Microsoft öğrenci indirimi nasıl alınır

How to get a Microsoft student discount

Şu anda eğitimdeyseniz, bir dizi mükemmel donanım ve yazılımdan tasarruf etmek için Microsoft öğrenci indirimini nasıl alacağınızı bilmek kullanışlıdır.

Microsoft Store, yıl boyunca değişen, öğrencilere özel bir dizi indirim yürütür, bu nedenle teklifleri düzenli olarak kontrol etmeye değer. Masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve aksesuarlarda tasarruf görmeyi bekleyin. Hepsi bu kadar değil çünkü Microsoft ayrıca Office 365 dahil olmak üzere en popüler yazılımlarından bazılarını öğrencilere ücretsiz olarak sunarak bunu mevcut en cömert öğrenci indirimlerinden biri haline getiriyor.

İster bir dizüstü bilgisayarda veya tablette büyük tasarruf etmek ister bazı temel yazılımlara ücretsiz olarak erişmek istiyorsanız, Microsoft öğrenci indirimini nasıl alacağınız aşağıda açıklanmıştır. Ayrıca, sezonun en iyi fırsatları için okula dönüş satışları kapsamımıza göz atmayı unutmayın.

Microsoft öğrenci indirimi nasıl alınır: Kimler uygundur?

Microsoft, öğrenci indirimini dağıtma konusunda oldukça cömerttir. Promosyon, en az 13 yaşında olan kayıtlı öğrencilerin yanı sıra öğretmenler, öğretim üyeleri ve hatta ebeveynler için geçerlidir.

Hem aktif hem de emekli olan silahlı kuvvetler mensupları da öğrencilerle aynı indirimden yararlanabilir. Ayrıca, Birleşik Krallık’ta NHS çalışanları da tasarruflardan yararlanabilir. Tasarruflarıyla bu kadar kapsayıcı olduğu için Microsoft’a teşekkür ederiz.

Microsoft öğrenci indirimi nasıl alınır: Tasarruf edebileceğiniz ürünler

Microsoft, öğrencilere özel bir dizi teklif sunar, ancak öğrenci indirimindeki amiral gemisi, çeşitli PC’lerde, dizüstü bilgisayarlarda ve tabletlerde %10’a varan bir tasarruftur. Bu satışta sunulan ürün yelpazesi, çok çeşitli Surface cihazları ve uyumlu aksesuarları içerir.

Donanımdan alınan para yeterli değilse. Microsoft ayrıca öğrencilere Office 365’e en önemli erişim dahil olmak üzere birçok ücretsiz yazılım sunar. Bu yazılım paketi Word, Excel ve PowerPoint’i içerir ve eğitimdeki herkes için hayati bir araçtır.

%10’a varan indirim bazı istisnalar vardır. Dijital uygulamalar, abonelik hizmetleri ve kişiselleştirilmiş ürünler uygun değildir ve Xbox konsolları, oyunlar veya aksesuarlar da uygun değildir. Yani, Xbox Series X’te bir indirim umuyorsanız, şansınız kalmadı.

ABD’de Microsoft öğrenci indirimi nasıl alınır

Microsoft, bir müşterinin öğrenci indirimi için uygun olduğunu doğrulama konusunda işleri biraz farklı yapar. Çoğu perakendeci, durumunuzu önceden kanıtlamanızı veya bir üçüncü taraf kimlik doğrulama platformundan yararlanmanızı ister, ancak Microsoft’u değil.

Öğrenci indiriminden yararlanmak için indirim portalında (yeni sekmede açılır) bir Microsoft hesabı ile oturum açmanız gerekir. Mevcut tüm teklifler şimdi size sunulacak. Öğrenme ihtiyaçlarınıza en uygun cihazı bulun ve öğrenci indirimi (varsa) ödeme sırasında otomatik olarak uygulanacaktır.

Yine de öğrenci olmayanların kendilerine indirim almak için bu sistemi kötüye kullanabileceğini düşünmeyin. Öğrenci indirimli bir şey satın aldığınızda, Microsoft’un doğrulama için daha sonraki bir tarihte sizinle iletişime geçmesine izin vermiş olursunuz.

İletişime geçildikten sonra, eğitim kaydınızın kanıtı veya uygun bir ebeveyn veya öğretmen olduğunuzu kanıtlamanız istenecektir. Gerekli kanıtı sağlayamazsanız, Microsoft, indirimli ürününüz ile ürünün tam fiyatı arasındaki farkı sizden tahsil edecektir.

İngiltere’de Microsoft öğrenci indirimi nasıl alınır

Birleşik Krallık’ta Microsoft öğrenci indiriminizi talep etmek için önce bir Microsoft hesabıyla indirim portalında (yeni sekmede açılır) oturum açmanız gerekir.

Giriş yaptıktan sonra, %10’a varan indirim kampanyasındaki tüm cihazları da içeren tam indirimli ürün yelpazesini görebileceksiniz. Ardından, istediğiniz cihazı ve aksesuarları seçin ve mevcut indirimler ödeme sırasında otomatik olarak uygulanacaktır.

Microsoft, ileri bir tarihte sizinle iletişim kurma ve doğrulama isteme hakkını saklı tutar. Bu nedenle öğrenci, öğretmen, öğrenci velisi, aktif veya eski askeri üye veya NHS çalışanı olduğunuzu kanıtlamaya hazır olun, aksi takdirde indirimli fiyatınız ile satın aldığınız ürünün tam fiyatı arasındaki fark kadar ücretlendirilirsiniz.

Bugünün en iyi Microsoft Surface fırsatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.