Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Kablosuz Android Auto nasıl kurulur
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Kablosuz Android Auto nasıl kurulur

Kablosuz Android Auto nasıl kurulur

Karargaht Karargaht - - 5 dk okuma süresi
2

Onu destekleyen bir araca sahip olacak kadar şanslıysanız, kablosuz Android Auto’yu kurmak gerçekten çok kolay. Apple CarPlay’in kablosuz sürümü bir adım önde başlamayı başardı, ancak giderek artan sayıda modern araba kabloları atlayabilir ve en iyi Android telefonlardan birine bağlanabilir.

Ancak kablosuz Android Auto’yu nasıl kullanıyorsunuz? Google’ın araç telefonu yazılımının kablolu sürümü kolaydır ve yalnızca telefonunuzu araca takmanız yeterlidir. Kablosuz Android Auto kurulumu o kadar açık değil, ancak fazladan çaba gerektirmiyor.

Arabanızda kablosuz Android Auto’yu nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Kablosuz Android Auto nasıl kurulur

1. Telefonunuzu araç stereonuzun USB bağlantı noktasına takmak için bir USB kablosu kullanın. Kontağın ve bilgi-eğlence ekranının her ikisinin de açık olduğundan emin olun. İstenirse Android Auto uygulamasını indirin veya güncelleyin.

(İmaj kredisi: Tom Pritchard/Tom’s Guide)

2. Ekranda, arabanızı Android Auto’ya bağlamak için izin isteyen bir istem belirecektir. Sonrakine tıkla.

kablosuz android otomatik

(İmaj kredisi: Tom Pritchard/Tom’s Guide)

3. Android Auto’nun başlatılmasını bekleyin.

kablosuz android otomatik

(İmaj kredisi: Tom Pritchard/Tom’s Guide)

4. Sistem kendi kendine çalışmalıdır, ancak arabanızın ekranında özel bir Android Auto veya Akıllı Telefon Bağlantısı düğmesi bulmanız ve basmanız gerekebilir.

kablosuz android otomatik

(İmaj kredisi: Tom Pritchard/Tom’s Guide)

5. Telefonunuzun bağlantısını kesin. Android Auto bağlı kalmalıdır, ancak değilse telefonunuzun ve arabanızın Wi-Fi ve Bluetooth’unun açık olduğundan emin olun.

6. Kablosuz bağlantı kurulduğunda, motorunuzu her açtığınızda Android Auto açılır.

Bu USB bağlantı noktasının elinizde olduğundan emin olun, çünkü kablosuz Android Auto’yu onsuz kurmanın bir yolu yoktur.

Hangi telefonlar kablosuz Android Auto’yu destekler?

Google Pixel 6 Pro (siyah) ve Google Pixel 6 (mercan) ahşap zemin üzerine yan yana yerleştirilmiş

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

Kablolu Android Auto, Android 6.0 (KitKat) veya sonraki sürümlerini çalıştıran tüm telefonlarda kullanılabilir, ancak kablosuz Android Auto, genellikle Android 11 veya sonraki sürümleri çalıştıran telefonlarla ve yalnızca 5GHz Wi-Fi’ye sahip telefonlarla sınırlıdır. Telefonunuzda bunlardan hiçbiri yoksa, yükseltme yapana kadar kablo kullanmak zorunda kalırsınız.

Ancak, aşağıdaki telefonlar Android 10 çalıştırırken kablosuz Android Auto’ya bağlanabilir:

Google Pixel 1, 2, 3, 4, XL modelleri dahil. Google Nexus 5X Google Nexus 6P Samsung Galaxy S8, S9, S10, Plus modelleri dahil Samsung Galaxy Note 8, 9, 10

Telefonunuzun yazılımını Ayarlar Menüsüne gidip Hakkında’yı seçerek kontrol edebilirsiniz. Oradan, telefonunuzda hangi Android sürümünün yüklü olduğunu görmek için Android Sürümü’ne tıklayın.

Hangi arabalar kablosuz Android Auto’yu destekler?

Volkswagen ID.4 incelemesi

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

Google, kablolu Android Auto’yu destekleyen kapsamlı bir araba listesine sahiptir, ancak şu anda kablosuz sürümü destekleyen kapsamlı bir araba listesi yok gibi görünüyor. Otomobil üreticileri de Apple CarPlay’in kablosuz sürümüne kıyasla kablosuz Android Auto’yu benimseme konusunda oldukça yavaştı.

Ancak kablosuz Android Auto çalıştıran tüm arabaların aynı şeylere ihtiyacı vardır: Bluetooth ve 5 GHz Wi-Fi bağlantısının yanı sıra doğal olarak Android Auto desteği. Bluetooth, modern otomobillerde hemen hemen standarttır, bu nedenle 5GHz Wi-Fi, arabanızın kaçırabileceği en olası şeydir. Onsuz, telefonunuz ve arabanız veri alışverişinde bulunamaz ve kablosuz Android Auto’yu çalıştıramaz.

Kesin olarak öğrenmenin en iyi yolu, beğendiğiniz bir araba bulmak ve biraz araştırma yapmaktır. Muhtemelen otomobil üreticisi kablosuz Android Auto desteğini açıkça ilan edecektir, ancak hızlı bir Google araması da aynı derecede aydınlatıcı olacaktır.

Kablosuz Android Auto’yu kurduktan sonra, arabanızın yapabileceği diğer bazı şeylerle uğraşmaya değer. Google Haritalar için temel ipuçlarını ve püf noktalarını, yakıt tüketiminizi nasıl iyileştirip tasarruf edeceğinizi ve araba koltuğunuzu bir profesyonel gibi nasıl temizleyeceğinizi öğrendiğinizden emin olun.

Bugünün en iyi Dash Cams fırsatları

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir