Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Kablosuz Apple CarPlay nasıl kurulur
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Kablosuz Apple CarPlay nasıl kurulur

Kablosuz Apple CarPlay nasıl kurulur

Karargaht Karargaht - - 5 dk okuma süresi
2

Bunu kaldırabilecek bir arabanız varsa, kablosuz Apple CarPlay’i kurmak kolaydır. Evet, Apple, AirPod’lar gibi kablosuz kulaklıklar veya arabanıza bağlanan olsun, telefonlarını yavaş yavaş tamamen kablosuz bir geleceğe doğru hareket ettiriyor. Bir zamanlar nadir bulunan Apple CarPlay’in kablosuz sürümü çok sayıda modern otomobilde mevcut ve her zaman daha fazlası geliyor.

Ama nasıl kullanıyorsun? CarPlay’in kablolu sürümünü kullanmak, telefonunuzu arabanızın ana USB bağlantı noktasına takmak ve ikisinin kendi kendine çözülmesine izin vermek kadar basittir. Wireless CarPlay hemen belli değil, ancak neyse ki kurulum için sadece birkaç ekstra adım gerekiyor.

Arabanızda kablosuz Apple CarPlay’i nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

USB üzerinden kablosuz Apple CarPlay nasıl kurulur

Bir Yıldırım kablosu kullanarak telefonunuzu arabanın USB-A bağlantı noktasına takın. Kontağın açık olduğundan ve ekranın açık olduğundan emin olun.

(İmaj kredisi: Tom Pritchard/Tom’s Guide)

CarPlay’i açtığınızda telefonunuz ve arabanız otomatik olarak iletişim kurmalıdır. Değilse, arabanızın uygulamalar menüsünde özel bir Apple CarPlay veya Akıllı Telefon bağlantı seçeneği arayın.

kablosuz apple carplay kurulumu

(İmaj kredisi: Tom pritchard/Tom’s Guide)

Telefonunuz kilitliyken CarPlay kullanımına izin vermek isteyip istemediğinizi soracaktır. İzin Ver’e dokunun.

kablosuz apple carplay kurulumu

(İmaj kredisi: Tom pritchard/Tom’s Guide)

Arabanız kablosuz CarPlay’i destekliyorsa, sonraki menüde Kablosuz CarPlay’i Etkinleştirmek isteyip istemediğiniz sorulur. Dokunun.

Telefonunuzun fişini çekin ve CarPlay bağlantısının kopmadığını kontrol edin. Varsa, hem arabanızın hem de iPhone’unuzun Bluetooth’unun açık olduğundan emin olun.

Kablosuz bağlantı çalıştığında, motoru her açtığınızda CarPlay otomatik olarak yüklenmelidir.

Kablosuz Apple Carplay kablosuz olarak nasıl kurulur

Arabanız kablolu CarPlay’i desteklemiyorsa veya USB-A – Lightning kablonuz yoksa endişelenmeyin. Arabanızın sesli komut sistemini kullanarak CarPlay’i kablo olmadan kurabilirsiniz.

jaguar i-pace sesli komut düğmesi

(İmaj kredisi: Tom Pritchard/Tom’s Guide)

Kablosuz veya Bluetooth açıkken direksiyondaki aracın sesli komut düğmesine basın ve basılı tutun.

iPhone’unuzda Ayarlar > Genel > CarPlay’e gidin

apple carplay'i kablosuz olarak kurun

(İmaj kredisi: Tom Pritchard/Tom’s Guide)

Arabanızı bulun ve seçin.

CarPlay başlatılmalıdır ve motorunuzu her açtığınızda bunu yapmaya devam edecektir.

Hangi iPhone’lar kablosuz CarPlay’i destekler?

CarPlay ilk olarak 2014’te piyasaya sürüldü ve eski iPhone’larla (ve iPhone 5 dahil) uyumluydu. Wireless CarPlay, iOS 9’un bir parçası olarak bir yıl sonra piyasaya sürüldü. Telefonunuz a) iPhone 5’ten daha yeni ve b) iOS 9 veya daha yenisini çalıştırıyorsa, kablosuz CarPlay’i kullanabilir.

Kablosuz CarPlay’i desteklemeyen bir iPhone’a sahip olma ihtimaliniz oldukça düşük.

Hangi arabalar kablosuz CarPlay’i destekler?

ülke caddesinde jaguar i-pace

(İmaj kredisi: Tom Pritchard/Tom’s Guide)

Apple’ın web sitesine göre 600’den fazla araba Apple CarPlay’i destekliyor, ancak Apple şu ana kadar hangi arabaların kablosuz protokolü desteklediğine dair kapsamlı bir liste açıklamadı. Bununla birlikte, genel bir kural olarak, 2019’dan sonra üretilen CarPlay uyumlu tüm arabalar, kablosuz CarPlay’i de standart olarak sunar.

Ancak bu garanti edilmez ve gerçekte hangi modeli satın aldığınıza bağlı olabilir. Bu nedenle, arabayı satın almaya karar vermeden önce üreticinin web sitesini iki kez kontrol edin.

Kablosuz adaptörler kullanarak veya orijinal stereo sistemi kablosuz yetenekleri olan bir sistemle değiştirerek, arabalara kablosuz CarPlay desteği eklemek mümkündür. Ancak bu son seçenek pahalı olabilir ve kablosuz adaptörlerin kalitesi değişiklik gösterir. Bu nedenle, kablosuz CarPlay’e sahip olmak konusunda kesin kararlıysanız, bunu ilk gün sunan bir model satın almak daha kolaydır.

Mercedes, Audi, General Motors ve hatta Ferrari gibi büyük otomobil üreticilerinin ezici çoğunluğu CarPlay’i sunuyor. Şu anda CarPlay desteği sunmayan tek büyük otomobil üreticisi Tesla.

Bugünün en iyi TOPGO Bardaklık Telefon Bağlantısı fırsatları

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir