Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Karanlık bir oda nasıl aydınlatılır – 7 ipucu ve püf noktası
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Karanlık bir oda nasıl aydınlatılır – 7 ipucu ve püf noktası

Karanlık bir oda nasıl aydınlatılır – 7 ipucu ve püf noktası

Karargaht Karargaht - - 7 dk okuma süresi
2

Yeterli doğal ışığa veya pencereye sahip olmayan bir odanız olduğunda, genellikle karanlık ve kasvetli hissedebilirsiniz. İster yatak odası, oturma odası veya ev ofisi olsun, karanlık bir alan odayı daha küçük ve daha az davetkar hissettirebilir.

Ancak, bazı akıllı ipuçları ve püf noktaları ile karanlık bir odayı nasıl aydınlatacağınızı öğrenebilirsiniz. İster bilinçli aydınlatma ister stil çözümleri olsun, bunu başarmanın birçok yaratıcı yolu vardır. Hepsinden iyisi, tam bir yenileme için bir servet harcamanıza gerek yok ve hiç zamanınızı almayacak. Öyleyse, cansız alanınızı aydınlatmak istiyorsanız, karanlık bir odayı nasıl aydınlatacağınız ve anında aydınlık ve havadar hale getireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Ek olarak, lekesiz bir oda için küçük bir alanı nasıl daha büyük gösterebileceğinizi ve boyalı duvarları nasıl temizleyeceğinizi öğrenmek isteyebilirsiniz.

1. Aydınlatmanızı katmanlaştırın

Oturma odasında zemin lambaları (İmaj kredisi: Shutterstock)

Birden fazla ortam aydınlatması kaynağı, özellikle çok fazla doğal ışığınız yoksa, gerçekten karanlık bir alan açabilir. Tavan aydınlatma armatürüne ek olarak, ek aydınlatma için şık bir zemin lambası ve masa lambaları ekleyin. Bu aynı zamanda daha rahatlatıcı ve rahat bir ruh hali oluşturmaya yardımcı olacaktır. Birden fazla aydınlatma katmanı gerçek bir fark yaratabilir, ancak karanlık bir odayı boğabilecekleri için avizeler veya süslü, sarkıt aydınlatma gibi ağır aydınlatma armatürlerini kullanmaktan kaçının. Daha yaratıcı olmak istiyorsanız, çok yönlü ve enerji tasarruflu en iyi akıllı ampullere yatırım yapabilirsiniz.

2. Işık kaynaklarının yanında aynalarYatak odasında büyük ayna

Yatak odasında büyük ayna (İmaj kredisi: Shutterstock)

Bu, kitaptaki en eski numaradır, ancak aynalar karanlık bir odayı anında aydınlatabilir ve bir alanı daha büyük gösterebilir. Genel bir kural, doğal aydınlatmayı yansıtmak ve güçlendirmek için büyük aynaları bir ışık kaynağının yanına veya bir pencerenin karşısına stratejik olarak yerleştirmektir. Pencereye bakamıyorsanız, benzer bir etkiye sahip olabilecek bir aynanın yanına masa lambası veya zemin lambası yerleştirebilirsiniz. En iyi sonuçları elde etmek için soğuk beyaz yerine ortam veya sıcak aydınlatma kullanın, böylece yansıdığında aşırı parlama olmaz. Aynanız yoksa paslanmaz çelik, cam ve metalik aksesuarlar gibi yansıtıcı yüzeyler işinizi görecektir.

3. Duvarları beyaza boyayınBeyaz oturma odası

Beyaz oturma odası (İmaj kredisi: Shutterstock)

Diğer bir yaygın ipucu, karanlık bir odayı aydınlatmak için duvarlarınızda, süpürgeliklerinizde ve tavanınızda beyaz boya kullanılmasıdır. Beyaz duvarlar gerçekten bir alan açar, daha büyük, havadar hissettirir ve odanın etrafına ışık yansıtır. Kirli beyaz tonlar, krem ​​veya bej boya yerine canlı beyaz kullandığınızdan emin olun. Her zaman yumuşak mobilyalar, duvar sanatı ve yeşil bitkilerle her zaman burada ve orada renk sıçramaları ekleyebilirsiniz, böylece çok klinik ve yumuşak hissettirmez.

4. Şeffaf veya cam masalarCam sehpa ve vazo

Cam sehpa ve vazo (İmaj kredisi: Shutterstock)

Şeffaf akrilik veya cam masalar, karanlık odalarda ışığı yansıtmak için mükemmeldir. Genellikle, alana hakim olabilen ve bir odayı daha karanlık gösteren ağır veya büyük ahşap masalara sahip olma eğilimindeyiz. Ayrıca doğal ışığı yansıtmak için odanın etrafına cam veya yansıtıcı vazolar ve aksesuarlar yerleştirebilirsiniz.

5. Modern mobilyalarModern oturma odası

Modern oturma odası (İmaj kredisi: Shutterstock)

Ağır iş masalarına benzer şekilde, büyük boy mobilyalar odanızı olduğundan daha karanlık hissettirebilir. Daha hafif, daha ince ve daha çağdaş parçalarla mobilyalarınızı modernize edin. Dahası, kolları açık ve bacakları açıkta olan bir kanepe ve sandalyeler seçerseniz, bu, ışığın mobilyaların altından süzülmesine izin vererek odanın daha parlak görünmesini sağlar.

6. Hafif ahşap döşeme veya kilimHafif ahşap döşeme

Hafif ahşap döşeme (İmaj kredisi: Shutterstock)

Mümkünse açık renkli ahşap döşeme veya karanlık bir odayı aydınlatmak ve daha büyük görünmesini sağlamak için açık renkli bir halı seçin. Ancak, döşemenizi değiştiremiyorsanız veya ev sahibinizi rahatsız etmeden kiralık bir mülkü nasıl dekore edeceğinizi bilmeniz gerekiyorsa, açık renkli bir halı işinizi görecektir. Bu sadece odaya parlak bir odak noktası olmakla kalmayacak, aynı zamanda zeminlerinize biraz yumuşaklık ve doku katacaktır. Halı bedeninizi seçerken, odayı mümkün olduğunca dolduracak en büyük bedeni tercih edin; beyaz, fildişi veya diğer sıcak ton kombinasyonları gibi renkler ideal olacaktır.

7. Panjur veya ışıklı pencere uygulamalarıYatak odasında pencere panjurları

(İmaj kredisi: Shutterstock)

Ağır perdeler veya pencere örtüleri, yalnızca gelen ışığı boğacak ve alanı daha da karanlık gösterecektir. Şeffaf perdeler veya ışık panjurları ile pencere tedavilerinizi en aza indirin. Ayrıca odayı aydınlatmak için açık gri veya bej gibi açık tonları tercih edin.


Akıllı ev kurma hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, en iyi ipuçları için nihai akıllı ev kılavuzumuza göz atın. En ucuz akıllı ev cihazları ve eğlence için en iyi akıllı hoparlörlerle bir servet harcamanıza bile gerek yok.

Karanlık bir oda nasıl aydınlatılır – 7 ipucu ve püf noktası 1

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir