Modem Arayüzüne Giremiyorum!

192.168.1.1, 192.168.2.1, 192.168.0.1 ve 192.168.1.2 Ip adresleri ile modem arayüzü’ne giremiyorum sorununa bu konumuzda yer verdik. Birçok internet kullanıcısı modemini yapılandırmak ve modem şifrelerini Wifi şifrelerini değiştirmek ve modem ayarlarını değiştirerek modemini yapılandırmak ister. Ama çoğu okuyucumuz bize biz bu ıp adreslerine ve modem arayüzüne erişemiyoruz diye bize birçok soru ilettiler bizde kendilerine hız lı ve kolay anlaşılır yöntemler ile bu konumuzu onlar için derledik.

Genel alınan hata Modem Arayüzüne Bağlantı Hatası

Modem Arayüzüne Bağlantı Hatası

1. Web Tarayıcısını Değiştirin! veya güncelleyin!

 • Bazı eski seri modemler web tarayıcıları ile doğru bir şekilde çalışmayabiliyor bunun için farklı bir tarayıcı deneyin veya tarayıcının güncelliğini kontrol edebilirsiniz.
 • Modem arayüzüne giriş için Örneğin Internet Explorer, Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox vb. tarayıcıları ile modem arayüzüne giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
 • Tarayıcınızın önbellek kayıtlarını silin. Bazı tarayıcılar ön bellek geçmişlerini saklar. Kısa yollar: Klavyenizin Ctrl+H tuşlarına basarak yapabilirsiniz veya tarayıcının üzerine gelip özellikler kısmından geçmişi bulup Tüm Zamanlar diyerek silebilirsiniz. ( Küçük bir not şifrelerinizi saklayın veya onay kutusundaki işareti kaldırın şifreleriniz o zaman korunur.)

2. Modemi Yeniden Başlatmayı Deneyin!

 • Modeminizi yeniden başlatın ve 192.168.1.1 ip adresi ile modem arayüzüne tekrar girmeyi deneyin.
 • Modem geçici yazılım sorunları nedeniyle, modem arayüzüne giriş sorunu yaşıyor olabilirsiniz bunun için tüm bağlantı kablolarını sökün ve 20-25 saniye bekleyin ve tekrar takın adımları uygulayın.

3. Modeminize ait doğru IP adresinizi girdiğinizden emin olun!

 • Modem arayüz’ünüz için adres çubuğuna doğru IP adresini yazdığınızdan emin olun. Modeminizin alt yüzeyinde veya altında fabrika çıkışı modem giriş ip adresiniz yazacaktır.
 • Modeminizin IP adresini, komut isteminde ‘ipconfig’ yazarak kolayca bulabilirsiniz.
 • Buradaki Konuyu Detaylı İnceleyin: MODEM IP BULMA
 • Sadece varsayılan ağ geçidi‘nde yazan ip adresi doğru ip adresidir.
 • Modem ip adresi rakam ve noktalardan oluşur. Harf içermez.
 • Yanlış ip örneği: 192.168.l.l – Doğru ip örneği: 192.168.1.1
 • En sık kullanılan modem arayüz ip adresleri ise 192.168.1.1 – 192.168.1.2 – 192.168.2.1 – 192.168.0.1 – 192.168.1.254 ‘dür.

4. Sorun Çözülmediyse Resetleyin!

Halen modeme erişim sağlayamıyorsanız burada artık modemi resetlemek gerecektir. Dikkat: Modemi resetlerken tüm modem şifrelerinin ve size verilen internete erişim kullanıcı adınızı ve şifrenizi kaybedeceğinizi unutmayın.

Bu kullanıcı adı ve şifre örneğin: telefon numaranız [email protected] veya [email protected] şifreniz ise size kurum tarafından verilen şifredir. Bunları bilmiyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Müşteri temsilcinize modemimi resetledim diyerek kullnıcı adınızı ve şifrenizi öğrenebilirsiniz. Değimiz gibi bu şifre sadece internet bağlanıtınızı yapar modemin arayüzüne erişim sağlamaz. Resetleme İşlemi tamamen sizin sorumluluğunuzdadır bilgi silinmesi dolayı ile.

Detaylı Modem Resetleme Konu Anlatımı

Modem Şifreleri Tüm Modemlerin Arayüz Şifreleri

Bu yukarıdaki konular size modemi resetledikten sonra mutlaka yardımcı olacaktır.

Dikkat: Diğer siteler gibi modemi resetleyip geçmeyin mağdur olursunuz =) Onlar anladı .

Yazar RenS

Modem Arayüz Geliştirme Programlama. 192.168.1.1 Modem arayüz giriş ve WiFi Şifre Değiştirme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir