Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Keurig kahve makinesi nasıl temizlenir
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Keurig kahve makinesi nasıl temizlenir? 2022

Keurig kahve makinesi nasıl temizlenir? 2022

Karargaht Karargaht - - 5 dk okuma süresi
2

Bir Keurig’iniz varsa – belki de en iyi Keurig kahve makinelerinden biri – bir Keurig kahve makinesini uzun süre dayanabilmesi için nasıl temizleyeceğinizi bilmeniz gerekir. Ne de olsa, muhtemelen sabah kahvenizi uykunuzda pratik olarak yapma şeklinizi seviyorsunuzdur. Bir bölmeye koyun, bir düğmeye basın ve bir dakika kadar sonra kupanız dolar. Ancak sevgili Keurig’inizin sizi hayal kırıklığına uğratmayacağından emin olmak istiyorsanız, bir bakım rutini geliştirmeniz gerekir.

Neyse ki, bir Keurig’i nasıl temizleyeceğinizi ve her bardağın bir köpüklü makineyle ilk kez nasıl taze olduğundan emin olduğunuzu gösteren hızlı bir kılavuz derledik.

Bu makale Keurig makinelerine yönelik olsa da, bu ipuçlarının çoğu aynı zamanda en iyi kahve makineleri ve en iyi espresso makineleri için de geçerlidir ve ayrıca bir Keurig’in kireçten nasıl arındırılacağı konusunda daha fazla ayrıntıya gireceğiz. Böylece her seferinde en sevdiğiniz, kaliteli kahvenin tadını çıkarabilirsiniz.

Keurig kahve makinenizi temizlemezseniz ne olabilir?

Keurig’inizi düzenli olarak temizlemezseniz yanlış gidebilecek bazı şeyler:

İğne tıkanabilir. Bu, kahve telvesinin fincanınıza dökülebileceği veya normal dozunuz yerine “kısa” bir fincan alabileceğiniz anlamına gelir. Kahvenizin tadı kötü olmaya başlayabilir. Makinenin içinde mineral birikintileri birikerek demlemeyi yavaşlatabilir. Kahve makinesinin içinde bakteri ve küf oluşabilir. Onu göremeyebilirsiniz, hatta tadına bile bakamayabilirsiniz, ama o oradadır. yuh!

Keurig kahve makinesi nasıl temizlenir

Bu adımlar karmaşık görünebilir, ancak yalnızca birkaç dakika sürer. Haftalık basit bir yıkama dışında, bunları sık sık yapmak zorunda değilsiniz. Getirisi büyük: harika tatma kahve. Her bir prosedürü gösteren kısa ama çok faydalı videolar içeren Keurig web sitesini ziyaret ettiğinizden emin olun.

Her hafta (veya zamanınız varsa daha sık) ne yapmalısınız?

Keurig’inizin su haznesi, kapak, kupa tepsisi ve K-Bardak tutucu dahil tüm çıkarılabilir parçalarını bulaşık deterjanı ve sıcak suyla yıkayın. Parçaların havada kurumasına izin verin; Fincanınızda bulaşık havlusu tiftiği istemezsiniz. Makinenin yüzeyini silmek için birkaç dakika ayırın.

(Resim kaynağı: Keurig)

İki ayda bir ne yapmalı

Su filtresi kartuşunu değiştirin. Yeni kartuşu 5 dakika temiz, soğuk suda beklettikten sonra, kartuşu 60 saniye kadar durulayın. Ardından alt filtre tutucunun ağ kısmını yıkayın. Kartuşu üst filtre tutucusuna koyun ve kapağı kapatın. Ardından, su deposundaki yerine kilitleyin.

Her üç ila altı ayda bir ne yapmalı

Mineral birikintilerini gidermek için sık sık Keurig kahve makinenizin kirecini temizlemeniz gerekir. Tam olarak ne sıklıkla, suyunuzun ne kadar sert olduğuna bağlıdır. Makinenizin yavaşladığını fark ederseniz, kesinlikle kireç çözme zamanı gelmiştir. Hazneyi 10 ons düz beyaz sirke ile doldurarak işleme başlayın. Veya Keurig’in kireç çözme çözümünü kullanabilirsiniz. Ardından, sıvıyı yakalamak için altına bir kupa yerleştirdiğinizden emin olarak, K-Cup olmadan birkaç demleme döngüsü çalıştırın. Son olarak, sirkeyi durulamak için 10 ons tatlı su ile bir döngü çalıştırın.

Gerektiği kadar sık ​​ne yapmalı

K-Bardak tutucunuzda veya fincanınızda toprak gördüğünüzde veya kahveniz bittiğinde, K-Bardak’ı delen Keurig iğnelerini temizleyin. Çıkış iğnesindeki tıkanıklığı açmak için, bölme tutucuyu çıkarın ve ayırın ve ardından düzleştirilmiş, katlanmamış bir ataş kullanarak kalıntıları temizleyin. Başlığı kaldırın ve giriş iğnesinin etrafındaki delikleri temizlemek için ataşı kullanın. Bölme tutucuyu yeniden takmadan önce iyice yıkayın. Sadece suyla iki döngü çalıştırın ve sonra gitmeye hazırsınız.

Java’nızın tadı oolong gibiyse veya sıcak kakao yapıyorsanız, K-Cup olmadan temizleme demleme yapın. Keurig ayrıca lezzet transferini ortadan kaldırmaya yardımcı olabilecek Durulama Bölmeleri satıyor. Hafta boyunca çok sayıda farklı içecek hazırlıyorsanız, haftada bir temizleme döngüsü yürütmek iyi bir fikirdir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir