Netflix VPN kullanmaktır. Çok çeşitli konumlar arasından seçim yapabileceksiniz ve en iyi VPN, ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya, Japonya ve çok daha fazlası dahil olmak üzere tonlarca Netflix kitaplığına erişebilmelidir.

Aşağıda, Netflix konumunuzu tam olarak nasıl değiştireceğinizi ana hatlarıyla anlatacağız ve hangi VPN’in kullanılacağına dair en iyi önerimizi vereceğiz.

Lütfen unutmayın: Netflix’in coğrafi kısıtlamalarını aşmak için bir VPN kullanmak, Şartlar ve Koşullara aykırıdır ve hesabınızın feshedilmesine neden olabilir.

Netflix’te bölge nasıl değiştirilir

Her şeyden önce, güncel bir Netflix aboneliğine sahip olmanız gerekir.

Ardından, Netflix konumunuzu etkili ve güvenilir bir şekilde değiştirebilecek en kaliteli VPN hizmetini kendinize almanız gerekir. Harika hızları, mükemmel akış performansı ve birçok cihaz için kullanımı kolay uygulamaları sayesinde en iyi önerimiz NordVPN’dir. Kaydolmak için NordVPN web sitesine gidin (yeni sekmede açılır).

İzlemek istediğiniz belirli bir şov varsa ancak bulunduğunuz yerde mevcut değilse, hangi ülkelerde mevcut olduğunu görmek için FlixWatch (yeni sekmede açılır) gibi bir siteye göz atmaya değer. Tatildeyseniz, bu adımı atlayabilmek için evinize geri dönmek isteyebilirsiniz.

Ardından VPN’nize bağlanmanız gerekir. Seçtiğiniz ülkede bir sunucu seçin ve bağlanın. NordVPN, 59 ülkede 5.000’den fazla sunucuya sahiptir, bu nedenle hızlı bir şekilde çalışan bir sunucu bulabilmeniz gerekir.

Seçtiğiniz sunucuya bağlandıktan sonra tek yapmanız gereken Netflix’e gitmek. Her şey yolundaysa, yeni bölgenin içeriğine göz atabileceksiniz.

Bir şey işe yaramadıysa sunucuya yeniden bağlanmayı, önbelleğinizi temizlemeyi veya Netflix’i özel bir tarayıcıda açmayı deneyin. Bunların hiçbiri işe yaramazsa, VPN’nizin canlı sohbet desteğiyle iletişime geçmeyi deneyin – size bağlanılacak en iyi sunucular ve onu daha güvenilir hale getirecek püf noktaları hakkında bilgi verebilmelidirler.

(Resim kaynağı: sitthihong/Shutterstock)

Netflix neden farklı bölgelerde farklı içerikler gösteriyor?

Bunun cevabı, şovların ve filmlerin lisanslanmasıyla ilgilidir. Belirli bölgelerde, farklı ağların farklı şovlarla lisans anlaşmaları olacaktır. O ülkede başka bir akış hizmetinde bir şov mevcutsa, Netflix’te sunulması olası değildir.

Ancak, bir VPN kullanarak kendinizi Netflix’in belirli bir şovu yayınlama lisansına sahip olduğu bir ülkeye yerleştirebilirsiniz.

Örneğin, ABD’de Philadelphia’da Her Zaman Güneşlidir özelliği yalnızca Hulu’da kullanılabilir. Ancak, aynı şov İngiltere’de Netflix’te mevcuttur. Dolayısıyla, yalnızca bir Netflix hesabınız varsa ve Hulu’nuz yoksa, konumunuzu İngiltere olarak değiştirmek için bir VPN kullanabilir ve Netflix’te Her Zaman Güneşli’yi izleyebilirsiniz.

Bir VPN, Netflix bölgesini nasıl değiştirir?

Netflix, nerede olduğunuzu IP adresinize göre belirler ve IP adresiniz, sunucularını kullandığınızda İnternet Servis Sağlayıcınız tarafından size verilir. Bu sunucular, her zaman İnternet’i kullandığınız ülkede bulunur.

Ancak, bir VPN trafiğinizi kendi sunucuları üzerinden yeniden yönlendirir ve iyi bir VPN’nin tüm dünyada sunucuları olacağından, trafiğinizin nereden geleceğini seçebilirsiniz.

Bu, ISS’nizden değil VPN sunucusundan bir IP adresi kullanacağınız ve ardından konumunuz bu IP tarafından tanımlanacağı anlamına gelir.

Ardından, Netflix’i ziyaret ettiğinizde site IP adresinizi görecek ve seçtiğiniz ülkede olduğunuzu düşünecek ve ardından orada bulunan tüm içeriği izleyebileceksiniz.

Netflix bölgesini değiştirmek için en iyi VPN hangisidir?

Netflix'te bölge nasıl değiştirilir: özel içeriğe her yerden erişin 1

Netflix için en iyi 5 VPN hizmetini karşılaştırın:

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir